Portal farmaceuta Studenti sajt
07-09-2008, 21:43:44 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrujte ->[uputstvo].
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duzinom trajanja prijave
IZABERITE JEZIK: Srpski Engleski Prijavite se!
Novosti:
 
  Home   Forum   Pomoć Traži Tags Galerija Prijava chat Registracija  
wap wap2 imode sitemap

 Str: [1]   Dole
  Ispis  
Autor Tema: Napad putem Facebook-a  (Poseta: 381 )
 
0 Članova i 1 Gost pregleda ovu temu.
AquArius
.. sfumato ..
Daktilograf pocetnik
***
Offline Offline

Pol: Ženski
Postova: 3382


AnAnymous


« : 05-01-2008, 15:30:30 »

Napad putem Facebook-a

Objavljeno: 05.01.2008
Priredio Goran Aničić

Otkriven je jos jedan sigurnosni propust koji kao platformu koristi slabosti Facebook-a, web servisa za društveno povezivanje. Radi se o adware aplikaciji koja dolazi u obliku Secret Crush alata kojim se pojedini članovi obaveštavaju u vezi stepena privlačnosti njihovih  profila ostalim članovima. Facebook se koristi kao nosilac za distribuciju.

Nakon instalacije, Secret Crush pokušava navesti vlasnika profila da program prosledi svim ostalim članovima sa svoje kontakt liste. Stručnjaci iz agencije Fotrinet koji su otkrili propust,ukazuju na to da je čak 3 procenta od ukuno 60 miliona korisnika ovog servisa već instaliralo ovu malignu aplikaciju, a unutar same Facebook zajednice ovaj “alat” je već proglašen kao beskoristan pošto ne donosi funkcionalnost koju obećava, te se ne očekuje njegovo dalje širenje.

Zvaničnici Facebooka ne odgovaraju na upite novinara u vezi ovog propusta, a samo širenje ovog maligno programa govori o podložnosti ovog i sličnih social servisa  napadima slične vrste koji se zasnivaju na iskorišćenju međusobnog poverenja članova zajednoce.

Izvor : Personalmag
Evidentirano
Tags: facebook adware  Secret Crush 
 Str: [1]   Gore
  Ispis  
 
Skoči na:  

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo i zajednicko vlasnistvo vlasnika www.farmaceuti.com sajta i autora tekstova. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je iskljucivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Za sve ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatrazite odobrenje od vlasnika www.farmaceuti.com sajta ili autora teksta. Kompletnu odgovornost za sadrzaj objavljenih tekstova kao i posledice koje mogu nastati usled objavljivanja snose iskljucivo njihovi autori, ciji je pseudonim oznacen pored sadrzaja teksta.
eXTReMe Tracker Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
TinyPortal v0.9.8 © Bloc || arhiva | mod tim| kalendar
Stranica je generirana za 0.122 sekundi uz 30 upita.