Pomoc preko potrebna!!!

Started by nimerija, 06-07-2006, 12:01:09

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

nimerija

U sobi su mi se namnozile neke bubice. Sitne su, oko 2 mm duzine mozda, krem boje, slabo pokretne ili nepokretne. Kad podjem da ih ubijem pritiskom pobegnu na oko 1 cm (ne znam da li skokom ili tad podivljaju pa su mnogo brze). Ima ih po fiokama, kjigama, diskovima, stvarima... SVUDA. Sumnjam da su biljne vasi, ali "RIDE" im ne moze nista. I mislim da su izvor susene ruze.
Da li neko zna mozda sta sad ja da radim i cime da ih unistim?

lycos


Coolgemini

Hahahahaha....ovo nisam stvarno cuo do sada....Prvo,nemoj da se plasis,to su samo male sitne bubice... :>,a drugo uzmi neki sprej za insekte ili tako nesto pa ih isprskaj...mora da pobegnu...ili da se umrtve.. :lol2:

mullala

Za pocetak izbaci susene ruze. Onda lepo, ako imas terasu ili dvoriste, izbaci sve stvari - knjige, jastuke, plisane lutkice :), dobro ih istresi i drzi ih ceo dan na suncu da ih malo UV dezinfikuje... Ako nemas, pootvaraj sve prozore i samo dobro istresi sve stvari. Operi, obrisi, sve sto se moze nekim zestokim sredstvom (npr. domestos ili neki od onih drugih koji nagrizaju tkanine :)). Tepih obavezno izbaci na pranje ako ga imas.
Kad sve to zavsis zove one za dezinsekciju koji dolaze po kucama da ti isprskaju ceo stan/kucu... To ce ti sigurno resiti problem.
A ako te mrzi da sve to radis, verovatno mozes i samo da pozoves dezinsekciju i da resis problem :lol:

willie the scot

udruzi se sa njima i osvojite svet...

lijepa bosanka

pa lijepo sve izbaci napolje....pa ce i one izaci.....salim se....
otidji u neku poljoprivrednu apoteku ili tako nesto i objasni sta ti se desava....
cuvaj se ....nemoj da te pojedu....

meni je neki dan  usla neka ogromna buba u stan....mnoooogo sam se uplasila....da brat nije bio tu,pa da bude narodni heroj.......ja mislim da bi tako vristala do besvijesti....uh kako ne volim te insekte.... >:(

nasty girl

jao bube..... :sealedlips: :sealedlips: :sealedlips:

bezi odatle sto pre (bar bi ja to ucinila jer se plasim buba)..... :run :run :run :run

willie the scot


Vampire 666

usisivach u ruke i pravac genocid!

Coolgemini

e,pa sta uradi  ti sa tim bubama?mogu ti reci da si originalna.... :lol: vise sam se ja istripovao kao da imam bube,a nemam ih...mada bih voleo da mene malo obidju...hahaha >:D

Darker


mullala

Juhuuuu, Nimerija?
Jesi l' ziva?
Mozda su je pojele bube?  :shock

nimerija

Mullala pojescu ja tebe kad te nadjem  :twisted:
Ovaj, hvala na korisnim (i onim drugim) savetima, jos malo pa gotovo.... "Asepsol" ih sredjuje.... I ja!  :L
Nisam ni znala cega sve imam u sobi, a sada pola toga nemam.....

SandraD.

eto,super,ipak ne moras da spaljujes kucu....

MaliZmaj