posao spisak apotekacenovnik lekovatekstovimarketingkontakt

Author Topic: Nelogicnost u doziranju ACC-100 i Fluimucila 100 kod dece do 2 god  (Read 9200 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
  • Doktor daktilografskih nauka
  • Ekser koji se istupi sam sebe bruka
    • Farmacija forum

Ne znam da lije jos neko primetio nelogicnosti u doziranju acetilcisteina koji se mogu naci u literaturi u odnosu na one koje pisu u uputstvima u samim kutijama ovih lekova, za decu do 2 god.

U prospektima koje nam dostavljaju Sandozovi strucni saradnici pise da se deci do 2 god starosti daje 2-3 puta dnevno po 50mg acetilcisteina (?!)(znaci pola kesice ACC-100).

Podaci iz literature dati su u prilogu redom: iz Farmakoterapijskog vodica 2008.god, Nacionalnog registra za lekove iz 2009.god i Zutog registra iz 2008.god.

Tu pise da se deci do 2 god daje odjednom 1 kesica od 200 mg acetilcisteina (u Vodicu 3x100mg)

U uputstvu za Fluimucil-100 pise da se daje 2 puta dnevno po 100mg.

I ko je sad tu lud? :D

Takodje, u Kazicu pise da se deci daje 3x100mg.

« Last Edit: 28-02-2010, 01:00:19 by Bred »

Offline frenkyonline

• Ambiciozni clan
  • Tonight is the night
interesantno....
ja sam imao recepte na kojima je bilo 2 x 100 mg fluimucila za decu do 2 god.

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
    • Farmacija forum
A ja na kojima je napisano 1x200mg.

Offline marija77

• Pocetnik
  • *
imam devojcicu od 20 meseci, i evo kako je meni nas dr objasnio. kad je blaze stanje kod deteta idu 2 puta po pola kesice fluimucila 5 dana(kod nas super odradi posao), a kad je sekreta vise onda moze 2 puta po jedna kesica ali 3 dana. nismo do sad imali potrebe da joj dajemo onu dozu od pola kesice svih 5 dana, jer obicno vec 3 dana nema vise sekreta. to vam je moje iskustvo mame i studenta farmacije u slobodno vreme  :wave:

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
    • Farmacija forum
Pricamo o fluimucilu od 100mg?

Offline marija77

• Pocetnik
  • *
da, nemam sad kesicu. taj je za decu? ako sam pogresila izvinjavam se  :cvet

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
    • Farmacija forum
Ne, ne, nego ako je fluimucil od 100mg, onda je ok.  :wink:

ALIMS :: Ministarstvo zdravlja :: Farmaceutska komora :: RFZO :: Farmaceutski fakultet
Sajt info: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: Disclaimer
Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo i zajednicko vlasnistvo vlasnika www.farmaceuti.com sajta i autora tekstova. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je iskljucivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Za sve ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatrazite odobrenje od vlasnika www.farmaceuti.com sajta ili autora teksta. Kompletnu odgovornost za sadrzaj objavljenih tekstova kao i posledice koje mogu nastati usled objavljivanja snose iskljucivo njihovi autori, ciji je pseudonim oznacen pored sadrzaja teksta.
Copyright © 2006-2014 "Farmaceuti.com", all rights reserved - sva prava zadrzana