sublime directory


Komtrejd preuzima slovenački Hermes softlab

You are browsing a simplified version of Portal farmaceuta, please click here to view the board in its original state.

Array
DR
Tue 18 March 2008, 03:46 pm GMT +0100
Autor: Beta |

Srpska informatička grupa Komtrejd predala je danas obavezujuću ponudu za preuzimanje slovenačke softverske kompanije Hermes softlab.

Agenciji Beta je u Komtrejdu rečeno da je vrednost ponude poslovna tajna, ali da je to prvi korak ka povezivanju dve privatne kompanije kojim će nastati najveća međunarodna informaciono tehnološka (IT) grupacija u srednjoj i jugoistočnoj Evropi.

Slovenački poslovni list Finance objavio je prošle nedelje da će Komtrejd ponuditi oko 40 miliona evra za kupovinu Hermes softlaba. Akcionari slovenačke kompanije imaju 10 dana da odluče da li prihvataju ponudu, a ukoliko preuzimanje bude uspešno nastaće grupa sa 1.600 zaposlenih, koja će imati ukupan prihod od 300 miliona evra godišnje i biće prisutna u 14 država.
blic

Archive for SMF v1.05 by N.P. Valid XHTML 1.0 Transitional