posao spisak apotekacenovnik lekovatekstovikontakt

Author Topic: Antagonisti i parc agonisti estrogen.rc  (Read 1302 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline pH

• Clan u razvoju
  • **
Antagonisti i parc agonisti estrogen.rc
« on: 07-01-2009, 23:22:24 »

Ako moze neko da napise koji od z,e klomifena i z,e tamoxifena je antagonist i/ili parc.agonist i zasto?
U knjizi jedno,u skripti drugo,na nekim papirima trece.pomoc

Offline bozana

• Redovan clan
  • *
Odg: Antagonisti i parc agonisti estrogen.rc
« Reply #1 on: 08-01-2009, 00:12:20 »
z izomer je antagonist,E izomer agonist estrogenih receptora.E izomer se ispituje kao necistoca,njegovo prisustvo je dozvoljeno u konc.od 0.5%.Slusaj knjigu.

Offline pH

• Clan u razvoju
  • **
« Reply #2 on: 08-01-2009, 17:26:25 »
Hvala ali treba mi i za klomifen i tamoxifen.ne znam na sta se odnosi.
po knjizi,izdanje 2006
klomifen:z-agonist,e-antagonist
tamoxifen:z-antagonist
je l ovo tacno i ZASTO?

Offline bozana

• Redovan clan
  • *
« Reply #3 on: 08-01-2009, 17:42:04 »
za oba lijeka su z izomeri antagonisti.a sad zasto ne znam.mozda zbog nacina vezivanja za estrogene receptore. :hmm

ALIMS :: Ministarstvo zdravlja :: Farmaceutska komora :: RFZO :: Farmaceutski fakultet
Sajt info: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: Disclaimer
Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo i zajednicko vlasnistvo vlasnika www.farmaceuti.com sajta i autora tekstova. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je iskljucivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Za sve ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatrazite odobrenje od vlasnika www.farmaceuti.com sajta ili autora teksta. Kompletnu odgovornost za sadrzaj objavljenih tekstova kao i posledice koje mogu nastati usled objavljivanja snose iskljucivo njihovi autori, ciji je pseudonim oznacen pored sadrzaja teksta.
Copyright © 2006-2021 "Farmaceuti.com", all rights reserved - sva prava zadrzana