Obracun tarifnih dodatka na postpaidu-mts

Started by Bred, 05-02-2008, 03:26:44

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bred

Posto sam uocio neke nepravilnosti u nacinu na koji mts obracunava sms poruke iz tarifnih dodataka, odlucih da nazovem korisnicki servis i da im XXXXXXXXX XXXXXXXXX XXXXXXXXX  :namcor :K

Medjutim, objasnili su mi da oni na kraju meseca zbroje sve poslate sms poruke odredjenog postpaida broja a zatim oduzimaju ukupan broj poruka koje ste narucili kao sms dodatak za taj mesec :!
Kod mene je vec nekoliko meseci unazad postojala nelogicnosti da su mi na listinzima prikazivali dan kada sam aktivirao tarifni dodatak  i odmah nakon tog datuma i vremena, svaku sms poruku koju sam poslao su mi regularno naplacivali u punom iznosu iako su to poruke iz tarifnog dodatka :! :batina
sreca njihova ...  :K

Takodje ako aktivirate tarifni dodatak PRE nego sto potrosite besplatne minute/poruke, prvo vam se trose minuti/sms iz tarifnog dodatka pa tek onda one koje  imate free.

p.s. tarifni dodatak vam se racuna od trenutka kad ste poslali poruku za aktivaciju dodatka a ne otkad dobijete potvrdu poruku da vam je dodatak i aktiviran.  :wink:

-
:news:
Ako niste znali, svi tarifni dodaci koji ste aktivirali tokom jednog meseca vam se automatski prebacuju i obracunavaju i u sledecem :!  :namcor Podrzaumeva ste da ste aktivirali razlicite dodatke [sms, gprs ili minute] a ako imate vise aktiviranih istih tarifnih dodataka ostaje vam aktivan onaj koji ste podslednji kupili.
Da biste videli koji dodaci su vam trenutno aktivnim, najbolje je da pozovete 064789.
Da biste otkazali koriscenje tarifnog dodatka treba da posaljete poruku tipa DATA STOP na 7888 [ako se radi o data tarifnom dodatku] najkasnije 24h pre kraja meseca.
Ako dodatak deaktivirate npr danas, obracunace vam svejedno ceo iznos za taj dodatak :!:
Strasno.
:nonono:


Na racunu vam se prikazuje ukupan broj poslatih poruka a ispod toga broj poruka koje ste potrosili izvan tarifnog dodatka.  :wink:



:news:

detaljno mts-ovo objasnjenje tarifiranja tarifnih dodataka

(http://img503.nono9.us/my.php?image=mts12te5.jpg)