Filozofija i njeni izrodi

Started by Vampire 666, 19-05-2006, 06:56:44

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Vampire 666

samo sam probao da definishem neshto shto se ne moze definisati...sreca je krajnje iracionalan pojam, kao i ljubav npr. i njeno definisanje je u stvari subjektivna kategorija...

Darker

Pa i ljubav je nekako to-ravnote¾a... Èisto filozofski posmatrano, naravno... I Bog, toliko pominjani nije ni¹ta drugo nego sreæa, odnosno ljubav, odnosno priroda, odnosno ¹ta veæ hoæe¹... :> :> :>

Al-Jasmina

Mislis sve to i jos OHOHO onoga sto ne kapiramo  :)

Btw. licno se vise dozivljavam kao izrod  :>
ali su mi prisivali etiketicu Filozof kad sam bila mala...

Zna li neko nesto vise o lucidnim snovima? I da li da zapocnem temu o tome?

AquArius

Hej drustvo - filoSofija!!!!!

Vampire 666

...Z....naziv nauke smo preuzeli iz nemachkog pa je pravilno sa Z(na grchkom je naravno S).... :wink:

zoe

Ма философија значи љубав према мудрости , а филозофија љубав према мраку (каква иронија!), мада Вамп можда више воли ово друго! :~
Тачно да смо израз наследили од Немаца, јер су се наше прве мудре главе тамо школовале, али Немци то само изговарају у складу са њиховим правилима читања.

AquArius

kod mene u skoli se uvek postovale te bratske skole  :lol: ko kaze Z, lepo se provede... bitno je da se mi razumemo  :wink:

Al-Jasmina

Koliko ja vidim naslov je Filos(z)ofija i psihologija
a "predskazanja" i ostalo su stvari vezane za psiholosku stranu nase licnosti,
tako da nije offtopic :)

Nismo ni blizu da provalimo sve momente
i manifestacije nasih mozgica,
(elektromagnetne i bioloske)
a narocito te interakcije sa ostalim mozgicima..
(o zajednickom elektromagnetnom likvoru kolektivnog svesnog i nesvesnog...bwahahahaa)
:K
Nisam zagovornik vila, vestica, baba vracara i UFO-a, :ninja:
ali znam da je sve moguce, bez obzira sto nas
izvesni egoisticni naucnici sveznalice uveravaju da je njihova poslednja
i da sve nije moguce!!!! :happy:


samo treba otkriti kako ;)

Coolgemini

Jesam hriscanin,postujem srpsku pravoslavnu crkvu i dosta sam svestan znacaje i uloge crkve u nasoj jadnoj i surovoj drzavi,ali dosta se slazem oko cinjenica navedenih u okviru ''The satanic bible''.Bez navedenih opcija,bili bismo ucaureni,nesposobni,nezadovoljni i isuvise dobri...a biti dobar u ovom surovom drustvu se i ne isplati bas najsjajnije...Zato bacajmo kamenje na svoje neprijatelje....!!!Hehehehehe(naravno,salim se..) :twisted:

Vampire 666

sb...zanomljivo delo...glupo delo...chista kontra hrishcanskoj bibliji...glupost i jedno i drugo...parafrazuracu ponovo Niche-a...ljutski zivot nije u dobru ili zlu, jer ako se prikloni jednoj od tih strana gubi sebe i postaje puko orudje, vec je negde van njih...

zoe

Вамп је по ко зна који пут решио да изнервира људе! Чекам још ЛБ да ми да подршку! Хришћанство, а нарочито православље, оставља појединцу потпуну слободу избора, а почива на љубави! Тако да никакво оруђе не можеш бити!

AquArius

Vamp voli da ponekad izbaci iz takta, ali zato je i otvotio ovu temu, zar ne vamp  :P  :wink:

Vampire 666

biblija je sranje nevidjeno...bunch of bullshit...a satanistichka je josh vece sranje...kuran je prepisana biblija...sve verske knjige su gomila gluposti!

AquArius

#88
I take it ti si ateista. Nemoj toliko bas da pljujes, imaj malo postovanja za tudje izbore i misljenja. Postoji lepsi nacin da kazes to sto si hteo.  :happy:

Vampire 666

Quote from: AquArius on 30-06-2006, 10:28:41
ej, vamp, dobar ti avatar  :>
:K


kad vec spominjete bibliju, el ste znali da postoji preko 30 jevandjelja, alo su ih grci koji su sklapali bibliju iz subjektivnih razloga proglasili za jeretichke i praktichno ugushili...