posao spisak apotekacenovnik lekovatekstovikontakt

Author Topic: PrAkTiCni  (Read 10209 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline diskaaa

• Redovan clan
  • *
Odg: PrAkTiCni
« Reply #150 on: 13-05-2009, 17:48:33 »
jel se za prakticni samo uradi taj testic(prvi i drugi praktikum)i ne pitaju nista usmeno,niti prakticno da radis.ili gresim?

Offline Jovana Bg-Bl

• Redovan clan
  • *
« Reply #151 on: 08-09-2009, 09:50:19 »
Ljudi,iskopala sam neke zadatke,jel moze neko da mi uradi(ko zna njemu je cas posla  :K2:):
1.Izracunati tvrdocu vode u engl stepenima,ako se za titr 50ml vod4e potrosi 10ml EDTA.Rel molek masa CaCO3=100.

2.Odredi saponif broj masti u 2g uzorka.Za titr slepe probe utroseno je 25ml 0.5mol/l HCl,a za analizu 15,3ml iste kis. Mol masa za KOH=56,1

3.Izracunaj sadrzaj vitamina C u jabuci ekstrahovan iz 10g jabuke sa 100ml trihlorsircetne kis.Za titraciju je uzeto 20ml filtrata i pri tom utroseno 0.5ml 0.001 mol/L Tilmansovog reagensa. Mol masa vit C=176.

4.Odredi kiselost masti i izrazi je kao Kb i Kst i procenat oleinske,ako je za reakciju odmereno 10g masti i utroseno 0,5ml 0,1M KOH.Rel mol masa za KOH=56.

Ajde kolege,obradujte me do sutra  :ok:

Offline Jovana Bg-Bl

• Redovan clan
  • *
« Reply #152 on: 08-09-2009, 10:16:10 »
E i jos nesto...znam da postoje oni odnosi u praktikumu...npr. da 1ml 1M HCl=56,1mg KOH (kod saponif broja)...e sad,da li kada je meni u zadatku data 0,25M HCl(kao u 2. zadatku iznad),treba ml0,25M HCl prevesti u molove,pa te molove u ml 1M HCl?

ALIMS :: Ministarstvo zdravlja :: Farmaceutska komora :: RFZO :: Farmaceutski fakultet
Sajt info: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: Disclaimer
Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo i zajednicko vlasnistvo vlasnika www.farmaceuti.com sajta i autora tekstova. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je iskljucivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Za sve ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatrazite odobrenje od vlasnika www.farmaceuti.com sajta ili autora teksta. Kompletnu odgovornost za sadrzaj objavljenih tekstova kao i posledice koje mogu nastati usled objavljivanja snose iskljucivo njihovi autori, ciji je pseudonim oznacen pored sadrzaja teksta.
Copyright © 2006-2021 "Farmaceuti.com", all rights reserved - sva prava zadrzana