posao spisak apotekacenovnik lekovatekstovikontakt

Author Topic: Restorani  (Read 80239 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Darker

• Osnivac Farmacija foruma
  • Magistar daktilografije
Restorani
« on: 01-09-2006, 14:44:49 »

Malo da podelimo iskustva koja se tiču opštih pitanja: gde izvesti lepšu polovinu/gde naterati pametniju polovinu da vas izvede :> :> :> :>
Kao svaki lokalpatriota, počeću sa super kafanicom u Mirijevu: Kao kod kuće
Super mestašce - nije skupo, obilno, vrlo ukusno, enterijer savršeno odrađen(stvarno izgleda kao da ste došli kod nekoga kući, ako ste bili u recimo klubu  Svetskih putnika - znate o čemu pričam :wink:)
Ko živi u Mirijevu i okolini, moguće je naručivanje hrane - besplatna dostava, jedino posle morate da im vratite sudove. Potpuno domaćinska atmosfera... :ziveli :ziveli

Offline Masha

• Ultra mega giga forumas
  • **
  • Budi gospodar svoje volje, sluga svoje savesti.
Odg: Restorani
« Reply #1 on: 01-09-2006, 15:02:42 »
Meni se jako dopada restoran "Daca" koji se nalazi na Karaburmi. Kada sedite unutra imate utisak da ste u nekoj kuci s pocetka 20. veka. Hrana je superiska, a porecije su velike tako da ja uvek narucujem samo pola iste. Kelneri nose delove srpske narodne nosenje i obavezno opanke i jako su ljubazni. Inace, i ovde je skroz domacinska atmosfera jer sve sto ne pojedete spakovace vam za poneti.

Offline vladimir

• **
  • Ta kakav problem...
« Reply #2 on: 01-09-2006, 18:06:54 »
Ako Vas nekad put nanese ka KG-u, a idete starim putem ( preko Topole ), na samom ulazu u KG sa desne strane se nalazi restoran "Avala".Mislim da u Srbiji ne postoji restoran sa boljom domacom kuhinjom, a manjim cenama.Jos ti spakuju da poneses kuci ( ali u specijalnom pakovanju, da ne moras da im vracas posle  :lol: ).Sta da Vam kazem, ja mogu mnoooogo da pojedem, ali se tamo ne usudjujem da narucim vise od pola porcije necega...
A o restoranima u BG-u koji mi se svidjaju, naknadno. :)

Offline lijepa bosanka

• Pekinezer :) av,av,av :)
  • **
  • Bez zabune! Ovo nisam ja!! hihihi..
« Reply #3 on: 01-09-2006, 22:17:15 »
Meni se jako dopada restoran "Daca" koji se nalazi na Karaburmi. Kada sedite unutra imate utisak da ste u nekoj kuci s pocetka 20. veka. Hrana je superiska, a porecije su velike tako da ja uvek narucujem samo pola iste. Kelneri nose delove srpske narodne nosenje i obavezno opanke i jako su ljubazni. Inace, i ovde je skroz domacinska atmosfera jer sve sto ne pojedete spakovace vam za poneti.

E pa masha,javi kada budes dolazila ,jer ja sam na 5 min odatle..... :wink:
I bas sam htjela da predložim..... :>

Naravno,po meni je nasa kuhinja mnogooooo dobra.....
Ali posto sam nekoliko puta isla u Italiju,imam lijepe uspomene i9z te zemlje....evo restorana koji moze da mi vrati sjecanje....

"Pietro Dell’Oro"

Na uglu Trnske i Save Kovačevića 2005. otvoren je restoran Pietro Dell’Oro. Ime je dobio po jednom od osnivača fudbalskog kluba Inter i deo je ugostiteljskog lanca Bella Napoli Group. Specijaliteti italijanske i francuske kuhinje, koje pripremaju vrhunski kuvari, zadovoljiće i najistančanije ukuse pravih ljubitelja dobre hrane. Vinska karta restorana nudi gostima raznovrsna domaća i strana vina, dok su neki od najboljih beogradskih koktel majstora zaduženi za pripremanje svih vrsta koktela. Prostrana i prijatna bašta i gradski parking u blizini, samo su neki od detalja koji upotpunjuju ponudu restorana Pietro Dell’Oro. I sam Adriano Leite Ribeiro, napadač Intera i jedan od najboljih fudbalera današnjice izjavio je povodom posete ovom italijanskom restoranu: "Pietro Dell’Oro je odličan restoran! Svaka čast, nisam očekivao da ću u Beogradu naići baš na ovako nešto. Rekao sam Dekiju Stankoviću da želim ponovo da dođem da bih probao još neki specijalitet. Očekujte me uskoro".
« Last Edit: 02-09-2006, 00:30:00 by lijepa bosanka »

Offline yeca

• Extra forumas
  • *
  • juhuu...
« Reply #4 on: 02-09-2006, 13:39:06 »
Splav ŽABAR na zemunskom keju, pored Monce, nije jeftin ali je odlično uredjen, sa odličnom atmosferom i još boljom hranom...
U svakom slučaju, za specijalne prilike ...

Offline Masha

• **
« Reply #5 on: 02-09-2006, 13:55:54 »
@LB: Posto volis italijansku kuhinju evo jos jednog restorana sa dobrom klopicom i prijatnom atmosferom- restoran "Ottimo" na Studentskom trgu, tacnije preko puta PMF-a. Ako se odlucite za dezert probajte tiramisu- odavno nisam jela bolji. Pozz
P.S. A mozda se vidimo i kod "Dace"  :wink:
« Last Edit: 02-09-2006, 14:06:38 by masha »

Offline katarina

• **
  • Budi svoja!
« Reply #6 on: 02-09-2006, 17:36:00 »
Najbolji i najlepsi mi je Frans...
A ne-fensi varijanta Balkan Expres na Gardosu-dobar pogled, jeftina hrana!
Moram da pohvalim i poslasticarnicu "MAX"! Odlicni kolaci od cokolade! Nalazi se posle terazijske cesme, sa desne strane, ne znam koji broj...

Offline yeca

• Extra forumas
  • *
  • juhuu...
« Reply #7 on: 02-09-2006, 18:20:08 »
Što se kolača tiče, meni se Buongiorno malo smučio, ali je zato Mama's bisquit house ZAKON. U Str. Bana i u Srpskih vladara (bilo nekad, sad se drugačije zove...)

Offline Masha

• **
« Reply #8 on: 02-09-2006, 18:59:16 »
Da,sada je to Max house.

Offline lijepa bosanka

• Pekinezer :) av,av,av :)
  • **
  • Bez zabune! Ovo nisam ja!! hihihi..
« Reply #9 on: 02-09-2006, 19:38:51 »
A da li je neko cuo za "Stenku"? Ona je negde kod sajma....prodje se ispod nadvoznjaka....ne sjecam se bas najbolje....
nije fensi....ali je da se opustis -superiska!!!! Sviraju ti muzikanti na uvce,klopa super,vina ima koliko hoces u bokalima kao domace,ma milina....
Ja sam se tu extra provela ,a jos bolje najela(za male pare!) pre nekih godinu dana..... :~
Super riblji specijaliteti....mmmm...

da ....i prsten dobih tada  :stid: ....uh....luda noc bijese to....  :loptica

Offline Darker

• Magistar daktilografije
« Reply #10 on: 03-09-2006, 17:45:16 »
Najbolji i najlepsi mi je Frans...
Ako se odlucite za dezert probajte tiramisu- odavno nisam jela bolji.

Kad ssmo već kod Tiramisu-a i Franša, baš pre neki dan bejah u dotičnom i za dezert sam jeo Tiramisu, mnjammmm. Jedan o najlepših restorana, sad sam prvi put bio unutra, obično budem u prelepoj bašti. cene naravno ujedaju, ali se zato isfolirate jedan dan da ste džet-set i milina :K :K :K

Grčki restoran - Zorba
Na uglu 27.marta i Beogradske. Cene su vrlo Grčke, to će reći deru ko :F :F :F, ali je zato savršeno... jeo sam tamo najbolju paradajz čorbu i neku piletinu u sosu sa povrćem i medom(što zvuči prilično bezveze kad ovako objasnim, ali je stvarno njammmmm). Ali tamo ću navraćati još koji put zbog -Rota pite!! Pita od jabuka, prelivena karamelom i sa sladoledom... Ja nisam neki ljubitelj slatkog, ali na ovome bih mogao da živim... a pravi se u smo 5 restorana u svetu, a jedan od njih je Zorba... Ako ništa, svratite da omirišete atmosferu ida pojedete Rota pitu (280 din)

Offline besno pile

• Elitni clan
  • **
« Reply #11 on: 03-09-2006, 18:14:24 »
Moj favorit je "Trag" kao totalno opusteno mesto sa pristojnim cenama.Probajte lignje na zaru i corbu "trag" (njam,njjam,...).
A od fensi mesta(mada se tamo ne osecam bas prijatno)-"Zaplet".Bukvalno sva klopa im je savrsena!

Offline katarina

• **
  • Budi svoja!
« Reply #12 on: 03-09-2006, 19:32:22 »
E jeste u Tragu je super klopa, ali ambijent je malo.....mislim bez prozora je a ja to ne volim!

Casanova-italijanski restorancic, deru, al je presladak! Na Dorcolu je-ugao "neke" i "neke" ne znam tacno:)

Offline katarina

• **
  • Budi svoja!
« Reply #13 on: 03-09-2006, 19:32:55 »
E da i Talir- tiramisu, nikad bolji!

Offline ivilija

• Redovan clan
  • *
  • nema smisla traziti smisao do besmisla
« Reply #14 on: 03-09-2006, 20:44:38 »
Meni je potpuno savrsenstvo Libanski restoran "Byblos" u ul. Kneginje Zorke!
Hrana je malo je reci savrsena, o cemu govore i cene u gore pomenutom restoranu...Jele smo musaku od patlidzana i lesnika,krokete od leblebije sa nekih 1000 preliva, pilece raznjice i neku govedinu cini mi se...i jos neku kiselkasto ljutu salaticu u maloj porciji...zaista izvrsno!
Definitivno treba sve ono probati!!! :happy:

ALIMS :: Ministarstvo zdravlja :: Farmaceutska komora :: RFZO :: Farmaceutski fakultet
Sajt info: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: Disclaimer
Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo i zajednicko vlasnistvo vlasnika www.farmaceuti.com sajta i autora tekstova. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je iskljucivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Za sve ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatrazite odobrenje od vlasnika www.farmaceuti.com sajta ili autora teksta. Kompletnu odgovornost za sadrzaj objavljenih tekstova kao i posledice koje mogu nastati usled objavljivanja snose iskljucivo njihovi autori, ciji je pseudonim oznacen pored sadrzaja teksta.
Copyright © 2006-2021 "Farmaceuti.com", all rights reserved - sva prava zadrzana