Snezana Savic

Started by zekszeks, 25-03-2009, 14:26:56

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

zekszeks

Odgovarao sam kozmetologiju kod S.Savic u martu i htedoh da iskustvo podelim sa drugima. Elem, prva devojka koja je odgovarala, cinilo se da koliko je podpitanja postavljala profesorka i kako pomalo ima gard, da ce je oboriti. Ali to se samo stice takav utisak zbog pomalo "krutog" stava prilikom ispitivanja. Zena je ipak OK, devojka je polozila, dobila 7, a za njom i ja.Pitanja su mi bila:
1.preformulacija
2.turbinske mesalice
3.lanolin,lanolinski alkoholi, lanolin sa vodom, stearinska kiselina i dimetikon u kozmetologiji
Stvarno je zena super. Pozdrav. A sad mi pomozite oko analitike lekova.pliz

TweeTy

Moze li jos neko da podeli iskustva vezana za odgovarnje kod ove profesorke..?

Ivke

Ima li neko jos neko pitanje kod prof. Savic i je l se zna sta je ona predavala?

maki

Na cemu prof Savic vise insistira,na kozmetologiji ili industrijskoj?

maki

Posto,vidim da se ovde potpuno izgubila kolegijalnost,zamolicu ako nije problem ko slusa/polaze sutra kod prof,da napise kombinacije i iskustva.. :love: :love:

rodiæ

ma super je profesorica,skroz je o.k.pitanja su STABILNOST LEKOVA U TOKU UPOTRBE,REKLAMACIJE I POVLAÈENJE PROIZVODA, i LANOLIN,lanalkoli,cetilalkohol,stearinska kiselina...

maki

Hvala ti rodic,a reci mi iz industrijske,koje oblasti forsira,ako to uopste radi?
I da li izvlacis pitanja ili ti ona diktira?

rodiæ

izvlaèi¹ pitanja,ne pi¹e¹ koncept.ma najbitniji ti je deo iz kozmetologije

anna1

Da li je neko izlazio na ispit u decembru kod prof. Saviæ? Pi¹ite utiske i pitanja koja su bila. Hvala

blabla

Ja sam slusala ispit, profesorka je super, ne trazi bubacenje vec da se uci sa razumevanjem. Ne secam se tacno pitanja,evo otprilike vitamini, stikovi i aerosoli sa dezodorantnim efektom, validacija opreme, vrste validacije procesa, a iz industrijske mislim da je bilo problemi kod mesanja i ne secam se sta jos

anna1

Dana¹nja pitanja iz industrijske farmacije i kozmetologije su: zahtevi za kvalitet vazduha u farmaceutskoj industriji, dvojno kontrolisani autoklavi i kremovi za decu. Profesorka je zaista korektna i ima puno strpljenja. Lepo razgovara sa vama i èini se zainteresovana da iz vas izvuèe znanje. Sve u svemu, lepo iskustvo!

bla,bla,bla

Kombinacija iz oktobarskog roka:
1.Validacija,definicija,znacaj i podrucje primene;
2.Homogenizacija tecnih disperznih sistema u kapilarnom homogenizatoru pod visokim pritiskom;
3.Najcesce sirovine u samponima protiv peruti i preporuke za primenu.
Moj utisak se poklapa sa prethodno iznetim stravovima,a to je da je profesorka korektna,ume da saslusa,trazi da se zna,ali ume i predje preko nekih stvari.U svakom slucaju jedno prijatno iskustvo...

philoserbiana

Kozmetologija- SAVIC:
1.Specificni zahtevi za proizvodnju tecnih i polucvrstih farm. preparata
2.Susilice, vrste i opis
3.INCI imena, objasnjenje