Forum obavestenja > Svastara
Filozofija i njeni izrodi
<< < (2/22) > >>
vladimir:
ТРАГЕДИЈЕ
Свет је запамтио трагични случај убиства 53 људи у Канади који су били следбеници секте “Ред соларног храма”, чији је вођа био Џозеф ди Мамбра. У Швајцарском селу Шеири убијено је 22 људи, припадника исте секте. Жртве су биле поређане тако да ногама додирују линије круга који је представљао Сунце, у кући у којој су ликвидирани. Исте године у канадском градићу Морин Хејтс, убијена је породица Дудових, међу којима и беба од неколико месеци. Убијени су на ритуалан начин, а познато је да су припадали поменутој секти Ред соларног храма. Међу неславне последице деловања екстремних секти убраја се и познати случај тровања цијанидом у токијском метроу 20. марта 1995. године када је живот изгубило 11 људи, а око 6.000 повређено. Напад на недужне организовала је секта “Аум Шинрикјо”, са вођом Шоко Асахаром. Изузетна популарност ове секте у Америци има и финансијско покриће које се мери милионима долара, а листа познатих који јој припадају је много дужа него што можемо да наведемо овде. Сеансе се често одвијају у раскошним холивудским вилама скривеним од погледа јавности. У паганском ритуалу, који се обавља над пентаграмом, у част богиње плодности и секса “маг ватре” кади и уз молитву призива древна божанства зла. Присутнима поставља питање да ли су можда гладни, а они одричу, тврдећи да су нахрањени “лешевима своје деце”. Затим се изводи симболично убиство, уз обећање да ће тако проћи сви отпадници од праве вере. Лажно убиство изводи се на ефектан начин да би застрашио свакога ко се колеба. Из пехара који кружи из руке у руку пије се животињска или људска крв, а након тога приступа се оргијању до изнемоглости у коме се не води рачуна ни о каквим моралним скрупулама. “Забаву” углавном почиње вођа секте, а дозвољено је све, од силовања, хомосексуалних односа, па све до садистичких иживљавања.

УТИЦАЈ МУЗИКЕ
Модерна технолошка достигнућа такође су доступна секташким организацијама, тако да се у медијима, посебно у иностранству могу закупити термини на телевизијским и радио станицама, где ће оне пропагирати своју веру. Велики број њих има и свој сајт на Интернету, а постоје и видео игрице са темом блиском учењу секти. Музика је још један од начина којим се контролише ум, посебно у хард кор, техно и метал музици, на шта пажњу скрећу и сами наслови песама попут: “Крштени у крви”, “Галерија проклетих”, “Позив на проклетство”, “Призивање Сатане” и тако даље. Некада веома популарна и високотиражна група “Kiss”, одржала је небројено много концерата, уз психоделичну атмосферу и масовну хистерију публике. Назив ове групе, тврде експерти за питања секти не значи у директном преводу: пољубац (енглески kiss), већ скраћеницу за Kings in Satan service, односно: Краљеви у служби Сатане. Према веровању сатаниста, смрт је једини пут којим се човек ослобађа овоземаљских грехова и стиче право на онострани живот. На земљи треба чинит зло, да би се умилостивио Сатана и пригрлио своја “чеда” у загрљај. Награда ће им бити вечни живот у благостању. Небројено много огранака сатаниста делује у свету, а добар део њих и на територији СЦГ.
Vampire 666:
diskusiju sa metala mozemo nastaviti ovde...

Bred-ispravio sam naslov
vladimir:
РАД ПО ШКОЛАМА
Најновија политичка дешавања на територији СЦГ, а посебно Србије, када још није стабилизован нови друштвени поредак, оставља много места за деловање свих врста секти. Тако смо имали прилике да на електронским медијима чујемо упозорења која говоре о томе да су секте ових дана изузетно активне: деле своје трактате и штампане програме на јавним местима, а евидентирани су и случајеви “рада по школама”, где су припадници секти чији називи нису наведени, поред својих штампаних материјала, ширили и усмено идеологију верских огранака којима припадају, међу мањим или већим групама ђака. Лела Ликар Омладина Новог Београда организовала трибину о сектама

ТЕЖЕ ДА РАЗОРЕ ПОРОДИЦУ
Према речима Богдана Тодорова, корен и стуб сваког друштва, државе и националне цркве јесте чврста породица која треба да се проширује потомством. Са друге стране, секте су организације које својим религиозним учењима теже да разоре породицу. То најбоље знају родитељи чија су деца жртве секти. Први контакт са нечастивим силама деца имају путем телевизије и радија. Док раскалашне рок групе у својим песмама подучавају да је све дозвољено, у филмовима страве и ужаса, популарним страним серијама (Фамилија Адамс) и цртаћима, деца сазнају да су једино вештице, духови и друге сподобе праведна бића. - Касније малишани почињу да опонашају омиљене јунаке, попут Бетмена – човека слепог миша. Иако је, по нашој културној матици, слепи миш злодух, на цртаном филму се он приказује као победник – симбол правде која се једино може стећи ноћу. Ако забраните приказивање таквих цртаних филмова, директно ускраћујете право дистрибутеру таквог духовног отпада, каже Тодоров. Своје пропагандне материјале секташи најчешће деле испред основних школа. По школским огласним таблама срећу се најаве за концерте духовне музике Шри Чинмоја.

ВЕЛИКА РАЗОРНА СНАГА
До тешких менталних поремећаја може довести и дужи боравак у сатанистичким сектама. Црна ружа, Сатанина војска, Међународни савез вештица, само су неки називи који привлаче пажњу младих. - Када дечко доспе до адолесцентског доба и нагони почну да бујају, а мама и тата помало сметају, појави се прелепа сатанискиња која је спремна да му све удовољи. У истом друштву су и њене другарице, исто толико атрактивне. Ту је и дрога, да их све заједно добро опусти. Од једном долази до губљења веза са породицом и препуштања сатанизму, каже Тодоров. У намери да обезбеде што безбрижнији живот сатанисти су спремни да удовоље вођи секте, који је у дослуху са црним ђаволом. Уколико се то од њих захтева, спремни су и да изврше самоубиство, само да би се обезбедио што удобнији живот у паклу. Тешка економска ситуација, недостатак хришћанске етике, веронауке у основним школама и сталне родитељске бриге, ствара огромну празнину у душама младих људи, што све заједно погодује бујању верских секти. Секташки центри су обично у богатим земљама. Њихова литература се штампа на најквалитетнијем папиру и веома је јефтина. Издања Богават – Гите (верске хиндуистичке читанке) припадници Харе Кришне продавали су у вредности две пакле цигарета. То је било у време када су се појавила сабрана дела владике Николаја (Велимировића), која су коштала као две инжењерске плате. Зато данас већина Срба има Богават – Гиту као стални декор у својој кући. Велика разорна снага и погубан утицај који имају секте на младе људе није само рак – рана њиховог верског образовања, већ и опасност од пада традиционалних етичких вредности. Зато је патриотски чин и морална обавеза родитеља, свештеника, педагога, школских психолога и наставника да се озбиљније посвете овом проблему – порука је са овог веома посећеног скупа. Предраг Прокопљевић

ЗАЈЕДНИЧКЕ КАРАКТЕРИСТИКЕ И УЧЕЊА СЕКТИ
Све секте долазе да “поправе лоше стање у Цркви”, да “реформишу” њено учење и организацију, јер је црква, наводно, “током времена напустила истинско учење и дух Еванђеља”. Све секте наводно припремју људе за скори долазак Исуса Христа и Његово хиљадугодишње земаљско царство. Свака секта за себе тврди да је она једина истинита и спасоносна, а све друге су лажне. Сваку наводно “надахњује Дух Свети”, а “основао” ју је Исус Христос преко својих изасланика. Свака проповеда слободу, нарочито од “попова”. Сви следбеници су једнаки, нема посебне црквене власти, али се треба покоравати вођама секти, који могу чак и искључивати поједине чланове и групе, што често доводи до цепања старих и настајања нових секти. Осим овога секте: 1. Негирају Свето Предање и самовољно тумаче Свето Писмо; 2. Свето причешће схватају као символично, а не истинско Тело и Крв Исуса Христа; 3. Немају посебно, већ опште свештенство; 4. Одбацују иконе и Часни Крст, сматрају православне идолопоклоницима; 5. Не верују у загробни живот, сматрају да душа спава до васкрсења (ово важи за адвентисте и јеховисте); 6. Забрањују молитвено поштовање Пресвете Богородице и Светитеља итд.

Да се разумемо:немам ништа против Вампира, напротив.Само много сумњиво делује из перспективе модератора на овом форуму да са теме Хеви-метал се одједном пређе на сатанистичке постулате и премисе. :(  Зато сам морао да дам овакав одговор, не зато што имам нешто против покретача ове теме, већ зато да чланови овог форума буду свесни неких ствари које могу бити извучене из контекста датих постулата.

Знам да сам можда сморио овим, али морамо бити свесни да се на овакав начин несвесно увлачи у секте,а сви знамо последице њиховог деловања.Извините због овога, надам се да више неће бити потребе да интервенишем на ову тему.Поздрав свима!
П.С. Вампир, моја омиљена хеви-метал група је Металика. :) 
Darker:
hahhahahahahahah, extra, na metalu raspravljamo o satanizmu i religijama, a u filozofiji o narodnjacima, genijalno... :> :> :>
Vldaimire, mrzelo me da čitam sve one tvoje postove o klanjanju đavolu i te fore... Prvo, mislim da dečko uopšte nije propagirao satanizam nego je samo napomenuo kako možeš da se informišeš o njemu na tom nekom sajtu... Čisto kao informaciju
2. Mislim da su sve te priče o satanizmu toliko prenaduvane u današnje vreme, da je to smešno... tačno je jedino da se na to lože nezreli klinci, a procenat matoraca koji se primaju na to je 1% i to u Norveškoj :> :> :> :>
Klinci postaju metalcii i fora satanisti, da bi izgledali opasno u društvu i lečili neke svoje komplekse, ali to sve sa sazrevanjem prestaje i ostaje samo kvalitetna muzika...
A žrtvovanje, ispijanje krvi, qrce-palce,moš da vidiš samo u treće-razrednim hororima i sa vremena na vreme čuješ o nekoj sekti koja broji 20-ak članova po zemlji...Mislim kakvih se sve gluposti nisam naslušao po predavanjima crkvenim o sektama, užas jedan... Koliko su mi mrski neki šatro-satanisti, toliko su mi još mrskiji ti zadrti popovi, koji nisu božiji jaganjci nego su inono3li svu pamet ovog sveta. Ti klinci su barem neki buntovnici bez razloga, i što ti kažeš treba još mnogo mleka da popiju da porastu. A ovi su već porasli, a lupaju gore od tih klinaca...
A kad već pomenu obraz, oni su meni gori od svake sekte, a na istom razvojnom nivou su kao što si ti opisao sataniste...
I jedni i drugi su toooooootalno nezreli... Ali nisu oni problem, meni su najveći problem popovi, koji huškaju ljude na različite od sebe umesto da prihvate te drugačije i da im pomognu a ne da ih preobraćuju...
Kao ona gay parada... Da sam bio tamo, ne znam koga bih pre mlatio... Ove što mi paradiraju svoju nenormalnost, ili matorog skrndelja koji malti jadnu lezbaču i viče joj:ti si satana!!!! Eeeeeeeejjjjjjj. PA i jednima i drugima treba ozbiljna psihološka pomoć, mada ovima drugima treba više...
Vampire 666:
darkeru, brate, ti me ovde jedini razumesh! ovaj zapeo sa silnim dokazima neznam chega...uostalom, religija je prevazidjena stvar. jos je niche govorio, citiram "hrischanstvo je romanticna hipohondrija ljudi koji ne stoje cvrsto na svojim nogama". ja bih ovo "hricchanstvo proshirio pojmom "religija".

btw el ste citali nicheova dela?
Navigation
Message Index
Next page
Previous page

Go to full version