posao spisak apotekacenovnik lekovakontakt

Author Topic: Razlika izmedju Crataegus monogyna i Crataegus oxycantha  (Read 3727 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Jeka

• Clan u razvoju
  • **

Crataegus monogyna                       Crataegus oxycantha 
        1 tucak                                         vise tuckova
        3-7 reznjeva na listu                    3-5 reznjeva na listu
        rasprostranjeniji je
 :cvet

Offline Enea

• Ultra mega giga forumas
  • **
  • Somewhere in Detroit
Odg: Razlika izmedju Crataegus monogyna i Crataegus oxycantha
« Reply #1 on: 14-09-2008, 12:09:10 »
hej ljudi setih se pitanja koje sam ja imala pre par godina..
definisati drogu Crategi folium cum flores.
odgovor: najpre se razvije cvet a potom i list.. ( a ne prvo list, a zatim cvet )

Offline malena

• Extra forumas
  • *
Odg: Razlika izmedju Crataegus monogyna i Crataegus oxycantha
« Reply #2 on: 14-09-2008, 16:02:57 »
Ma najbitnije da cveni ima 2 kostice u plodu a beli,jednu... Bar bih ja to odmah rekla...  :K2:

ALIMS :: Ministarstvo zdravlja :: Farmaceutska komora :: RFZO :: Farmaceutski fakultet
Sajt info: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: Disclaimer
Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo i zajednicko vlasnistvo vlasnika www.farmaceuti.com sajta i autora tekstova. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je iskljucivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Za sve ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatrazite odobrenje od vlasnika www.farmaceuti.com sajta ili autora teksta. Kompletnu odgovornost za sadrzaj objavljenih tekstova kao i posledice koje mogu nastati usled objavljivanja snose iskljucivo njihovi autori, ciji je pseudonim oznacen pored sadrzaja teksta.
Copyright © 2006-2021 "Farmaceuti.com", all rights reserved - sva prava zadrzana