posao spisak apotekacenovnik lekovakontakt

Author Topic: Pomoc oko pitanja  (Read 3247 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline misika82

• Clan u razvoju
  • **
Odg: Pomoc oko pitanja
« Reply #15 on: 30-11-2011, 15:56:05 »
Da li mi neko moze reci sta bih trebala da pisem i pricam kod pitanja Terapija hitnih hipertenzivnih stanja i Funkcije endotela? Kod prof Ugresica sam, pa ne znam da li ima posebne zahteve u vezi tih pitanja.
Unapred hvala

Offline dekky

• Ambiciozni clan
  • Kide konza!
Re: Pomoc oko pitanja
« Reply #16 on: 30-11-2011, 16:36:00 »
Za hitna hipertenzivna stanja uzmi predavanje iz farmakoterapije o hipertenziji, tamo je na kraju dobro objasnjeno tih par specificnih pitanja vezanih za hipertenziju. A sto se tice endotela, ja sam imao to pitanje kod prof. Katarine, prica se uglavnom vrtela oko endotelina, prostaglandina, tromboksana, hemostaze, vazokonstrikcije/vazodilatacije...

Offline misika82

• Clan u razvoju
  • **
« Reply #17 on: 02-12-2011, 09:39:53 »
Hvala puno. Za endotel sam nesto tog tipa i nasla u R&D, ali me hipertenzivna stanja bune jer imam razlicite izvore i informacije. U svakom slucaju, pogledacu.

Offline marmelada

• Pocetnik
  • *
Re:pomoc oko pitanja
« Reply #18 on: 05-06-2012, 13:12:54 »
Da li neko zna sta treba pricati kod pitanja Psihicke funkcije ili gde bi to trebalo da procitam? Hvala unapred!

Offline capricorn

• Padobranac
  • *
« Reply #19 on: 28-06-2012, 01:05:32 »
Na predavanju uvod u cns postoji nesto ukratko o anatomiji psihickih funkcija, ali ne znam da li je to dovoljno.            Anatomija psihičkih funkcija
Kognicija (percepcija i pamćenje)  /  Neokorteks i hipokampus
Afekt (emocije i izražavanje  emocija)         /          Limbički sistem

Konacija (voljni napor - akcija) /Prefrontalni korteks i bazalna jedra

Offline capricorn

• Padobranac
  • *
« Reply #20 on: 28-06-2012, 01:13:38 »
Sta treba pricati kod pitanja funkcionalna anatomija cns-a? Na predavanju je to dosta opsirno opisano, ako je neko slusao ispit sta konkretno traze? Pitanje tipovi hemijskih medijatora u CNSu koje sve medijatore treba objasniti?

Offline marmelada

• Pocetnik
  • *
« Reply #21 on: 04-07-2012, 08:09:28 »
I ja sam samo to nasla,pa sam uzela fiziologiju i pocela da se gubim. Elem,hvala,pa se nadam da ce me to pitanje zaobici:)

Offline marmelada

• Pocetnik
  • *
« Reply #22 on: 05-07-2012, 08:26:53 »
Kod organizacije cns-a pricati o hijerarhijskim i difuzionim putevima,koje su im uloge i NTSM,a prof.Ugresic je tu trazio i da se objasni konvergencija i divergencija(ima u fiziologiji,kod bolonjaca). Kod tipova hem medijatora,on je pitao opstu podelu,a to je: AMINI,AMINOKISELINE I NEUROPEPTIDI,pa onda o svakom NTSM koje su im uloge i nadam se da ne traze nesto mnogo detaljno o projekcijama,posto ima puno,a ja nisam cula pitanje do kraja kod prof.Ugresica,posto je oborio koleginicu na samom pocetku ovog pitanja

ALIMS :: Ministarstvo zdravlja :: Farmaceutska komora :: RFZO :: Farmaceutski fakultet
Sajt info: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: Disclaimer
Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo i zajednicko vlasnistvo vlasnika www.farmaceuti.com sajta i autora tekstova. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je iskljucivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Za sve ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatrazite odobrenje od vlasnika www.farmaceuti.com sajta ili autora teksta. Kompletnu odgovornost za sadrzaj objavljenih tekstova kao i posledice koje mogu nastati usled objavljivanja snose iskljucivo njihovi autori, ciji je pseudonim oznacen pored sadrzaja teksta.
Copyright © 2006-2021 "Farmaceuti.com", all rights reserved - sva prava zadrzana