posao spisak apotekacenovnik lekovatekstovikontakt

Author Topic: Ici u goste...Zabava ili smaranje??  (Read 11267 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Coolgemini

• Extra forumas
  • *
  • I live to sin...
Ici u goste...Zabava ili smaranje??
« on: 20-10-2006, 21:53:44 »

Elem,mnogo puta se pitam kako ljudi posmatraju jedan takav socioloski slucaj kada treba ici u goste ili kada treba da vam dodju gosti...

Da li sa zadovoljstvom idete u goste ili idete cisto zbog tudjih principa da gosti ne bi pomislili svasta o vama??

Da li je za vas to smaranje sto morate da ostvarite tu obavezu ili mislite da je to neophodan nacin za negovanje medjuljudskih odnosa??

Zamislite i obrnutu situaciju...Kada gosti dolaze kod vas...Da li im se maksimalno posvetite i pristojno ih ispostujete ili se ponasate skoro kao da nisu ni dosli zeleci da sto brze odu??

Offline hulio_salinas

• GodFather
  • Magistar daktilografije
  • Don Michael Corleone
Odg: Ici u goste...Zabava ili smaranje??
« Reply #1 on: 20-10-2006, 21:58:03 »
nerado idem u goste... nisam neki nedruzeljubiv tip, ali ne volim stalno posecivanje...

imam problem da me posecuju jedni isti ljudi svakog dana... ja zaista jesam ljubazan i uljudan prema njima, ali lagacu ako kazem da mi ne smeta njihovo svakodnevno dolazenje...

verovatno zato sebe stavljam u suprotnu situaciju, pa me zakoci nesto kada treba da idem kod nekoga...

volim da mi dodju ljudi, ali ne ucestalo... ja sam za pravo i istinsko druzenje, a ne za obavezu...

Offline Masha

• Ultra mega giga forumas
  • **
  • Budi gospodar svoje volje, sluga svoje savesti.
« Reply #2 on: 20-10-2006, 23:08:13 »
Pa ja kada idem kod svojih prijatelja, a njih je jako malo, to ne dozivljavam kao da idem u goste i obozavam kada odem kod njih ili oni dodju kod mene. Imamo i trenutke kada zasednemo i caskamo u nedogled. Mi to zovemo kampovanje. Naravno, uvek kada zelimo da kampujemo to se uskladi sa nasim obavezama. Kada su prijatelji u pitanju ne smeta mi ni kada svrate sasvim slucajno, bez prethodne najave, na jednu brzu kafu. Inace, ne volim da mi ljudi dolaze nenajavljeni, to me strasno nervira kao i to kada neko dodje i ne zna da ode. Kada sam bila mala roditelji su mene i sestru vodili sa sobom jedino kada tu gde idemo ima dece naseg uzrasta tako da sam kao klinka volela da idem u goste jer sam se uvek lepo provodila.

Offline avgogh

• Atipicni farmaceut
  • Starry Night - Vinsent van Gogh
« Reply #3 on: 20-10-2006, 23:33:44 »
ne idem nesto preterano u goste... skoro uvek kod istih ljudi, i kod ljudi sa kojim provodim ceo dan, tako da nemam neku potrebu i za kucnim druzenjima... tako je bilo, posebno u srednjoj...
sad zivim u domu, i jedino sto mi ne odgovara je, sto ne moze niko da ti dodje... mislim, moze, ali ako ti sedis sa svojim gostima, u deset kvadrata ti sede i jos tri cimerke (moj slucaj) onda nema neke opustenosti u razgovoru ni kod mene, a posebno ne kod gosta, a niti imas gde da se smestis. a meni kad neko dolazi, ja volim da budem pripremljena, i da uvek imam posluzenje, i da se svi lepo osecamo. valjda se u kucu zovu oni ljudi do kojih ti je stalo, i sa kojima si blizak...
nesto sto me najvise nerviralo kad smo bili klinci je, kad ti neka drugarica dodje, pa pocne pretresati po kuci... uf... od takvih sam bezala  :run

Offline Blesava*

• Redovan clan
  • *
  • Smej se smej,uvek se smej.. :)
« Reply #4 on: 21-10-2006, 21:15:18 »
  Ko god da dodje kod mene, dobrodosao je..Moja kuca je domacinska,tako da svakog gosta usluzimo ..Cesto organizujemo ruckove za porodicne prijatelje koje vidjamo jednom ili dva puta u toku godine,ali i oni koji naidju iznenada uvek budu posluzeni bar sa necim na bockanje,iliti mezetlukom...Kad treba da se vidim sa drustvom,dogovorimo se,i uopste nije nikakav problem da oni dodju kod mene ili da to bude kod nekoh od njih...I uvek mi prija kad zadovoljni krenu kuci i kad kazu da su bili zaista lepo posluzeni... Ali nekad se desava i ono: "svakog gosta pomalo dosta"  :)

Offline nasty girl

• Verna Grobarka
  • Daktilograf pocetnik
  • P*A*R*T*I*Z*A*N
« Reply #5 on: 21-10-2006, 21:31:49 »
kada mi dolaze gosti(a to je veoma cesto) ja uglavnom pobegnem iz kuce,a kada treba da idem u goste to definitivno eskiviram kako znam i umem.... :T

Offline Smrda

• Daktilograf pocetnik
  • i tako......
« Reply #6 on: 21-10-2006, 22:06:19 »
akjo pricamo o ''gostima'' ostima...u smislu,nosi se kafa,pice,itd...ondak vise volim da ja idem,jer mogu uvek da ustanem i odem kuci,pod bilo kojim izgovorom...
kad meni neko dodje...to je obicno opustena opcija sa ljudima koji su mi zaista dragi,a ukoliko imam neko vidjanje pod obavezom,onda biram neutralni teren...pa umesto da dodju kod mene,odemo na kafu....

Offline sandric

• Atipicni farmaceut
  • I give my all...
« Reply #7 on: 22-10-2006, 17:41:12 »
Pa moja kuca je svakodnevno svratiste za mnogo ljudi,moji cesto prave vecere za prijatelje....ponekad i ja idem sa njima ali uvek mi je hrana glavni motiv...Sto se tice mojih prijatelja mogu da dodju kad zele kod mene a i ja rado uvek idem kod njih,volim sedeljkice

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
  • Doktor daktilografskih nauka
  • Ekser koji se istupi sam sebe bruka
    • Farmacija forum
« Reply #8 on: 24-10-2006, 15:10:41 »
nerado idem u goste... nisam neki nedruzeljubiv tip, ali ne volim stalno posecivanje...

imam problem da me posecuju jedni isti ljudi svakog dana... ja zaista jesam ljubazan i uljudan prema njima, ali lagacu ako kazem da mi ne smeta njihovo svakodnevno dolazenje...

verovatno zato sebe stavljam u suprotnu situaciju, pa me zakoci nesto kada treba da idem kod nekoga...

volim da mi dodju ljudi, ali ne ucestalo... ja sam za pravo i istinsko druzenje, a ne za obavezu...
:wink:

Offline hulio_salinas

• GodFather
  • Magistar daktilografije
  • Don Michael Corleone
« Reply #9 on: 05-01-2007, 09:37:41 »
Sezona zabava - pravila pristojnosti
Izvor: Krstarica.com

Kaže se da je svakog gosta za tri dana dosta, a kad je neko naporan i nezgodan kao gost, neko bi rekao da je takvog i tri minuta previše. Da biste bili rado viđen gost na svim slavljima kojima ovo doba obiluje, evo nekih pravila.

Budite tačni: ovo se smatra pravilom pristojnosti, ali ga se malo ko pridržava. Ako vas baš užasava ideja da stignete prvi, zakasnite 15 minuta i nemojte doći sami. Najnezgodnije što možete da uradite jeste da poranite, pa da se vaši domaćini osete neprijatno jer su poluspremni.

Ako nosite poklon, potrudite se da bude dobro odabran. Danas nemali broj domaćica ne želi da od svakog gosta dobije cveće koje kasnije nema gde da stavi, zato, osim ako znate da ona baš obožava cveće, bolje je da se opredelite za nešto drugo. S flašom pića, bombonjerom ili foto-albumom teško je omanuti. Ako ponudite da nakon zabave pomognete u čišćenju stana, domaćini će vas obožavati.

Ukoliko vi birate muziku za zabavu (bilo da se radi o vašoj zabavi ili onoj na kojoj pomažete), najčešće je najbolji izbor ona iz osamdesetih, pop i disko. Ne opterećuje, a vuče na ples. Naravno, ako većina gostiju ne može da smisli tu muziku, odaberite nešto što više odgovara njihovom ukusu.

Ako se radi o zabavi kojoj će prisustvovati dosta ljudi koje odavno znate, i donosite piće, nije loša ideja odabrati neko koje za goste ima simbolično značenje (to se pilo na nekoj svadbi, proslavi mature ili nešto slično). To će u prisutnima probuditi lepa sećanja, pa će atmosfera postati još lepša.

Želite da upoznate neku novu osobu na proslavi? Ako se radi o ženi, uputite kompliment njenoj odeći, cipelama ili frizuri, a ako se radi o muškarcu, zamolite nekog da vas upozna - ili mu hrabro priđite same i predstavite se. Ukoliko prilazite grupi nepoznatih, možete reći odakle poznajete domaćine i pitati kako i kada su ih oni upoznali.

Ono što nipošto ne treba da učinite, bilo da razgovarate s onima koje ste tek upoznali ili s onima koje znate već "sto godina", jeste da kukate o problemima na poslu, svojoj bolesti, političkoj situaciji u zemlji... Budite pozitivni.

Najbolje vreme za odlazak sa zabave, izuzev ako ste obećali da ćete pomoći u spremanju stana, jeste onda kada je slavlje na vrhuncu. Tako će vam ostati samo dobre uspomene, plus nećete biti upamćeni kao neko ko ne zna kada da ode.

Offline Wolf

• Extra forumas
  • *
« Reply #10 on: 05-01-2007, 13:05:34 »
Kad je rec o pravim prijateljima, svejedno mi je da li idem u goste ili mi dolaze gosti...

Offline katarina

• **
  • Budi svoja!
« Reply #11 on: 13-01-2007, 22:24:56 »
Obozavam i da idem u goste i da ih docekujem! Pogotovo kada ih dobro poznajem! Dovoljno od mene.

Offline philoserbiana

• Extra forumas
  • *
« Reply #12 on: 13-06-2007, 18:08:29 »
не идем често у госте,али радо одлазим када сам позвана.чешће сам у улози гостољубиве домаћице

Offline yeca

• Extra forumas
  • *
  • juhuu...
« Reply #13 on: 13-06-2007, 18:52:24 »
Pa to zavisi ko nam dolazi, kod koga idemo i kako smo vaspitani  :wink:
Lično volim da se družim i volim i da idem i da mi dolaze i da mi pojedu sve što sam spremila  :happy:
Dok sam bila u periodu puberteta kad me je sve i svako nervirao i svi su bili taaaako dosadni, eskivirala sam sve moguće slave, svadbe, rodjendane, bilo ili ne bilo mog društva tamo  :run... Medjutim, kako godine prolaze, baš volim da idem, mislim da je to i kulturno da ispoštuješ domaćina.
I volim da se najavim i da mi se najave, ali volim i da mi banu neobavezno bez ustezanja, samo da zvrcnu da provere da li sam tu i da me pripreme na "jao super, ajde svrati" ili "e isplanirala sam nešto, ajde može sutra.."  :ziveli
Još ovakva vremena, kakva su, kapitalistička, sve se više radi, zgrću se sve veće pare, ljudi se asocijalizuju, zatvaraju u kuće i druže sa TV-ima, pobornik sam toga da treba izaći iz kuće, promeniti sredinu i okolinu.. Da l' kod nekog u gostima ili kod vas u kući, na planini, reci, produženom vikendu, baš je svejedno  :~

Offline Sole

• **
« Reply #14 on: 13-06-2007, 18:53:21 »
volim svaki tip druzenja, pa i ovaj!
imam naravno svoje faze, kada mi dodje da sam sama, a neko naleti izdrzim i to nekako.
sa kumovima se najcesce vidjam, moji kod njih, oni kod nas, nove godine i sl., cini mi se da su takve vrste sa ostalim ljudima bile intenzivnije dok sam bila mladja, ali je ok i sada.
ne volim bas da mi je kuca non-stop prepuna, ali istinski uzivam kada pozovem nekog, maximalno se trudim i mislim da sam dobra u tome i da se to oseca.
volim da idem u goste, mada nisam bas luda za tim. izdrzim sve.
volim da se vidim i sa rodjacima sa kojima odavno nisam, mada se zna da po nekom nepisanom pravilu to povlaci i ono cuveno :"jao, sto si porasla, pa kako si slatka!!!", pa te svi vuku za obraze, rukav, a ti moras da se smeskas. slatko je, ali postaje dosadno.
kada idem kod nekog trudim se da budem totalno opustena i da ne mislim samo na to kada cu krenuti kuci, mislim da je svakome ko gosti nekog bitno da mu se gost oseca prijatno u kuci.ako treba, padne i malo foliranja...
cak i kada nema mog drustva moze se desiti da se osecam malo glupo, ali se uvek potrudim da sve nekako prodje ok.

u svakom slucaju, ja sam jedan druzeljubiv tip koji bi mogao da se vidja sa 100 ljudi dnevno samo da je dan malo duzi od 24 casa...;-)

ALIMS :: Ministarstvo zdravlja :: Farmaceutska komora :: RFZO :: Farmaceutski fakultet
Sajt info: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: Disclaimer
Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo i zajednicko vlasnistvo vlasnika www.farmaceuti.com sajta i autora tekstova. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je iskljucivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Za sve ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatrazite odobrenje od vlasnika www.farmaceuti.com sajta ili autora teksta. Kompletnu odgovornost za sadrzaj objavljenih tekstova kao i posledice koje mogu nastati usled objavljivanja snose iskljucivo njihovi autori, ciji je pseudonim oznacen pored sadrzaja teksta.
Copyright © 2006-2021 "Farmaceuti.com", all rights reserved - sva prava zadrzana