Filozofija i njeni izrodi

Started by Vampire 666, 19-05-2006, 06:56:44

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

lijepa bosanka

Владимире брате.....гдје ће им душа!!??
Ја те апсолутно подржавам......све си у праву.....ех да нас бар више размишља као ти......

А онај Даркер само нешто контрира!!!!!!

AVENDON

Vladimire, potpuno si upravu!!!!!!!

shanji

Pa ako cemo tako-Darkeru potpuno si u pravu!
Destruktivne sekte  jesu veliko zlo i oko toga cemo se svi sigurno sloziti, ali smucile su mi se i ekstremi druge vrste.
Ako treba zabraniti Porodicu Adams, Betmena i horor filmove....Nemam reci
Obrnuti krstovi, pentagrami, mrtvacke glave...
Pa Vladimire, zasto se onda na tvom "pro-Srpskom" i "pro -Pravoslavnom" grbu tj. avataru nalazi mrtvacka glava? 

Vampire 666

svi ti simboli su samo marketing dansnjih organizacija.svi, ali apsolutno svi, religijski simboli danasnjice su poreklom iz drevnog egipta gde je svaki prizivao oidredjeno bozanstvo u potrebnim prilikama. najzanimljiviji primer je pokazivanje srednjeg prsta(sto doduse nema danas veze sa religijom). dakle, drevni egipcani su pokazivanjem srednjeg prsta prizivali izvesno bozanstvo u trenucima straha da ih zastiti od nepoznatog.

poenta cele moje price je bila u tome da ne treba samo moderne sekte kriviti za drustvenu patologiju. mnogo je izopacenosti u u "dobrim" religijama. u ime hrista ili mojsilia ili alaha ubijano je i silovano vise nego u ime satane ili bilo koje druge sekte. stvar je u tome sto na celu pojavu religije i religioznosti ne treba gledati crno-belo. da ne smaram vishe niche je to lepo definisao u recenici koju sam citirao par postova ranije. nazalost, ljudi se uglavnom kriju iza religije u sopstvenij nemoci.

vladimir

Quote from: shanji on 19-05-2006, 18:52:57
Pa Vladimire, zasto se onda na tvom "pro-Srpskom" i "pro -Pravoslavnom" grbu tj. avataru nalazi mrtvacka glava?

Moj grb je pro-cetnicki, ako hoces precizno.Moj grb je simbol cetnickog pokreta, pod tom zastavom su mnogi ljudi dali zivote u II sv. ratu.

Quote from: Vampire 666 on 19-05-2006, 19:44:09
poenta cele moje price je bila u tome da ne treba samo moderne sekte kriviti za drustvenu patologiju. mnogo je izopacenosti u u "dobrim" religijama. u ime hrista ili mojsilia ili alaha ubijano je i silovano vise nego u ime satane ili bilo koje druge sekte. stvar je u tome sto na celu pojavu religije i religioznosti ne treba gledati crno-belo. da ne smaram vishe niche je to lepo definisao u recenici koju sam citirao par postova ranije. nazalost, ljudi se uglavnom kriju iza religije u sopstvenij nemoci.

Vampir, kad se vec toliko drzis NIcea kao pijan plota, procitaj malo pise li on tu o razlici izmedju vere i religije?Religija je socioloski pojam, vera je nesto sasvim drugo. :wink:  Takodje moras malo da procitas o razlikama izmedju Pravoslavlja i Katolicizma.Uostalom, procitaj Bibliju ( Stari i Novi Zavet ) pa onda kreni da kritikujes hriscansko ucenje.Procitaj sta je sve Hrist radio zarad spasenja ljudskog roda.A onda mozda i shvatis koliko iskrena vera i molitva moze da bude mocna!
Uostalom, sektama i pristupaju slabi, nesigurni i nemocni ljudi koji ne mogu da pronadju smisao sopstvenog bitisanja.Pravoslavlje ( kao religija o kojoj ja pisem ) ni u jednom svom "postulatu" ni premisi ne navodi svoje vernike na ubijanje, silovanje i destrukciju, a pogotovo ne na samoubistvo.Postovao sam neke linkove u vezi sa Pravoslavljem pa koga interesuje-moze da pogleda. :)

Darker

Vidim ja da na ovom forumu nisu mrtvi ni Bog ni Nièe, ali ne mogu da ka¾em da mi nije drago da su farmaceuti malo digli glavice sa ¹trebanja formula i poèeli da razgovaraju malo na druge teme, koje su ozbiljne, koliko god se ja trudio da to prebacim na zajebanciju... A mo¾da i nisu, ha!!!!
QuoteА онај Даркер само нешто контрира!!!!!!
Hahahahhahah, vidim ja ko mene najvi¹e gotivi ovde, koliko god se trudila da to prikrije :D :> :> :> :> :>

Ljudi, jel toliko te¹ko biti u sredini, tolerantan, a opet ne biti totalna nezainteresovana flegma, nego imati svoje mi¹ljenje, ali sa ugraðenom pretpostavkom da ono i nije ba¹ najispravnije na svetu???
Elem,  mislim da sam najelokventniji da postujem na ovu temu, jer sam radio maturski rad iz filozofije!!! :> :> :> :> :> Ako gre¹im, ispravte me, hehhehehe.
Elem, moja tema je bila skepticizam. I dalje sam skeptik, ali konstruktivni!!! Moja molitva je: Ni¹ta nije sigurno i ni¹ta ne mora da bude onakvo kakvim se èini... I skeptik sam razumom, telencephalonom... A tek treba da otkrijem ¹ta sam limbièkim sistemom i hipotalamusom... :) :) :) Ajmo malo dopu¹tanja da je neko drugi mo¾da vi¹e u pravu od vas...
Sem naravno, kad sam ja u pitanju!!!!! >:D >:D >:D >:D

Vampire 666

verovali ili ne procitao sam bibliju! cak pre nego sto sam uopste cuo za nichea. gomila bajki koje se mogu tumaciti na milion nacina, sto je do sada mnogo puta (zlo)upotrebljeno. zasto bih pravoslavlje izdavjao od ostalih.

bog ne moze biti mrtav jel ga nema...

ustvari, nije problem niti u religiji niti u veri. problem je crkvi njoj slicnim organizacijama. ja sam krajnje tolerantan prema svacijim religijskim ubedjenjem ili verovanju, ali sam krajnje netolerantan prema crkvi kao organizaciji. pod pretpostavkom da bog postoji koja je svrha crkve? da mu bude PR mozda?

vladimir

Quote from: Vampire 666 on 20-05-2006, 06:42:47
verovali ili ne procitao sam bibliju! cak pre nego sto sam uopste cuo za nichea. gomila bajki koje se mogu tumaciti na milion nacina, sto je do sada mnogo puta (zlo)upotrebljeno. zasto bih pravoslavlje izdavjao od ostalih.

Зато што Православље нема деструкцију као крајњи циљ и зато што током историје Православна црква није користила Христово учење за богаћење и повећање броја верника "на силу" као Католичанство. :wink:

Quote from: Vampire 666 on 20-05-2006, 06:42:47
ustvari, nije problem niti u religiji niti u veri. problem je crkvi njoj slicnim organizacijama. ja sam krajnje tolerantan prema svacijim religijskim ubedjenjem ili verovanju, ali sam krajnje netolerantan prema crkvi kao organizaciji. pod pretpostavkom da bog postoji koja je svrha crkve? da mu bude PR mozda?

Сврха цркве је да буде "посредник", институција која "повезује" Бога са верницима ( и онима који то нису ).Свака организација има своја правила деловања и каноне, па тако и Српска Православна Црква.Ако си Православни Хришћанин, твоју религију је основао Исус Христос, Син Божији, 33. године. Она се није мењала од тада. Наша Црква је сада скоро 2000 година стара и стога се баш Православље,Црква Светих Апостола и Светих Отаца, сматра истинитом ''једном Светом и Апостолском Црквом'' :) .Твој став према СПЦ као организацији поштујем као твој лични и не слажем се са њим.Али, твој став је твоја ствар! :)  Мој је моја ствар!Христово учење је нешто у чему сам пронашао смисао битисања, свој мир, и свакоме бих препоручио да се упути у суштину Христовог учења.До бесвести можемо да распредамо о за и против, али сумњам да бисмо ишта изменили-ни ти код мене ни ја код тебе.Остаје да свако фура своју причу, на крају ћемо видети ко је био у праву. :wink:
Као што је Даркер рекао:онај ко верује, верује срцем.А сви имамо могућност избора! Ја сам изабрао према свом срцу и то ћу препустити и другима.Само немој вређати религијска осећања других, држи се филозофије и биће све ОК!
Поздрав свима, толико од мене! ( сем ако се поново не укаже потреба :) )

Vampire 666

bla,bla,bla...zev,zev,zev...

nasty girl

#24
Quote from: Vampire 666 on 20-05-2006, 06:42:47
ustvari, nije problem niti u religiji niti u veri. problem je crkvi njoj slicnim organizacijama. ja sam krajnje tolerantan prema svacijim religijskim ubedjenjem ili verovanju, ali sam krajnje netolerantan prema crkvi kao organizaciji. pod pretpostavkom da bog postoji koja je svrha crkve? da mu bude PR mozda?

Ja ponekad stvarno pomislim da si ti poludeo....

Vampire 666

otkad ti stajes o odbranu crkve? kolko se secam ti kukas da ti je ceo dan baksuzan kad sretnes popa , a ne ja...

nasty girl

Quote from: Vampire 666 on 20-05-2006, 13:45:43
otkad ti stajes o odbranu crkve? kolko se secam ti kukas da ti je ceo dan baksuzan kad sretnes popa , a ne ja...

jeste mi baksuzan , ali ti ne mozes da vredjas crkvu na taj nacin...ljudi koji veruju je postuju kao instituciju,a ti ako ne verujes i ako je ne postujes ne moras ni da komentarises(jer su ti komentari malo preterani i mozes nekoga opasno da uvredis)...

Bred

spustite tenziju dok ne ugrabim vremena da pazljivo procitam temu a to je do ponedeljka :>

Darker

Buhahahhaha, vidim ja da æe ova tema da ide u recikle bin. Ehhhhhhhhhh...
Btw, ako i zbog èega pristupim crkvi, to æe biti zbog venèanja, u op¹tini je do zla Boga dosadno(za¹to se ka¾e zao Bog????), samo ne znam kojoj. Jel ima neko ideju? Buhahahhahahahhahahahahhahahahah :D :D :D :D

Vampire 666

#29
i don't care. postao sam prorok. vidim uskoro svoje banovanje sa ovog foruma...but...
I DO NOT RESPECT ANY KIND OF CHURCH OR ANY KIND OF RELIGION & YOU CAN ALL SUCK MY HAIRY COCK!!! >:D >:D >:D