posao spisak apotekacenovnik lekovatekstovikontakt

Author Topic: Botanika  (Read 70229 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Daca

• Ambiciozni clan
Odg: Botanika
« Reply #195 on: 06-06-2007, 18:15:21 »
Bravo mare care,cestitam! :pljes:  :pljes:  :pljes:

Offline Blesava*

• Redovan clan
  • *
  • Smej se smej,uvek se smej.. :)
« Reply #196 on: 06-06-2007, 18:45:29 »

И ја сам положила јуче код професора...  :V Добих десетку  :smekerica:

Но,да вам дам пар савета...
1.код питања 'опште особине алги'  и 'опште особине гљива' саветујем да учите све,не само опште особине,јер проф. Радиша пита и оне поделе...( једна девојка је пала јер није знала модрозелене алге   :( )
2.што се тиче систематике,ако изложите као што је написано у књизи,тј. по распореду као у књизи ( хабитус,листови,цвет,цвасти,...)и побројите представнике, неће вас више ништа питати,још ако знате формулу цвета,или бар приближну,пун погодак!  :) За оне којима то теже иде,онда је најбитније да обратите пажњу на цвасти,плод и неку метаморфозу ако постоји у тој фамилији!
3.могу да вам кажем да је проф. Радиша јако фин и љубазан,не узима за зло неке ситнице ако не знате. На питања одговарајте тако што ћете прво рећи оно најбитније,па тек остало (  ако знате  :) ) Тако ћете показати да знате да одвојите битне од не толико битних ствари.. :wink:
Будите самоуверени,и немојте се плашити,покажите колико знате... И наравно,са осмехом на лицу  :> Срећно!!!  :~

Offline marer_86

• Extra forumas
  • *
« Reply #197 on: 06-06-2007, 19:38:20 »
Ovaj text ili link ne mozete videti sve dok se ne registrujete ili postignete potreban broj poruka.
И ја сам положила јуче код професора...  :V Добих десетку  :smekerica:

Но,да вам дам пар савета...
1.код питања 'опште особине алги'  и 'опште особине гљива' саветујем да учите све,не само опште особине,јер проф. Радиша пита и оне поделе...( једна девојка је пала јер није знала модрозелене алге   :( )
2.што се тиче систематике,ако изложите као што је написано у књизи,тј. по распореду као у књизи ( хабитус,листови,цвет,цвасти,...)и побројите представнике, неће вас више ништа питати,још ако знате формулу цвета,или бар приближну,пун погодак!  :) За оне којима то теже иде,онда је најбитније да обратите пажњу на цвасти,плод и неку метаморфозу ако постоји у тој фамилији!
3.могу да вам кажем да је проф. Радиша јако фин и љубазан,не узима за зло неке ситнице ако не знате. На питања одговарајте тако што ћете прво рећи оно најбитније,па тек остало (  ако знате  :) ) Тако ћете показати да знате да одвојите битне од не толико битних ствари.. :wink:
Будите самоуверени,и немојте се плашити,покажите колико знате... И наравно,са осмехом на лицу  :> Срећно!!!  :~

sta drugo reci kad je sve rekla .... a i sam prefesor lepo kaze ... ‚‚vi svoje znanje treba skupo da prodate‚‚ .....

Offline Maza15

• Redovan clan
  • *
« Reply #198 on: 07-06-2007, 09:41:04 »
a kod profesorke kako je bilo?

Offline Daca

• Ambiciozni clan
« Reply #199 on: 07-06-2007, 11:53:07 »
Imam potpuno isto iskustvo kao i koleginica koja je polagala kod profesora.Skroz je ok,postavi neko dodatno pitanjce,ako znas-super,u suprotnom ne cedi mnogo(izuzev ako je nesto jako bitno a da prethodno nisi naveo).Pre mene je odgovarala koleginica koja je onako,manje vise "mrljavila"dok prica,tako da sam stekla utisak da i ono sto je znala nije uspela lepo da isprica!
Ma,samo bez treme i sa verom u vase retoricke sposobnosti :) :)

Offline Sara

• Redovan clan
  • *
  • Inject us out of here
« Reply #200 on: 07-06-2007, 12:55:44 »
a kod profesorke kako je bilo?

Profesorka je na usmenom stvarno korektna i jako prijatna, trazi da povezujes stvari, postavlja potpitanja, ali uglavnom tako da te navede na odgovor! Samo bez treme i brzanja!
Kad sam ja odgovarala nikog nije oborila, najmanja ocena je bila 8. Gleda kolokvijume i prakticni, pa i plusevi sa vezbi mogu da podignu ocenu!

Srecno! :wink:

Offline tixy

• Ambiciozni clan
« Reply #201 on: 07-06-2007, 13:49:56 »
zoe,bila si u pravu,profesorka je SJAJNA! ja sam dobila 10 kod nje :~  bitna je anatomija i morfologija, a sistematika-bitni predstavnici i sekretorne strukture,samo toliko...  :a

Offline Maza15

• Redovan clan
  • *
« Reply #202 on: 08-06-2007, 12:11:34 »
Meni je bas slaba sistematika, jedva pogodim sve predstavnike, valjda ce biti tako :~

Offline tixy

• Ambiciozni clan
« Reply #203 on: 08-06-2007, 13:04:40 »
pa potrudi se da dobro znas one sa prakticnog, a ako uspes upamti i neke koje su opste-poznate npr.persun,bagrem,kim i sl. srecno! :Z

Offline Maza15

• Redovan clan
  • *
« Reply #204 on: 08-06-2007, 17:29:44 »
thanks tixy...

Offline johny cage

• Redovan clan
  • *
« Reply #205 on: 30-09-2007, 23:12:38 »
Da li su izasli spiskovi za usmeni u oktobru?

Offline millyy

• Turista
  • *
« Reply #206 on: 05-12-2007, 21:12:41 »
kad se samo setim botanike. bas mi je bila strasna, jako sam se plasila... Ali sva sreca pa sam je polozila bez problema, pa sam shvatila da je strah bio bespotreban.. :run

Offline johny cage

• Redovan clan
  • *
« Reply #207 on: 07-12-2007, 00:50:42 »
Sve je lako kad si mlad :ohwell:
 sve je bas lako puc

ALIMS :: Ministarstvo zdravlja :: Farmaceutska komora :: RFZO :: Farmaceutski fakultet
Sajt info: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: Disclaimer
Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo i zajednicko vlasnistvo vlasnika www.farmaceuti.com sajta i autora tekstova. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je iskljucivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Za sve ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatrazite odobrenje od vlasnika www.farmaceuti.com sajta ili autora teksta. Kompletnu odgovornost za sadrzaj objavljenih tekstova kao i posledice koje mogu nastati usled objavljivanja snose iskljucivo njihovi autori, ciji je pseudonim oznacen pored sadrzaja teksta.
Copyright © 2006-2020 "Farmaceuti.com", all rights reserved - sva prava zadrzana