posao spisak apotekacenovnik lekovatekstovitekstovikontakt

Author Topic: Treba li menjati nacin obavljanja pripravnickog staza i polaganja drz. ispita  (Read 12816 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
  • Doktor daktilografskih nauka
  • Ekser koji se istupi sam sebe bruka
    • Farmacija forum
Bez ljutnje, ali vidi se da si tek izasla sa fakulteta.  :K2:  :love:
Prvo procitaj CELU temu Posle studiranja-staziranje, kako najbolje i najlakse (http://www.farmaceuti.com/forum//topic,10507.0.html)
Drzavni ti treba samo za rad u apoteci mada cesto pojedine firme koje imaju konkurse za strucne sarandike traze da imas polozeni drzavni ispit.

Po mom misljenju, drzavni treba poloziti jer NIKAD ne znas kad tim oze zatrebati a pod stare dane da odradjujes staz i polazes drzavni - ne ide tj MNOGO je teze.

Staz je najbolje ne prekidati nego ga u kontinuitetu zavrsiti sem u slucaju bolesti ili trudnoce.

Ti stvarno mislis da ce te neki privatnik odmah prijaviti i da ce ti teci radni staz i da ces imati socijalno i penziono?!

:siza:

Koliko je domaci farmaceutski sektor zapravo u dubiozi? (http://www.farmaceuti.com/forum//topic,16796.0.html)

Infostudovo istrazivanje plata - plata farmaceuta (http://www.farmaceuti.com/forum//topic,17025.0.html)

Iscitaj ove teme cisto da stvoris sliku kakvo je danas trenutno stanje.

Da rezimiramo - ako ti nije bitna kinta onda idi u drzavnu da odradis taj obavezni deo staza a nakon toga trazi privatnu apoteku (ako budes imala srece da ce neko tad traziti stazere) da radis tamo do drzavnog.

« Last Edit: 20-12-2009, 15:37:10 by Bred »

Offline Chloe

• Padobranac
  • *
Kako se ti meni slatko smejes a005
Sve sam ja iscitala, forume, pravilnike, uputstva, savete, zakone...
Na kraju sam zakljucila da cu poceti sa drzavnom, kazu ako se prijavim do 25-og, pocinjem 1.1. (nadam se da nisu mislili bukvalno, ipak mislim da je red da se napijem za docek)  :fancy:
A sad ko zna, mozda ja i nadjem stalan posao u narednih godinu dana, treba biti optimistican :lol:
Znam dosta ljudi koji su tako smuljali staz, dobro je da na drzavnom ne traze radnu knjizicu, u stazerskoj pise da su bili u bolnickoj apoteci, a u radnoj nesto sasvim levo...
Uf...
Osecam se pametno jos jedino pred nepismenim rodjacima, ustvari smo niko i nista kad zavrsimo faks :wall:
Stvarno su odlicno osmislili taj pripravnicki....

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
    • Farmacija forum
Osecam se pametno jos jedino pred nepismenim rodjacima, ustvari smo niko i nista kad zavrsimo faks :wall:

Sve si skapirala i sto se s tim pre pomiris, bice ti lakse ...  :wink:
« Last Edit: 22-12-2009, 23:05:08 by Bred »

Offline Enea

• Ultra mega giga forumas
  • **
  • Somewhere in Detroit

Sve si skapirala i sto se s tim pre pomiris, bice ti lakse ...  :wink:

Ne daj se Chloe!! \o/

Offline ljupkica

• Pocetnik
  • *
jel zna neko da li su  ove reforme povodom staziranja usvojene, blizi mi se diplomski...

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
    • Farmacija forum
Izgleda da jesu -> ALIMS (http://www.farmaceuti.com/forum//topic,10507.msg238615.html#msg238615)

ALIMS :: Ministarstvo zdravlja :: Farmaceutska komora :: RFZO :: Farmaceutski fakultet
Sajt info: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: Disclaimer
Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo i zajednicko vlasnistvo vlasnika www.farmaceuti.com sajta i autora tekstova. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je iskljucivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Za sve ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatrazite odobrenje od vlasnika www.farmaceuti.com sajta ili autora teksta. Kompletnu odgovornost za sadrzaj objavljenih tekstova kao i posledice koje mogu nastati usled objavljivanja snose iskljucivo njihovi autori, ciji je pseudonim oznacen pored sadrzaja teksta.
Copyright © 2006-2014 "Farmaceuti.com", all rights reserved - sva prava zadrzana