Studentski krediti za brucose?

Started by Phenomenon, 04-09-2006, 17:34:58

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Phenomenon

Zna li slucajno neko bilo kakve info u vezi studentskih kredita?
Sta je sve potrebno da bi se to dobilo?

Sry, offtopic!

Bred

To ce se tacno znati kada izadje konkurs, cenim da ce to biti lrajem septembra, pocetkom oktobra. Dobijate obrazac u kojme sve popunjavas, izjave ziranata, podatke o proseku zarade roditelja itd

Phenomenon

To sam upravo hteo da pitam. Posto neki mi kazu da to ne moze svako da dobije ko je na budzetu vec zavisi od primanja roditelja itd.
Dok drugi kazu da to moze svako da dobije, ali ako na kraju skolovanja bude imao prosek koji je manji od odredjenog, onda mora to da vraca u zavisnosti koliko je manji prosek. Zna li neko nesto vise o tome?

Bred

To ti je to. Moras da imas prosek 5,00 u zavrsnom razredu srednje skole i da ti primanja roditelja nisu astronomska. Ako u toku naredne skolske godine ostvaris prosek 8,50 i vise, ne vracas nista za tu godinu, ako imas iznad 7,50-vracas 50%. Ako ne zavrsis fakultet u roku apsloventskog staza-ovi popusti ti se nista ne racunaju, i vracas kredit za sve godine koje si primao u celosti ali ipak na rate.

pipi_duga_carapa

kredit se dobija prvenstveno na osnovu primanja roditelja, a stipendija prvenstveno na osnovu proseka ocena ...

za brucose ne postoje stipendije?

Vampire 666

kredit cete sigurno dobiti ako ste iz Cacka...osto vazi i za stipendije...!!!!!!!!!!!!!!!! .grins. .grins. .grins. .grins.

Bred

Ne, i jedno i drugo se u OGROMNOJ meri dobija na osnovu USPEHA.

Phenomenon

Da li je osnovno, ako mislim da dobijem kredit u 1. godini prosek 5,00 iz srednje u zavrsnoj godini?
Posto mi je prosek manji, znaci li to da ni ne pokusavam...

Coolgemini

Ne mora da znaci...Ja sam imao prosek oko 4.89 u gimnaziji i dobio sam kredit u I godini..Obavezno konkurishi...nista ne gubish,a mozesh da dobijesh :wink:

Bred

Obavezno konkurisi mada u principu ne daju kredit za manji prosek, mislim da je kulg izuzetak

_sanja_

cula sam da se sada  vec konkurise za studentske kredite...da li je to tacno i koja su dokumenta tacno potrebna? hvala na odgovorima...

Bred

#11
mislim da konkurs jos nije izasao, provericu.

nije bio a konkurs obicno raspisuje krajem septembra/pocetkom oktobra.

Wiseguy

Quote from: _sanja_ on 03-09-2007, 10:44:41
cula sam da se sada  vec konkurise za studentske kredite...da li je to tacno i koja su dokumenta tacno potrebna? hvala na odgovorima...
Koliko je meni poznato, konkurs izlazi pocetkom oktobra, kao sto kaze Bred, a jedan dobar deo onih koji planiraju da konkurisu za taj kredit vec sada imaju prikupljenu svu papirologiju, osim samog popunjenog konkursa. To moze svako da uradi, odes lepo do opstine, pitas sta ti treba od papira, (ne pricam napamet), oni ti kazu i daju obrasce, i spremis sve pre vremena. Sve ovo ako zelis naravno, nema nekog pravog razloga, jer konkurs traje citavih mesec dana od kad izadje...

Bred

samo pazite, obrasce o prosecnim primanjima po clanu dobijate kad kupite sve obrasce za konkurisanje koji su u formatu vezbanke za pisanje pismenih zadataka iz srednje skole[:K] i njih nosite u opstinu   :wink:

Gruja

ee a koliko se mesecno dobija ako nam odobre taj kred??