posao spisak apotekacenovnik lekovakontakt

Author Topic: Reishi (Ling Zhi) gljiva (Ganoderma Lucidum)  (Read 6604 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline viki

• Pocetnik
  • *
Reishi (Ling Zhi) gljiva (Ganoderma Lucidum)
« on: 08-03-2011, 14:22:18 »

"Polisaharidi ove gljive imaju jak antikancerogeni efekat i u svetu se koriste kao zvanicno sredstvo u borbi protiv zlocudnih tumora.
Ganodermna kiselina, još jedno njeno jedinjenje, leci razne vrste alergija.
Gljiva ima izrazita antivirusna i antibakterijska svojstva, pa može da se koristi i kao prirodan antibiotik. Prvi su je poceli uzgajati Kinezi, a u poslednjih nekoliko decenija njen uzgoj je sve popularniji širom sveta.
Ganoderma lucidum se danas veštacki uzgaja, u strogo kontrolisanim uslovima, a pokazalo se da su gajene gljive daleko ispred prirodnih po lekovitim osobinama.

Polisaharidi iz reiši zaustavljaju rast tumora i to je njeno najznacajnije lekovito dejstvo. Oni deluju i kao imunostimulatori, kardiotonici, a bitni su i za smanjenje nivoa šecera u krvi. Drugi lekoviti sastojci smanjuju krvni pritisak, holesterol u krvi i zaustavljaju stvaranje krvnih ugrušaka. Razliciti polisaharidi su bitni i za lecenje neurastenije, nesanice, hronicnog hepatitisa, bolesti bubrega, koronarnih i srcanih bolesti, hronicnog bronhitisa i bronhijalne astme, cira na želucu i dvanaestopalacnom crevu. Takode sprecavaju oštecenja jetre od štetnih metabolickih produkata. Reiši ima i izrazito antibakterijsko i antivirusno delovanje, pa se koristi i kao prirodni antibiotik."
Ovo je deo teksta koji je objavljen na sajtu "Herbateka".
Molim kolege za strucno misljenje o lekovitom delovanju ove gljive (akcenat na antikancerski efekat). Unapred hvala

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
  • Doktor daktilografskih nauka
  • Ekser koji se istupi sam sebe bruka
    • Farmacija forum
Odg: Reishi (Ling Zhi) gljiva (Ganoderma Lucidum)
« Reply #1 on: 08-03-2011, 22:44:14 »
Pa sad, jedino preneti iskustva pacijenta i dati linkove ka onome sto sam pronasao na netu:
http://scindeks.nb.rs/article.aspx?artid=0455-62240828003K
http://scindeks.nb.rs/article.aspx?query=RELAKW%26and%26%25ce%25b2-glukani&page=1&sort=1&stype=0&backurl=%2fRelated.aspx%3fartak%3d%25ce%25b2-glukani
http://scindeks.nb.rs/article.aspx?query=RELAKW%26and%26%25ce%25b2-glukani&page=1&sort=1&stype=0&backurl=%2fRelated.aspx%3fartak%3d%25ce%25b2-glukani

Neki pacijenti su mi rekli da su koristili ove proizvode http://www.fungodoctor.com/the_use_of_medicinal_mushrooms.html
i da su prilicno zadovoljni. Neki cak tvrde i da su se izlecili i zaustavili napredovanje tumora, ali ja bih sve to ipak prihvatio sa VELIKOM VELIKOM rezervom.

Offline viki

• Pocetnik
  • *
« Reply #2 on: 09-03-2011, 15:04:45 »
Hvala Bred

Offline Vogrin

• Pocetnik
  • *
« Reply #3 on: 09-03-2011, 18:57:45 »
napisala sam ti privatnu poruku , imam veoma sveobuhvatan tekst o ganodermi koji ne mogu da ti posaljem preko foruma zbog duzine,a mislim da bi ti koristio, proveri inbox pa mi se javi da ti to prebacim

Offline bozana

• Redovan clan
  • *
« Reply #4 on: 10-03-2011, 15:49:03 »
Lijeci sve! Hmmm... A nezeljena dejstva?

Offline Adonis_Vernalis

• Profesor farmakognozije
  • Ultra mega giga forumas
  • **
  • The Point of No Return...
« Reply #5 on: 10-03-2011, 19:42:40 »
Pošto je poznato da G. lucidum inhibira agregaciju trombocita, samim tim utiče i na koagulaciju krvi. Postoji mogućnost potenciranja antikoagulantnog efekta lekova iz grupe antikoagulanasa, kod pacijenata na terapiji tim lekovima. Takođe, poznato je da G. lucidum može da podstakne proliferaciju imunokompetentnih ćelija, pre svega limfocita, što implicira mogućnost interakcije sa imunosupresivima kod pacijenata na terapiji tim lekovima, ili kod pacijenata sa dijagnostikovanim poremećajima u funkcionisanju imunskog sistema. Kod malog broja pacijenata koji su primali oralne doze u doznom opsegu između 1,5 i 9 g dnevno, uočeni su prolazni simptomi pospanosti, povećane žeđi, kožnog osipa, štucanja i podrigivanja, učestalog mokrenja, neuobičajenog znojenja i dijareje.

ALIMS :: Ministarstvo zdravlja :: Farmaceutska komora :: RFZO :: Farmaceutski fakultet
Sajt info: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: Disclaimer
Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo i zajednicko vlasnistvo vlasnika www.farmaceuti.com sajta i autora tekstova. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je iskljucivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Za sve ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatrazite odobrenje od vlasnika www.farmaceuti.com sajta ili autora teksta. Kompletnu odgovornost za sadrzaj objavljenih tekstova kao i posledice koje mogu nastati usled objavljivanja snose iskljucivo njihovi autori, ciji je pseudonim oznacen pored sadrzaja teksta.
Copyright © 2006-2020 "Farmaceuti.com", all rights reserved - sva prava zadrzana