posao spisak apotekacenovnik lekovatekstovikontakt

Author Topic: Asistenti  (Read 2136 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline yeca

• Extra forumas
  • *
  • juhuu...
Asistenti
« on: 17-05-2007, 00:49:22 »

Elem, jedna ass na Institutu za bromatologiju je posebno neodgovorna i nezainteresovana za vežbe koje drži i za studente kojima zakazuje kolokvijum - naime, jednostavno se ne pojavljuje u zakazano vreme  :shock :shock :shock
I onda šta se dešava - ass koja se u to vreme nadje na Institutu (isto tako vrlo nezainteresovano) izadje u susret studentima (koji nisu njena grupa a koji jadni ne dočekaše svoju ass) i onda smota prve kolokvijume sa stola asistentkinje koje nema i studenti doslovno  :face: zinu je l' te  :batina
Zašto? Zato što dobiju pitanja kao što su:
 - Kako se odredjuje tip brašna? (to smo baš danas slušali na predavanjima, ali nikad na vežbama)
 - Kako se odredjuje kraj Soxhlet-ove reakcije?  :ninja:
 - Čime se uklanjaju ostaci bromne vode i šta je uzrok potencijalnog javljanja većih rezultata?
 - Koji se deo skroba, amiloza ili amilopektin, boji sa jodom u plavo? (je li ovo bromatologija? ili možda analitička?  :run 'bem ti tu nauku...) naime trebalo bi da je amiloza jer je amilopektin razgranat pa kao nekom logikom... :neee ma to je sex
 - Napisati CELU Kreiss-ovu reakciju (to je cirka strana i po u onom praktikumu.... samo  :K)
itd...

Mada bilo je i normalnijih pitanja kao što su:
 - Šta je saponifikacioni broj?
 - Šta je reagens kod odredjivanja jodnog broja, kako se uklanja reagens, koji su uslovi za odvijanje reakcije?
 - Proteini mleka - reakcija sa formolom? (kad smo kod formola, u praktikumu kaže da aminokiselina reaguje sa formaldehidom a u reakciji napisali HCOOH... ma opušteno  :neee)
 - Kako se odredjuje količina utrošenog KMnO4 kod oksidacije organskih materija u vodi?
 - Kako se izražava tvrdoća vode?
 - Koji je princip odredjivanja sulfita?
 - Alkalitet vode: 1)se odredjuje kompleksometrijski
                   2)potiče od prisutnih OH-, karbonata i bikarbonata alkalnih i zemnoalkalnih metala
                   3)potiče od bikarbonata, hlorida, nitrata, Mg i Ca
                   4)odredjen je pravilnikom
 - Pufer za podešavanje pH kod kompleksometrije je: 1) amonijačni
                                                    2) fosfatni
                                                    3) bikarbonatni
                                                    4) 8% NaOH
 - Testovi za ispravnost masti su: 1) Kreiss-ova reakcija
                                   2) odredjivanje peroksidnog broja
                                   3) odredjivanje sadržaja slobodnih masnih kiselina
                                   4) odr. saponifikacionog broja
                                   5) odr. jodnog broja
 :pst
« Last Edit: 23-05-2007, 22:58:40 by tarantulica »

Offline Dirk

• Redovan clan
  • *
II kolokvijum
« Reply #1 on: 17-05-2007, 08:09:42 »
 ma zle su te asistenkinje

Offline mrvica

• Clan u razvoju
  • **
II kolokvijum
« Reply #2 on: 17-05-2007, 09:21:50 »
Znam da je ovo offtopic ali :wink: Nama je jednom pocetak vezbi kasnio 50 minuta, mozda mi je asistentkinja ista kao yeci :) a da ne pricam da kada pozoves tehnicarku ona prica telefonom ili pije kafu i odmahuje ti rukom u fazonu brisi dete, a uz sve to tetkica zakljuca vrata koja vode do asistenata i tehnicarki da im ne dosadjujemO?!

Offline shumshi

• Elitni clan
  • **
  • Daleko Blizu Daleko
II kolokvijum
« Reply #3 on: 17-05-2007, 18:57:28 »
e pa nije tako...  :nonono:

ovo za brasno su rekli na uvodnom predavanju...

a asistentkinje i tehnicarke su bas fine i uvek pomognu...  :happy:

zao mi je ako ne delimo ista iskustva...  :ohwell:

Offline willie the scot

• Extra forumas
  • *
II kolokvijum
« Reply #4 on: 18-05-2007, 11:12:04 »
triput ura za asistentkinje... :~ :~ :~
cush,zle...cccccccccc...bas hoce da pomognu i uvek su nasmejane.

Offline vestan

• Padobranac
  • *
II kolokvijum
« Reply #5 on: 22-05-2007, 18:24:31 »
Ma ja ne znam da li se ova Yeca drogira ili je teski kompleksas. Asistentkinje sa broma su najbolje na celom fakultetu i kad bi svi bili takvi mislio bih da je ovaj faks normalan.

Offline yeca

• Extra forumas
  • *
  • juhuu...
II kolokvijum
« Reply #6 on: 22-05-2007, 18:32:09 »
ma drogiram se  :plez

pa mislim da botaničarima niko ne može da primiriše ali ko pita nas drogeraše :plez
« Last Edit: 22-05-2007, 18:34:30 by yeca »

Offline vestan

• Padobranac
  • *
II kolokvijum
« Reply #7 on: 23-05-2007, 19:20:22 »
ko je spominjao botanicare? oni su klasa za sebe,posebno tehnicari.a nastavi da se drogiras

Offline Jelenaa

• Clan u razvoju
  • **
II kolokvijum
« Reply #8 on: 23-05-2007, 20:26:26 »
Ma ja ne znam da li se ova Yeca drogira ili je teski kompleksas. Asistentkinje sa broma su najbolje na celom fakultetu i kad bi svi bili takvi mislio bih da je ovaj faks normalan.
ko je spominjao botanicare? oni su klasa za sebe,posebno tehnicari.a nastavi da se drogiras
Da li to znaci da se botanicari ne podrazumevaju kad se kaze ceo fakultet?

Offline willie the scot

• Extra forumas
  • *
Odg: Asistenti
« Reply #9 on: 23-05-2007, 23:29:15 »
ne mogu da verujem o cemu raspravljate...najveci carevi od asistenata su na tom institutu.
smeta vam opustenost?mozda biste zeleli jos jedan tezak ispit na 4-oj?
pozdrav za asistentkinje :cvet

Offline vucko81

• Redovan clan
  • *
« Reply #10 on: 24-05-2007, 18:43:12 »
 :FTo su najbolje asistentkinje na celom faxu, a i najlepse! O0

Offline MiKy

• Extra forumas
  • *
« Reply #11 on: 24-05-2007, 21:00:51 »
asistentkinje su stvarno strava pogotovu Alexandra

Offline yeca

• Extra forumas
  • *
  • juhuu...
« Reply #12 on: 24-05-2007, 23:18:54 »
Elem, dakle, hm...
Moja namera nije bila da se otvori tema o ass (na bromima niti na bilo kom drugom institutu) ali mi jeste bila namera da skrenem pažnju na sledeće:
Naš fakultet ipak nije kao u Americi, u sklopu svih ostalih fakulteta, pa da na ispite i kolokvijume idemo u papučama, pa ako se ass ne pojavi na kol. u vreme kada je dogovoreno sa njom, nego je ostala kući  :shock, nije nikakva frka, kući sam za 2 minuta pa mogu nešto drugo da radim.
Mislim da svačije vreme košta i da ne može tek tako da se ne poštuje.
Ta ass, a ona će se prepoznati ako čita (il' se već prepoznala  :hm) je više puta, u više različitih grupa tokom ova dva semestra uradila istu stvar i nju jednu je čekala grupa od 15ak ljudi...nekad više, nekad manje...
To je u najamnju ruku nekorektno!

Da su vežbe blejačke, jesu, jer su ass iste takve. Oko toga niko nije ni pravio problem, a svi pominju sve samo ne ono šta sam ja navela! Mislim na kašnjenje!
Zato molim moderatore, ukoliko su procenili da na ovoj temi baš i nema konstruktivnih kritika i postova, kao što ih nema, da zaključaju temu!!!
Hvala  :hm
« Last Edit: 24-05-2007, 23:21:11 by yeca »

Offline mrvica

• Clan u razvoju
  • **
« Reply #13 on: 25-05-2007, 19:19:21 »
Svi drugi aspekti izuzev kasnjenja su sasvim u redu. Ali mi smo i u prvom semestru cekali na kolokvijum prilicno dugo u praznoj laboratoriji, a vezbe jesu kasnile 50min a evo i kako. U terminu predvidjenom za pocetak vezbi jedna druga grupa je radila kolokvijum i naravno da je sasvim u redu i kolegijalno da sacekamo, a druga je stvar sto taj kolokvijum sigurno nije zakazan tog jutra nego se za njega znalo i dan ranije ako ne i vise dana pa je neko mogao i nama da kaze da dodjemo kasnije. I kada je kolokvijum zavrsen, nakon ulaska u laboratoriju smo cekali jos nekih 10tak minuta, sve u svemu, umesto u 12 vezbe su pocele u 10 do 1! Slazem se da je tema o ass nepotrebna I da je potrebno zakljucati

Offline cvjetic

• Ultra mega giga forumas
  • **
  • leteo je kao leptir tvoj cuperak...
« Reply #14 on: 25-05-2007, 19:44:07 »
asistentkinje su sasvim korektne,boze moj svako ima mana,niko nije savrsen...
a sto se kolokvijuma tice,pitanja su ista kao prosle godine kad sam ja polagala,tako da ne vidim u cemu je problem...em sto ste mogli unaprijed da znate pitanja da ste se samo malo raspitali,em sto svi odgovori postoje u praktikumu,ili su vam receni na vjezbama...ne vidim problem...sacekajte kolokvijume iz toksina,mogu da zamislim sta ce tu biti,s obzirom da tu stvarno dobijate pitanja koja nemaju veze sa gradivom koje se radi...

i ne bih se slozila da je najbolji institut...definitivno je medju boljima,ali postoji tu i botanika,gnozija,mikrobi,extra dobri instituti...jedno je sigurno,moja generacija nije imala problema sa bromima,asistentkinje su izlazile u susret cak i vise nego sto je bilo potrebno...

ALIMS :: Ministarstvo zdravlja :: Farmaceutska komora :: RFZO :: Farmaceutski fakultet
Sajt info: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: Disclaimer
Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo i zajednicko vlasnistvo vlasnika www.farmaceuti.com sajta i autora tekstova. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je iskljucivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Za sve ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatrazite odobrenje od vlasnika www.farmaceuti.com sajta ili autora teksta. Kompletnu odgovornost za sadrzaj objavljenih tekstova kao i posledice koje mogu nastati usled objavljivanja snose iskljucivo njihovi autori, ciji je pseudonim oznacen pored sadrzaja teksta.
Copyright © 2006-2021 "Farmaceuti.com", all rights reserved - sva prava zadrzana