posao spisak apotekacenovnik lekovatekstovikontakt

Author Topic: Vežbe kod Adonisa... ?  (Read 16375 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Adonis_Vernalis

• Profesor farmakognozije
  • Ultra mega giga forumas
  • **
  • The Point of No Return...
Vežbe kod Adonisa... ?
« on: 18-08-2006, 10:39:06 »

Imam jednu ideju. Pozivam sve studente II godine opšteg smera da razmisle o sledećoj stvari. Želim da napravim grupu na III godini, na vežbama iz Farmakognozije, koju će činiti forumaši, ili u kojoj će biti dosta forumaša... Hoću da jedan eksperiment, koji je započeo pre par godina, izvedem do kraja. Niko neće nastradati, a svima može biti bolje ako dokažem neke stvari koje želim da dokažem... :) Dosada, rezultati su prevazišli moja očekivanja, što mogu da dokumentujem, ukoliko je potrebno.

Ne samo što ih očekujem, nego su mi potrebne vaše ideje i komentari...

Offline zoe

• PR foruma :)
  • **
  • Szerelem, szerelem...
Odg: Vežbe kod Adonisa... ?
« Reply #1 on: 18-08-2006, 10:50:19 »
A kakav to eksperiment? Evo ja sam zainteresovana...

Offline Adonis_Vernalis

• **
« Reply #2 on: 18-08-2006, 10:58:55 »
Hm, opet chatujemo...

Eksperiment u smislu dokazivanja svim nevernim Tomama da vi, studenti, i mi, profesori i asistenti, upotrebljavamo samo 2 % svojih mentalnih kapaciteta... samo 5 % raspoloživih bibliotečkih resursa... samo par posto mogućnosti Interneta...

Eksperiment u smislu pokazivanja da je e-learning u Srbiji moguć. Da je Bolonjski proces moguć i u mikro-uslovima, u jednoj laboratoriji, u nekoliko kvadratnih metara prostora, budući da je Bolonja kvalitativan, a ne kvantitativan pomak, da je sve u glavama... Kao što već jednom negde rekoh... propustio sam mnogo šansi da odem u Ameriku. Ali, nijednom nisam pokušao da napravim Ameriku u svojoj laboratoriji. Nemoguće? Čini vam se...

Neću iznositi detalje. Špijuna na sve strane ima... :)

Offline Coolgemini

• Extra forumas
  • *
  • I live to sin...
« Reply #3 on: 18-08-2006, 11:07:27 »
I ja sam takodje zainteresovan. :V ..Samo bolje bi vam bilo da nas ne pretvorite u male bele misice :>...inace,odmah zovem Amerikance.. :lol2:

Offline Adonis_Vernalis

• **
« Reply #4 on: 18-08-2006, 11:18:14 »
Hm...

Brate po zodijaku... pročitaj još neke teme na ovom forumu... Mislim da jedna, ako se ne varam, nazvana "Klasični farmaceut/kinja" sadrži klicu onoga što mi se mota po glavi... Ja nemam nameru da izvodim vivisekciju. Iza moje ideje stoje godine pažljivog posmatranja i pokušaja da svoju guzicu učinim dostojnom fotelje Akademika Jovana Tucakova u kojoj (u prenesenom značenju) sedim... Nema belih miševa. Vi i ja....

Offline zoe

• **
  • Szerelem, szerelem...
« Reply #5 on: 18-08-2006, 11:22:25 »
Eh da, jedno prakticno pitanjce... Mislim da mi bas i ne mozemo da biramo u kojoj cemo grupi na vezbama biti. Sem ako nemate neki predlog tipa "upisite se tog i tog dana"?

Offline Adonis_Vernalis

• **
« Reply #6 on: 18-08-2006, 11:32:32 »
Vi ne možete... vi se upisujete kad se upisujete... Ali, ja mogu! Meni stiže spisak. Ja sam tamo najstariji i po rangu i po godinama, i ja biram koju ću grupu da uzmem... Čija imena vidim, ja na tu grupu stavljam šapu i ona je moja... Gledajte da sačekate jedni druge, ako vam je uopšte to bitno. Nagomilajte se. Ostalo ću ja da preduzmem... :)

Offline Coolgemini

• Extra forumas
  • *
  • I live to sin...
« Reply #7 on: 18-08-2006, 11:37:12 »
Extra!!Onda cemi mi vama dati samo imena,pa cete nas vi tako grupisati...Odlicna ideja :! :!.... :~ :~

Offline zoe

• **
  • Szerelem, szerelem...
« Reply #8 on: 18-08-2006, 11:40:15 »
Ne moze to tako Coolgemini, jer Adonis dobija vec oformljene grupe pa samo bira koju ce da uzme, zar ne? A nase je da se organizujemo i upisemo istog dana... Samo, treba jos ljudi da se javi.....

Offline Adonis_Vernalis

• **
« Reply #9 on: 18-08-2006, 11:43:17 »
Ne, neee...

Ako ja petljam po spisku, samo cu napraviti karambol na drugim predmetima... Farmaceutska hemija insistira na malim grupama i na blok-nastavi... Svi ostali se normalno ponašaju, ali promena na jednom predmetu iziskuje promenu na svim ostalim, a to je već rebus... verujte mi, već godinama tako biva...

Hteo sam da kažem: pošto ste svi forumaši i manje-više se znate, dogovorite se da jednog dana vas dvadesetak dođe u Dekanat i istovremeno se upiše. Onda mi dajte svoja imena. Uz malo sreće, svi ćete upasti u prostor između dve crvene crte... i meni u šake :)

Upravo onako kako Zoe reče...

Offline Skarlet

• Turista
  • *
« Reply #10 on: 18-08-2006, 16:31:58 »
Adonise, bas ste me prijatno iznenadili ovim predlogom. Amerikanci laboratorije prave uglavnom od uvoznih strucnjaka (cesto bas nasih) zato mislim da ne bi trebalo da vam bude problem da napravite jednu takvu ovde

Offline yeca

• Extra forumas
  • *
  • juhuu...
« Reply #11 on: 18-08-2006, 20:01:17 »
Adonise, nesreća moja (naša) što se forum nije rodio pre godinu dana jer je upravo jedna od prilično pasivnih asistentkinja sa Vašeg instituta ubila u meni svaku želju za biljem.... i drogama  :'(

Offline zoe

• **
  • Szerelem, szerelem...
« Reply #12 on: 18-08-2006, 21:14:15 »
Dobro Yeco, ovo sto se droga tice i nije tako lose! :K

Meni (a i mnogim drugim) botanika bas bi divna! Dozivesmo biljke kao ziva bica, za pocetak!

Offline Alnus Glutinosa

• Extra forumas
  • *
  • kako da prevarim sebe da ne razmišljam?
« Reply #13 on: 18-08-2006, 21:58:11 »
Hocu ja ponovo na vezbe,kod Adonisa!  :~

I onako, najverovatnije, necu nista raditi sledece skolske godine!  :'(

Offline katarina

• **
  • Budi svoja!
« Reply #14 on: 19-08-2006, 18:07:22 »
Glutinozice, imam i ja istu zelju... posto cu i ja najverovatnije bleeeejati.... A ti sedi UCI! Jos uvek imas sansu!kiss

ALIMS :: Ministarstvo zdravlja :: Farmaceutska komora :: RFZO :: Farmaceutski fakultet
Sajt info: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: Disclaimer
Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo i zajednicko vlasnistvo vlasnika www.farmaceuti.com sajta i autora tekstova. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je iskljucivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Za sve ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatrazite odobrenje od vlasnika www.farmaceuti.com sajta ili autora teksta. Kompletnu odgovornost za sadrzaj objavljenih tekstova kao i posledice koje mogu nastati usled objavljivanja snose iskljucivo njihovi autori, ciji je pseudonim oznacen pored sadrzaja teksta.
Copyright © 2006-2020 "Farmaceuti.com", all rights reserved - sva prava zadrzana