posao spisak apotekacenovnik lekovatekstovikontakt

Author Topic: Cime se "dopingujete"?  (Read 80119 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
  • Doktor daktilografskih nauka
  • Ekser koji se istupi sam sebe bruka
    • Farmacija forum
Cime se "dopingujete"?
« on: 21-06-2007, 14:23:13 »

Dakle sta koristite kada "zakucate"?
Bez spominjanja droga ili nekih aluzija , bez nepotrebnih upadica i skretanja teme u off i bez glupiranja i unistavanja teme.

Shvatite da vecina tema treba nekom da POMOGNE i da taj neko dodje do brzog odgovora. :wink:

Elem, meni se djasvi ovo

SKU: 004

Dejstvo:

Persen dražeje i Persen forte kapsule sadrže suve ekstrakte droga sa sedativnim, antikonvulzivnim, spazmolitičkim, miorelaksantnim, karminativnim i holagogenim dejstvom. Koren odoljena je poznati biljni sedativ i hipnotik, list melise sa svojim sedativnim i karminativnim dejstvom pojačava efekte odoljenja, a nana svojom spazmolitičkom aktivnošću doprinosi potpunoj psihofizičkoj relaksaciji.

Zahvaljujući ovome, preparati Persen i Persen forte deluju umirujuće, smanjuju nervnu napetost, olakšavaju uspavljivanje, poboljšavaju kvalitet sna i otklanjaju propratne funkcionalne gastrointestinalne poremećaje.

Price: $ 10.00 / Each

Specifications:

Sastav:

1 dražeja preparata Persen sadrži:

50 mg suvog ekstrakta korena odoljena ( valeriana officinalis L., radix, extractum siccum 5 – 7 :1)

25 mg suvog ekstrakta lista matičnjaka ( Mellisa officinalis L., folium, extractum siccum 5 – 8:1)

25 mg suvog extrakta lista nane ( Menta piperita L., folium, extractum siccum 5 – 9:1)

1 kapsula preparata Persen forte sadrži:

125 mg suvog ekstrakta korena odoljena ( valeriana officinalis L., radix, ekxtractum siccem 5 – 7:1)

25 mg suvog ekstrakta lista matičnjaka (Mellisa officinalis L., folium, extractum siccum 5 – 8:1)

25 mg suvog ekstrakta lista nane (Menta piperita L., folium, extractum siccum 5 – 9:1

Dejstvo:

Persen dražeje i Persen forte kapsule sadrže suve ekstrakte droga sa sedativnim, antikonvulzivnim, spazmolitičkim, miorelaksantnim, karminativnim i holagogenim dejstvom. Koren odoljena je poznati biljni sedativ i hipnotik, list melise sa svojim sedativnim i karminativnim dejstvom pojačava efekte odoljenja, a nana svojom spazmolitičkom aktivnošću doprinosi potpunoj psihofizičkoj relaksaciji.

Zahvaljujući ovome, preparati Persen i Persen forte deluju umirujuće, smanjuju nervnu napetost, olakšavaju uspavljivanje, poboljšavaju kvalitet sna i otklanjaju propratne funkcionalne gastrointestinalne poremećaje.

Indikacije:

Stanja nervne napetosti, straha, uznemirenosti, smanjene koncentracije, nesanice i propratnih gastrointestinalnih tegoba.

Doziranje i način primene

Stanja nervne napetosti i uznemirenosti

Odrasli i deca starija od 12 godina: 2 – 3 Persen dražeje, 2 – 3 puta na dan ili  1 – 2

Persen forte kapsule, 1- 2 puta na dan.

Nesanica

Odrasli i deca starija od 12 godina: 2 – 3 Persen dražeje ili 1 – 2 Persen forte kapsule, jedan sat pre spavanja.

Deci starosti od 3 – 12 godina mogu se dati Persen dražeje, ali samo uz lekarski nadzor.Preporučena doza iznosi 1 dražeja, 1 – 3 puta na dan.

Neželjena dejstva

Nama podataka o ispoljavnju neželjenih efekata tokom primene preparata Persen dražeje i Persen forte kapsule. Medjutim, preparati na bazi odoljena mogu ponekad izazvati blaže gastrointestinalne poremećaje i veoma retko alergijske reakcije, a tokom hronične primene glavobolju, umor, pospanost, insomniju. Opisani su retki slučajevi hepatotoksičnosti.

Kontraindikacije

Preosetljivost na neku od komponenti preparata Persen dražeje se ne smeju primenjivati kod dece mladje od 3 godine, a Persen forte kapsule kod dece mladje od 12 godina.

Mere opreza

Kao i u slučaju drugih lekova, preparate Persen  i Persen forte treba primenjivati s pažnjom tokom 1. trimestra trudnoće i u laktaciji. U svakom slučaju, pre njihove upotebe potrebno je konsultovati lekara.

Zbog blage pospanosti koja može da bude prisutna 2 sata posle uzimanja preparata na bazi odoljena ne preporčuje se upravljanje motornim vozilima i rad s mašinama u tom periodu.

Persen forte kapsule sadrže kao pomoćnu supstancu boju tartrazin ( E102) koji može da prouzrokuje alergijske reakcije. One se češće javljaju u osoba preosetljivih na acetilsalicilnu kiselinu.

Predoziranje, antidoti

Vrlo velike doze ekstrakta korena odoljena mogu izazvati bradikardiju i druge poremećaje srčanog ritma i smanjiti intestinalni motilitet.

Tretman predoziranja sastoji se u primeni gastrične lavaže, aktivnog ulja i laksativa.

http://www.fortune3.com/~comp73740/Psihicke_Tegobe-PERSEN_kapsule_Lek_Ljubljana.html

---------

Bolji je tj "jaci" ovaj forte. znam da ga doktori i farmaceuti u apotekama preporucuju studentima a znam da ih i mnogi studenti koriste. Ovaj obican persen na mene nema nikakv uticaj. Forte da, subjektivno ili objektivno, ali bolje pamtim i koliko toliko sam umireniji. :K  :wink:
Takodje je nekad preporucivan i bedoxin ali mu je mana sto otvara apetit..
Danas spominju da se i Mg moze koristiti u te svrhe?

Offline pexualis

• Redovan clan
  • *
    • facebook
Odg: Cime se "dopingujete"?
« Reply #1 on: 21-06-2007, 14:55:20 »
Ja koristim gynkgobil forte, u periodima od 2 meseca pred ispit, jer onda se tek ispolje efekti, i probao sam ovih dana Guaranu Black, i moram reci da je i ukus extra, a i odlicno deluje!

Ako je tema o tome, kako ostati budan dok ucis, a uspavljivanje nije problem, izmoris se malo u teretani, i posle zaspis ko beba... :)
« Last Edit: 21-06-2007, 15:08:44 by AquArius »

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
    • Farmacija forum
« Reply #2 on: 21-06-2007, 15:10:30 »
tema je kako prezivati tempo kada 24h dnevno ucite a da ostanete normalni :wink: :)
koliko bi ti pexualis, onako odokativno, rekao da je guarana black jaca od ove obicne?
ja sam je jednom probao i to je bilo loodilo-nisma mogao da spavam celu noc :K

Offline lycos

• Ultra mega giga forumas
  • **
  • Audi R8 _destination unknown
« Reply #3 on: 21-06-2007, 18:27:37 »
tu novu nisam probao,svi je xvale, moracu uskoro...
 a inace pred ispite kombinujem red bull i crno vino.. posle toga sam u stanju da odspavam ,recimo ,samo 3-4 sata, i narednog dana opet budem pun energije sa koncentracijom na zavidnom nivou...

Offline igrackica

• D.J.
  • Atipicni farmaceut
  • *
« Reply #4 on: 21-06-2007, 20:13:28 »
Ja obozavam Guaranu, strava mi je ukus, a i posle 2 nema spavanja celu noc, tako da je extra za strebanje, a i psiholoski efekat je vrlo bitan, cim je popijem cini mi se da mi je bolja koncentracija :)
Black nisam probala, ali duplo je jaca to je sasvim sigurno!

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
    • Farmacija forum
« Reply #5 on: 22-06-2007, 13:07:25 »
mislite li da je bolje piti guaranu [ne znam joj sastav] nego persen npr?

Offline igrackica

• D.J.
  • Atipicni farmaceut
  • *
« Reply #6 on: 22-06-2007, 14:37:53 »
Guarana je energetski napitak, poboljsava budnost i kognitivne sposobnosti, ima taurin, kofein, blab
Persen je za odstranjivanje stresa i licno sam protiv toga.
Nisam ni za guaranu, ali je pijem u ispitnom roku i to jako retko, savetujem svima da izbegavaju sva "doping" sredstva!
« Last Edit: 26-06-2007, 17:06:45 by nasty girl »

Offline tarantulica

• **
  • lucky loser ;-)
« Reply #7 on: 22-06-2007, 23:45:22 »
Ne pijem energetska pica, jer mi ne prijaju...
Tresem se kad popijem malo jachu kafu, a od guarane sam dobila uzasno lupanje srca, pa od uchenja nije bilo ni u... :wall:

Proshle godine sam pila Gynkgobil forte, da li je u pitanju on ili autosugestija, ali stvarno sam imala utisak da brze pamtim...

Rp druga koji je 6. godine medicine:
Flasha votke i knjiga...
Pa kad ti se prispava, cugnesh malo da te razdrma...
Ne znam kojim mehanizmom, ali kod njega to stvarno deluje  :ziveli

Offline katarina

• **
  • Budi svoja!
Odg: Gde biste voleli da ste sada??
« Reply #8 on: 23-06-2007, 00:18:21 »
Jel mi verujes da sam cula za tog lika sa medicine...sem ako to nije tamo masovna pojava...

Offline Smrda

• Daktilograf pocetnik
  • i tako......
« Reply #9 on: 24-06-2007, 07:15:39 »
Jel mi verujes da sam cula za tog lika sa medicine...sem ako to nije tamo masovna pojava...
genereralna pojava,moglo bi se reci..
provereno znam.
Vodka,kisela voda...i na sve to kojekakve tabletice,ovde zabranjene za pomenuti...
A znam da su kombinovali vodku sa Acuti fosfori ili sa g.bilobom,kazu da i to deluje...

Offline pereca

• Pridruzi se!
  • **
  • www.napser.org
    • NAPSer
« Reply #10 on: 24-06-2007, 13:58:20 »
Imamo kolegu koji je sve ispite spremao uz absint. I diplomirao je. U roku.  :wink:

Offline igrackica

• D.J.
  • Atipicni farmaceut
  • *
« Reply #11 on: 24-06-2007, 14:30:56 »
To se zove alkoholizam...

Offline katarina

• **
  • Budi svoja!
« Reply #12 on: 24-06-2007, 15:02:40 »
Ja se dopingujem guaranom, po jednu dnevno, tri dana pred ispit! Ipak bih da gledam unucice:)!

Offline Smrda

• Daktilograf pocetnik
  • i tako......
« Reply #13 on: 24-06-2007, 15:46:43 »
pa ja ne znam da ucim uz alkohol,
to mi stvarno nije jasno...mada nisam ni probala,moram priznati...
nisam bas sigurna da bih mogla da sedim mirna posle 3 vodke..

Offline Enea

• **
  • Somewhere in Detroit
« Reply #14 on: 24-06-2007, 15:47:33 »
Brede, tvoj predlog za persen, je po meni apsolutno kontradiktoran temi..
( persen te jos vise zakuca? mislim nisam probala.. )

ja kada puno ucim, od koncentracije ne mogu da zaspim, a i kada uspem, sanjam da me zn zove telefonom, lete mi reakcije i brojevi pred ocima..

ginko sam cirkala dok sam spremala farmaceutsku, krvario mi je zeludac od tog s..nja..

od energetskih picja me boli stomak..

kasno u noc, popijem pivo, ili pelinkovac..

cigarete, i kafa ( od cigara mi se suze krvni sudovi, pa je smanjena prokrvljenost mozga, od kafe imam aritmije )

moj predlog- izadjite napolje u shetnju, pa nazad na shtrebanje..

srecjan rad!

ALIMS :: Ministarstvo zdravlja :: Farmaceutska komora :: RFZO :: Farmaceutski fakultet
Sajt info: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: Disclaimer
Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo i zajednicko vlasnistvo vlasnika www.farmaceuti.com sajta i autora tekstova. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je iskljucivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Za sve ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatrazite odobrenje od vlasnika www.farmaceuti.com sajta ili autora teksta. Kompletnu odgovornost za sadrzaj objavljenih tekstova kao i posledice koje mogu nastati usled objavljivanja snose iskljucivo njihovi autori, ciji je pseudonim oznacen pored sadrzaja teksta.
Copyright © 2006-2021 "Farmaceuti.com", all rights reserved - sva prava zadrzana