posao spisak apotekacenovnik lekovatekstovikontakt

Author Topic: ZnO - na koju koncentraciju se svodi, ako je prekoračena s.c. iz F.M.III?  (Read 1868 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Lence

• Redovan clan
  • *

ako FM daju višu vrednost koncentracije od Ph i ako je ta koncentracija prekoračena, svodi se na koncentraciju iz Ph
Jesi li sigurna za ovo?
Imali smo neki primer sa ZnO, za koji je konc. u Ph 10%, a u FMIII na osnovu Acidi benzoici pulvis compositi 45,5%, pa smo se pozivali na ovu vecu...
 Inace, sve pohvale za sve sto si napisala u ove tri nove teme!
 Za kolegijalnost na delu  :Bog :cvet :cvet :cvet

Offline Lence

• Redovan clan
  • *
 :stid:
cim sam poslala shvatila sam da sam se ispalila..
nisam videla ovo : ako je prekoracena
 slobodno obrisite poslednje dve poruke

Offline mima385

• Ambiciozni clan
  • mislim da sam video cica macu!
Tarantulice svaka cast! Meni bi trebalo pola dana da sve to ispisem! :pljes:

Offline philoserbiana

• Extra forumas
  • *
za tarantulicu  :cvet

Offline katarina

• Ultra mega giga forumas
  • **
  • Budi svoja!
 :cvet za tarantulu. U pravi cas!

Lence: Mi smo magistralne formule za ZnO otvarali zato sto je u Ph pisalo 10% za masti, a ne za praskove. Onda samo u FM III trazili oficinalan prasak koji sadrzi ZnO i gledali najmanju njegovu koncentraciju a to je 45.5%. Neka me neko ispravi ako gresim, ja mislim da je ovako.

Offline tarantulica

• **
  • lucky loser ;-)
Katarina, u pravu si  :cvet

Nemojte više da me hvalite, nisam ja ovo uradila, ja sam samo postavila na forum  :stid:

Sve ovo je napravila naša koleginica (moram da je pitam za dozvolu da joj objavim ime), koja je ovim uspešno pobila teoriju da su svi farmaceuti cicije i da rade samo za sebe  :wink:

A.  :Bog :Bog :Bog

Offline Keleraba

• Ambiciozni clan
  • the show must go on
E sad,mozda idem u sitna crevca...ili mozda sam sve pogresno skapirala...al evo jedno hipoteticko pitanje:sta ako je kod tog ZnO  srednja konc. npr veca od 45,5%..sta onda radimo.Da li smanjujemo tu vrednost na 45,5% ili na 10% kao sto je to u Ph.? :hmm :hmm
Hvala

Offline Kremenko

• Redovan clan
  • *
Smanji se na manju vrednost,tj.na 10% .

Offline kruger

• Ambiciozni clan
Tarantulice,svaka cast i koleginici i tebi! :cvet :cvet :cvet

Offline Lence

• Redovan clan
  • *
 Sad videh za koleginicu1 Onda i njoj  :cvet :cvet :cvet :Bog
 Hvala Keti na pojasnjenju, nama su drugacije objasnili na vezbama...
 Samo onda moram i ja da ponovim pitanje : da li svodimo na 10% ili na 45,5% ako je prekoracena?
Ja bih po svemu napisanom rekla da svodimo na 45,5 jer se ono 10 ne odnosi na praskove... :hmm
 Ispravite, ako gresim...

Offline philoserbiana

• Extra forumas
  • *
ja mislim da svodimo na 45,5% jer se onih 10% odnosi na masti  :hmm

Offline mina-L

• Atipicni farmaceut
i ja mislim da svodimo na 45,5%

Offline Kremenko

• Redovan clan
  • *
Kada postoji neki opseg vrednosti,ili kao kod hinin-hlorida razlicite doze za razlicita dejstva uvek uporedjujemo sa najvecom,ako je i ona prekoracena SVODIMO JE NA NAJMANJU.To je napisala i @tarantulica u nekom od uvoda.Nema veze sto je to doza za masti,mi smo je koristili za proveravanje doza kod praskova jer da nije tako odmah bi trazili u F.M.III,ili u extra Ph.Nadjite neki primer recepta gde je s.c. za ZnO manja od 10%.Mi smo pisali da je s.c.manje od deset i da je s.c. u redu.Na magistralne formule smo se pozivali tek kad je bila koncentracija u receptu veca od deset.

Offline philoserbiana

• Extra forumas
  • *
ja to bas ne razumem

Offline Enea

• **
  • Somewhere in Detroit
kety, zapamti dobro, to ti je novi drugar, nije tek tako neki: WHITFILDOV PRASHAK IZ FM III   :wink:

ALIMS :: Ministarstvo zdravlja :: Farmaceutska komora :: RFZO :: Farmaceutski fakultet
Sajt info: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: Disclaimer
Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo i zajednicko vlasnistvo vlasnika www.farmaceuti.com sajta i autora tekstova. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je iskljucivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Za sve ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatrazite odobrenje od vlasnika www.farmaceuti.com sajta ili autora teksta. Kompletnu odgovornost za sadrzaj objavljenih tekstova kao i posledice koje mogu nastati usled objavljivanja snose iskljucivo njihovi autori, ciji je pseudonim oznacen pored sadrzaja teksta.
Copyright © 2006-2020 "Farmaceuti.com", all rights reserved - sva prava zadrzana