posao spisak apotekacenovnik lekovakontakt

Author Topic: Analiticka hemija I  (Read 17951 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Cedex

• Padobranac
  • *
Odg: Analiticka hemija I
« Reply #15 on: 21-06-2010, 17:46:47 »
Postovanje,

Imam mali problema sa analitickom hemijom, tj. pripremam ispit(dobili smo neka pitanja koja bi se mogla naci na usmenom dijelu ispita-oko 100 pitanja), ja nisam znao odgovoriti na sledeca:

1.)Nacrtati dijagram raspodele i krivu titracije H2S?
2.)Nacrtati dijagram raspodele i krivu titracije H3PO4?
3.)Sta je to dentantnost liganata i pokazi na primjeru. Izvedi matematicki izraz za izracunavanje  α za Cu+2 inone u rastvoru kompleksa[Cu(NH3)4]+2 ?
4.)Sta je to dentantnost liganata i pokazi na primjeru. Izvedi matematicki izraz za izracunavanje  α za Ag+ inone u rastvoru kompleksa Ag(CN)2 ?
5.)Objasni kapacitet pufera na primjeru CH3COOH+CH3COONa ?
6.)Objasni kapacitet pufera na primjeru NaH2PO4+Na2HPO4 ?
7.)Objasni frakcijono talozenje na primjeru odvajanja kationa II od IV analiticke grupe?
8.)Oneciscene kristalni taloga i kako se uklanjaju?
9.)Oneciscenje kaloidnih taloga i kako se uklanjaju?

Mogu mi se bas podesiti ova pitanja na ispitu pa da ih naucim/izvjezbam!
Hvala u naprijed!

ALIMS :: Ministarstvo zdravlja :: Farmaceutska komora :: RFZO :: Farmaceutski fakultet
Sajt info: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: Disclaimer
Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo i zajednicko vlasnistvo vlasnika www.farmaceuti.com sajta i autora tekstova. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je iskljucivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Za sve ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatrazite odobrenje od vlasnika www.farmaceuti.com sajta ili autora teksta. Kompletnu odgovornost za sadrzaj objavljenih tekstova kao i posledice koje mogu nastati usled objavljivanja snose iskljucivo njihovi autori, ciji je pseudonim oznacen pored sadrzaja teksta.
Copyright © 2006-2019 "Farmaceuti.com", all rights reserved - sva prava zadrzana