posao spisak apotekacenovnik lekovakontakt

Author Topic: "1001 knjiga koju morate pročitati pre nego što umrete"  (Read 9592 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
  • Doktor daktilografskih nauka
  • Ekser koji se istupi sam sebe bruka
    • Farmacija forum

Autor: Blic online |

Nedavno je objavljeno drugo izdanje leksikona: “1001 knjiga koju morate pročitati pre nego što umrete” koja na više od 950 stranica donosi vodič kroz najbolja dela svetske književnosti, od Šeherezadine “Hiljadu i jedne noći” do romana “Animals people” koji je prošle godine nominovan za Bukerovu nagradu.

Među svetskom književnom elitom na ovom spisku našao se i naš nobelovac Ivo Andrić sa svoje dve knjige:” Na Drini ćuprija” i “Travnička hronika”. U antologiju su uvšćeni Danilo Kiš i Meša Selimović. Među piscima sa prostora bivše Jugoslavije na spisku autora knjiga koje treba neizostavno pročitati zastupljeni su i Miroslav Krleža “ Povratak Filipa Latinovića” i “Na rubu pameti”, Antun Šoljan romanom “Luka”, Dubravka Ugrešić romanom”Muzej bezuvjetne predaje” i Slavenka Drakulić knjigom” Kao da me nema”.
Urednik ovog zanimljivog književnog leksikona je profesor engleske književnosti na Univerzitetu u Saseksu, Petar Boksel.
Interesantno je da polovinu naslova obuhvaćena ovim izborom nastala pre Drugog svetskog rata, što je potstaklo čitaoce i kritičare da se pobune. Budući da je reč o, na neki način subjektivnom izboru dvadesetoro ljudi reagovali su najpre novinari i čitaoci Njujork tajmsa na prvo izdanje knjige “1001 books You Must Read Before You Die”.
Osim toga, razlog nezadovoljstva je bio i to što je u antologiju uvršćena čak osam dela Ijana Mek Ivena, a neki su čak osporili njegove kvalitete argumentom da je bio na široj listi nagrade za najgori opis seksa u književnosti, zatim jer je na popisu premalo Tolstoja i Ljermontova, previše je romana koji svojim upitnim kvalitetom oduzimaju ozbiljnost listi i slično.
Interesantno je u to da Paulo Koeljo zastupljen sa svoja dva naslova ali da na listi najboljih knjiga nema njegovog romana “Alhemičar”, koji je i proslavio ovog pisca, a sama knjiga doživela milionski tiraž širom sveta.
Među autorima odabranih knjiga koje čovek treba da pročita pre nego što umre našli su se i Vilijem Šekspir, Čarls Dikens, Onore de Balzak, Fjodor Dostojevski, Tolstoj, Filip Rot, Nabakov, Margaret Diris Kazuo Išiguro, Pol Oster, Don de Lilo…

Offline Yasmin

• Redovan clan
  • *
Odg: "1001 knjiga koju morate pročitati pre nego što umrete"
« Reply #1 on: 21-08-2009, 14:35:04 »
procitacu sve to kada diplomiram. sada se nema vremena...  :run

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
    • Farmacija forum
« Reply #2 on: 22-08-2009, 00:36:46 »
Eh, tek kad diplomiras neces imati vremena ...  :wink:

Offline mirror-girl

• Atipicni farmaceut
  • Ono sto me ne unisti,samo me ucini jacom!!!
« Reply #3 on: 22-08-2009, 19:14:24 »
u penziji! Tako sam ja rekla svojoj profanki srpskog kad smo radili delo Tihi Don.Radili smo samo prva dva dela koja su me odusevila,a druga 2 nismo pa ih nisam stigla procitati,a rekla sam da bih volela,onda me profesorka pita:Pa sto nisi kad bi volela,ja kazem procitacu,ali u penziji,do tad cu da zaboravim i prva dva dela pa taman da citma sve od jednom i da mi bude zanimljivo  :K2:

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
    • Farmacija forum
« Reply #4 on: 22-08-2009, 23:09:49 »
Haha.  :ok:

I meni je Tihi Don bio ok za citanje ...

Iskreno, ne secam se kad sam zadnji put uzeo u knjigu u ruku a da to nije bilo vezano za farmaciju ...

Dakle, minimum 6 godina ....

:face:

Offline mirror-girl

• Atipicni farmaceut
  • Ono sto me ne unisti,samo me ucini jacom!!!
« Reply #5 on: 23-08-2009, 22:53:14 »
Haha.  :ok:

I meni je Tihi Don bio ok za citanje ...

Iskreno, ne secam se kad sam zadnji put uzeo u knjigu u ruku a da to nije bilo vezano za farmaciju ...

Dakle, minimum 6 godina ....

:face:

cccc!! BRuka :K2: Ja bas volim da citam, bilo sta,knjige,novine,clanke,moje stare radove,ma sve.Volim cak i predmete da ucim gde ima vise teksta recimo poput anatomije,bilologije,zato ne volim reakcije,zadatke,formule....sta cu ja na ovom fakultetu  :krsti: :>: :>:,ma uvek moze da se nadje vremena ako si spreman nesto da zrvujes,a farmacija je takva nauka da prosto nemas previse sta da zrtvujes...Od srca preporucujem sve od Nore Roberts,dela su joj skroz opustajuca......

Offline marko_xam

• Padobranac
  • *
« Reply #6 on: 14-01-2010, 02:10:04 »
Autor: Blic online |

Nedavno je objavljeno drugo izdanje leksikona: “1001 knjiga koju morate pročitati pre nego što umrete” koja na više od 950 stranica donosi vodič kroz najbolja dela svetske književnosti, od Šeherezadine “Hiljadu i jedne noći” do romana “Animals people” koji je prošle godine nominovan za Bukerovu nagradu.

Među svetskom književnom elitom na ovom spisku našao se i naš nobelovac Ivo Andrić sa svoje dve knjige:” Na Drini ćuprija” i “Travnička hronika”. U antologiju su uvšćeni Danilo Kiš i Meša Selimović. Među piscima sa prostora bivše Jugoslavije na spisku autora knjiga koje treba neizostavno pročitati zastupljeni su i Miroslav Krleža “ Povratak Filipa Latinovića” i “Na rubu pameti”, Antun Šoljan romanom “Luka”, Dubravka Ugrešić romanom”Muzej bezuvjetne predaje” i Slavenka Drakulić knjigom” Kao da me nema”.
Urednik ovog zanimljivog književnog leksikona je profesor engleske književnosti na Univerzitetu u Saseksu, Petar Boksel.
Interesantno je da polovinu naslova obuhvaćena ovim izborom nastala pre Drugog svetskog rata, što je potstaklo čitaoce i kritičare da se pobune. Budući da je reč o, na neki način subjektivnom izboru dvadesetoro ljudi reagovali su najpre novinari i čitaoci Njujork tajmsa na prvo izdanje knjige “1001 books You Must Read Before You Die”.
Osim toga, razlog nezadovoljstva je bio i to što je u antologiju uvršćena čak osam dela Ijana Mek Ivena, a neki su čak osporili njegove kvalitete argumentom da je bio na široj listi nagrade za najgori opis seksa u književnosti, zatim jer je na popisu premalo Tolstoja i Ljermontova, previše je romana koji svojim upitnim kvalitetom oduzimaju ozbiljnost listi i slično.
Interesantno je u to da Paulo Koeljo zastupljen sa svoja dva naslova ali da na listi najboljih knjiga nema njegovog romana “Alhemičar”, koji je i proslavio ovog pisca, a sama knjiga doživela milionski tiraž širom sveta.
Među autorima odabranih knjiga koje čovek treba da pročita pre nego što umre našli su se i Vilijem Šekspir, Čarls Dikens, Onore de Balzak, Fjodor Dostojevski, Tolstoj, Filip Rot, Nabakov, Margaret Diris Kazuo Išiguro, Pol Oster, Don de Lilo…

:ball2:

ALIMS :: Ministarstvo zdravlja :: Farmaceutska komora :: RFZO :: Farmaceutski fakultet
Sajt info: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: Disclaimer
Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo i zajednicko vlasnistvo vlasnika www.farmaceuti.com sajta i autora tekstova. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je iskljucivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Za sve ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatrazite odobrenje od vlasnika www.farmaceuti.com sajta ili autora teksta. Kompletnu odgovornost za sadrzaj objavljenih tekstova kao i posledice koje mogu nastati usled objavljivanja snose iskljucivo njihovi autori, ciji je pseudonim oznacen pored sadrzaja teksta.
Copyright © 2006-2017 "Farmaceuti.com", all rights reserved - sva prava zadrzana