posao spisak apotekacenovnik lekovatekstovitekstovikontakt

Author Topic: Posao klinickog istrazivaca  (Read 2888 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Jeca

• Elitni clan
  • **
Posao klinickog istrazivaca
« on: 13-11-2009, 11:09:01 »

E...da malo obnovim ovu temu ili vec u koju temu spada ovo pitanje...
Da li neko ima iskustva ili zna nekoga ko je radio u stranim firmama (roche, msd) na medical research-u?
Sta obuhvata taj posao, koliko je zanimljiv, koje su obaveze, plata....? Naravno u nasoj zemlji... :ziveli

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
  • Doktor daktilografskih nauka
  • Ekser koji se istupi sam sebe bruka
    • Farmacija forum
Odg: Posao klinickog istrazivaca
« Reply #1 on: 13-11-2009, 14:37:45 »
Ja sam bio na jednom razgovoru za taj ali bila je hrvatska firma u pitanju, i nije mi bilo dobro kada sam cuo kakve uslove nude ...  :ok:
ALI traze ljude sa iskustvom i na kraju su i uzeli DOKTORA (kojih ima ko go*ana  :shifty:)

Posao ti se sastoji u tome da pratis sta se desava sa istrazivanjem koje ti je dodeljeno, da obilazis lekare i pomazes mi u slucaju da imaju bilo kakvu nedoumicu, da se staras da svaki klinicki centar ima dovoljno leka koji se ispituje, pratis sa lekarima i prijavis svaku mogucu nezeljenu reakciju, odlazis     u ALIMS da uzimas/predajes dokumentaciju, naravno podnosis izvestaje nadredjenima. Potrebno je da si dostupan 24h (maltene) a 75% posla obavljas iz svog stana jer si preko neta, skypea itd u kontaktu sa drugim kolegama. Povremeni odlazak na teren bilo gde u Srbiji placa firma i zna se unapred raspored kad, koliko i gde moras da budes s izuzetkom nekih hitnih situacija ...
Pocetna plata je 600e (!!) , dobijas laptop, mobilni, internet ako nemas, odmah si prijavljen na pun iznos, firma ti placa putovanje na kongrese u i van zemlje , u skladu sa tvojom efektivnoscu, raste ti i plata, dobijas posao za stalno itd itd.

E sad, u sustini, tvoj posao se sastoji u tome da dadiljas lekarima i da im  podilazis. Naravno za sve postoji granica. Mada sama pomisao da ces mozda ucestvovati u maskiranju odredjenih "nepozeljenih" reakcija na lek je dovoljna da ti zgadi sve ovo gore nabrojano. Doduse, da li je to samo izmisljotina ili se to stavrno desava, ne znam ali postoji verovatnoca.

Ne znam kako radi Roche ali znam da je plata manja , do 500e. Takodje sam cuo da su na zadnjem konkursu primili devojku koja je zavrsila medicinu i odradila staz.

:wink:

Offline mrvka

• Clan u razvoju
  • **
Odg: Posao klinickog istrazivaca
« Reply #2 on: 24-04-2010, 21:44:56 »
Drago mi je da je ova tema otvorena iako nema mnogo interesenata.Bila sam zainteresovana za posao istraživača i shodno tome krenula malo da se raspitujem kakav je to posao zaista.Ispostavilo se na kraju da tražim iglu u plastu sena,jer sam do takvih ljudi teško dolazila,a na netu za Srbiju nisam mogla da pronađem ništa shodno.Jeco mala pomoć;na ovom poslu imaš dva početna nivoa.Najniži je CTA ili Clinical Trial Assistant,gde vodiš dokumentaciju o pacijentima,vršiš stastistike i obrade rezultata itd.,malo ubijajući bposao za nas,ali svi su mi savetovali da nije loše da se i to prođe.Nešto viši položaj je CRA,Clinical Research Associate,gde vršiš gore navedeno.Ja znam da Roche sprovodi ova istraživanja,dok za MSD nisam sigurna.Ja sam se više skoncentrisala na organizacije,CRO.Pošto sam dugo volontirala na/u Kliničkom centru,preko nekih doktora uspela sam da dođem do razgovora,što je inače veoma teško.Nažalost nisam uspela da uđem u njihove krugove  a005 ali sve ima svoje.Za ulazak u takve organizacije poprilično su rigorozni.Pored razgovora na srpskom i engleskom,testova o sastavljanju pristanka pacijenta,napomenuli su mi da bi bilo jako lepo da sam i završila bar neku godinu u inostranstvu,što je praktično  :bljak: Primljen je naravno lekar koji je nekako već radio sa njima i eto šta reći.U svakom slučaju oni imaju prednost.Trenutno sam zaposlena u jednoj farm.kompaniji i ako se jednog dana odlučim opet za ove korake uzimaju u obzir ovakvo iskustvo.Ako te bilo šta više interesuje,rada sam da pomoći,samo mi pošalji poruku na lični mail.

ALIMS :: Ministarstvo zdravlja :: Farmaceutska komora :: RFZO :: Farmaceutski fakultet
Sajt info: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: Disclaimer
Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo i zajednicko vlasnistvo vlasnika www.farmaceuti.com sajta i autora tekstova. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je iskljucivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Za sve ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatrazite odobrenje od vlasnika www.farmaceuti.com sajta ili autora teksta. Kompletnu odgovornost za sadrzaj objavljenih tekstova kao i posledice koje mogu nastati usled objavljivanja snose iskljucivo njihovi autori, ciji je pseudonim oznacen pored sadrzaja teksta.
Copyright © 2006-2014 "Farmaceuti.com", all rights reserved - sva prava zadrzana