posao spisak apotekacenovnik lekovatekstovikontakt

Author Topic: Strani jezik  (Read 45257 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
  • Doktor daktilografskih nauka
  • Ekser koji se istupi sam sebe bruka
    • Farmacija forum
Strani jezik
« on: 01-06-2006, 10:50:29 »

Raspored ispita
Francuski-pismeni-27.6.2006. u 10h

Engleski za apsolvente-12.6 A4

Nemacki jezik - 20.6.2006 10h
                     12.9.2006. 10h
                     17.10.2006. 9h   

Offline Darker

• Osnivac Farmacija foruma
  • Magistar daktilografije
Одг: Strani jezik
« Reply #1 on: 01-06-2006, 13:04:30 »
Engleski za obične smrtnike je 23.06.

Offline Nagflar_the_Sinner

• Clan u razvoju
  • **
  • His sweat turns to vibes of a guitar string
Odg: Strani jezik
« Reply #2 on: 05-06-2006, 19:24:57 »
Ljudi, uzmite NEMACKI!!!
Polozis ga a ne pojavis se dvaput tokom godine...
Procitas neki text, prevedes par recenica uz pomoc profesorke i ostalih kolega, smeskas se malo i dobra ocena!

A ako ti nije toliko bitna ocena, uradis isto kao i jedan lik:

"Profesorka, ja sam u srednjoj skoli ucio RUSKI i nemacki nisam video u zivotu. Jel' moze 6?!   - Pa zasto 6, procitaj bar nesto da ti dam bar 7?!"

Toliko o tome.

Offline Hellen

• Clan u razvoju
  • **
Engleski jezik
« Reply #3 on: 23-06-2006, 00:56:59 »
Kako da nabavim novije testove iz engleskog jezika? Moze li mi neko reci kako izgleda taj ispi i  kada su konsultacije kod profesora? :'(

Offline Darker

« Reply #4 on: 23-06-2006, 11:45:42 »
Spojio sam teme :wink:
Nikako, jer ne postoje! Naime, danas sam izaao na pismeni deo, sastoji se od dva dela:
1.Prevod 5 reenica sa srpskog
2. Prevod teksta sa engleskog (bio je neki o salmoneli)
Trebalo bi da je max oputeno, videemo...
Za vreme raspusta ne znam kada su konsultacije, u toku godine su bile ponedeljkom i sredom oko 12...

Offline Hellen

• Clan u razvoju
  • **
« Reply #5 on: 23-06-2006, 23:20:19 »
Hvala za ovaj odgovor!  :)Nego izgleda da ja nisam u toku :roll:, ti si rekao da imaju 2 dela je li to nesto novo tj. novi nacin polaganja, posto sam ja apsolvent i ostao mi je eng. za kraj a davno sam jednom izlazila na taj ispit? Je li i dalje isti profesor?

Offline Masha

• Ultra mega giga forumas
  • **
  • Budi gospodar svoje volje, sluga svoje savesti.
« Reply #6 on: 24-06-2006, 00:40:40 »
Ako si engleski slusala kod profesora koji se, cini mi se zvao Dusan, a mislim da jesi posto kazes da si apsolvent, onda da znas da on vise nije na faksu. Sada je tu neka profesorka za koju kazu da je mnogo bolji lik od njega. Ja znam samo ovo, a za ostale informacije moras da cekas dok ih neko drugi ne stavi na forum. Pozz

Offline Hellen

• Clan u razvoju
  • **
« Reply #7 on: 24-06-2006, 10:11:21 »
E hvala ti puno!!!Da,da zvao se Dusan taj prof. i bio je grozan!Bas si me obradovala sa ovom novosti!!!Txs Pozdrav! :-)

Offline Darker

« Reply #8 on: 24-06-2006, 20:59:45 »
Ja sa srednjokolskim znanjem engleskog i onog to znam iz muzike i filmova(dakle nisam pipnuo gramatiku ili bilo ta za ispit!!!!!!) izaoh u etvrtak na pismeni i dobih 8!!!!! Tako da Hellen, oputeno izai, ja sam izaao bukvalno samo da vidim kakv je ispit, nisam ak ni srpsko-eng renik poneo... E sad, usmeni je u utorak, ajde ako je neko polagao usmeni, da mi kae ta se radi, kontam da bih to mogao bar malo da pripremim(postoji knjiga sa textovima, koja je preopirna dodue, kota 650 kinti u skrpit. ja sam je slobodan posuditi posle junskog roka, poto sam je zaludan pazario :> :> :>)

Offline yeca

• Extra forumas
  • *
  • juhuu...
« Reply #9 on: 25-06-2006, 14:45:33 »
ja jo nisam polagala taj jezik ali kau ovi to jesu, da se vodi oputena konverzacija sa profankom o tekstovima a malo i sa strane..
i hoe da podigne ocenu i sa 8 na 10..  :)

Offline Darker

« Reply #10 on: 26-06-2006, 00:42:36 »
Fala, Yeco :wink: :> :> :>

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
  • Doktor daktilografskih nauka
  • Ekser koji se istupi sam sebe bruka
    • Farmacija forum
« Reply #11 on: 26-06-2006, 12:07:58 »
Hoce, kod nas je trazila da joj prepricas neki text a onda te pita neke sasvim opustene stvari iz zivota... Sve u svemu-veoma prijatan ispit koji ostaje u lepom secanju :>

Offline Hellen

• Clan u razvoju
  • **
« Reply #12 on: 26-06-2006, 19:12:30 »
Moze li neko da mi kaze koji tip recenica dolazi na pismenom? Da li samo "If " recenice ili...    i ako se neko seca nekog primera! :o)

Offline Darker

« Reply #13 on: 26-06-2006, 20:00:57 »
MA jok razne reenice, ali ako imalo zna eng nee biti problema... Nema if reenica(bar nije sad bilo) a bio je jedan upravni govor, ali lagano sve... Aj pa javljam sutra ta je bilo :>

Offline catwoman

• Pocetnik
  • *
« Reply #14 on: 29-08-2006, 10:04:37 »
Molim vas ako neko zna kada je rok u septembru iz engl i da li se treba potvdjivati? :-)

ALIMS :: Ministarstvo zdravlja :: Farmaceutska komora :: RFZO :: Farmaceutski fakultet
Sajt info: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: Disclaimer
Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo i zajednicko vlasnistvo vlasnika www.farmaceuti.com sajta i autora tekstova. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je iskljucivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Za sve ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatrazite odobrenje od vlasnika www.farmaceuti.com sajta ili autora teksta. Kompletnu odgovornost za sadrzaj objavljenih tekstova kao i posledice koje mogu nastati usled objavljivanja snose iskljucivo njihovi autori, ciji je pseudonim oznacen pored sadrzaja teksta.
Copyright © 2006-2020 "Farmaceuti.com", all rights reserved - sva prava zadrzana