Moda-Apsolventi i maturanti

Started by Bred, 26-05-2006, 12:43:28

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Bred

Pitanje1: Kakvu garderobu da predlo¾im sinu za proslavu mature? Nadica

Pitanje 2: ©ta obuæi za matursko veèe? Iva

Pitanje 3: E, problem je u sledeæem: za mesec dana imam apsolventsko veèe i predstavu nemam o tome ¹ta bih nosila, molim za savet, gde da tra¾im sveèanu ode¾du u Beogradu? Hvala unapred! Marija Pavloviæ

Pitanje 4: Zamolila bih da mi otkrijete neke zanimljive radnjice u BG, gde bi mogli da nadjemo maturske haljine zanimljivog kroja, malo nalik na balske! Unapred hvala i pozdrav! Soraya Drinèiæ

Pitanje 5: Kako treba da se obuèe deèak za "malu" maturu, a da bude u trendu i ne suvi¹e ozbiljno, a opet sveèano. Deèaci ( za razliku od devojèica) u tim (15) godinama ba¹ i nemaju neku ideju, a mi, mame, smo ipak, devojèice (??).. Po¾urite sa odgovorom, ostalo nam je jo¹ malo vremena... D. Mali¹iæ

Gilles Rosier
Gilles Rosier

E, sad ono ¹to, ponekad, namuèi vi¹e roditelje nego svr¹ene uèenike! J

Primetila sam, i prisustvovala nekoliko puta tim prilikama, u kojima se zaista viðaju toalete koje su u najmanju ruku ili scenski kostimi ili pid¾ame. Oni koji su kroz tih nekoliko godina  pro¹etali i prisustvovali nastavnim programima prilièno nedrage volje i skoro bez osmeha, veoma ih je lako prepoznati te veèeri. Sa druge strane, tu su i oni drugi kojima je ¹kolski enterijer predstavljao modnu pistu i koji sveèanu salu do¾ive kao balsku dvoranu. Ni jednima ni drugima ne treba zameriti. To je poseban ugoðaj, u kojem je moguæe vrlo simpatièno izgledati, dati sebi malo odu¹ka i vizuelno se preoblièiti.

Ono ¹to ja smatram da je potpuno u redu, jeste da predlo¾ite svojim klincima da se vode idejom da je najbolje oseæati se udobno. Najbolji odevni predmeti su oni u kojima se oseæate potpuno opu¹teno, potpuno zadovoljno, a top of the tops je ustvari smeh i u¾ivancija. Nepisano je pravilo da se nakon nekoliko protokolarnih sati i u dru¹tvu profesora, provod nastavlja negde izvan tih izabranih dvorana. Veoma je bitno voditi raèuna i o tome. Znaèi, treba pronaæi ne¹to ne¹to u èemu je moguæe i skoèiti u vodu, ukoliko vas atmosfera ponese. Tu smo! Koliko me seæanje slu¾i, upravo su balske haljine bile fantastièni ¹laufi za plutanje!

Nadice, mislim da ukoliko va¹  sin ¾eli da se oproba u odelu ili pak samo sakou, priu¹tite mu onaj koji æe nakon toga moæi i dalje da koristi u nekim drugim prilikama. Neki od lana ili pak pamuka koji se ne gu¾va, crne boje koja je najjednostavnija za kombinovanje. Naime, bilo da su pantalone od d¾insa, ili materijala bilo koje druge boje, nema problema. Ukoliko odabere sivu, neka ostatak delova odeæe bude jednobojan. To va¾i i za braon boju. I naravno sve nijanse… Svaka od ovih kombinacija ne zahteva ko¹ulju pod obaveznim dodatkom. To mo¾e biti lepa pamuèna majica ili neobavezni d¾emperiæ. Dopustite mu, takoðe, da sam odabere obuæu. Uka¾ite mu na prednosti kombinovanja patika sa „obaveznijim“ gornjim delovima (sako, odelo) i cipela sa „neobaveznim“ pantalonama - lanenim ili military kroja.

Soraya, videla sam predivni komad (nadam se da ih ima vi¹e) odeæe koju je za poslednju reviju kreirala Iva Stefanoviæ. Haljina je bo¾anstvena i potpuno priziva period koji neki nazivaju  neoromantizam. Takoðe, Dragana Ognjenoviæ ima potpuno fantastiène haljine, divnog kroja (mo¾e¹ ih nazvati i balskim) u bojama da se „istopi¹“ i ti i oni koji te budu posmatrali.

Jo¹ jedan savet. Nekolicina na¹ih mladih kreatora dizajnirala je u skorije vreme suknje nalik baletskim. Verujte mi, i sama posedujem nekolicinu u raznoraznim bojama i koristim ih u svakodnevnim prilikama! Èine svet lep¹im i bajkovitijim… Nisam sigurna da ih jo¹ uvek ima u prometu (mo¾ete se raspitati u ©licu), ali sam takoðe uverena da vas neæe odbiti ukoliko ih naruèite… Ili pak otiðite do Cetinjske i, u radnji specijalizovanoj za tu divnu umetnost, proverite da li ima modela za vas i iskombinujte ga sa nekim sjajnim komadom, potpuno suprotnim slojevima materijala baletske suknjice. Sjajni komad mo¾e biti mu¹ki model prsluka (deo odela), duks èisto sive ili boje zlata. Sve to zaèinite udobnim, otkaèenim cipelicama. ©tiklice ili ne odaberite same.
Sophia Kokosalaki
Sophia Kokosalaki

Iva i Marija, za vas va¾i isto. Ako, pak, ne ¾elite isto, hajde da se malko poigramo. Uvideli ste da kroz moje odgovore, manje vi¹e, spominjem iste radnje i duæane. Ne zato ¹to su jedini (daleko bilo), veæ zato ¹to imaju najzanimljivije krojeve koje mo¾ete ukombinovati sa neèim ¹to veæ posedujete. Svratite do „Identity“ prostora i odaberite neki svileni komad dreèave boje, koji æete ukombinovati sa neèim pamuènim, pripijenim uz telo. Ukoliko ¾elite sako, suknjica, bermude ili ¹orc, neka budu proleænih boja ili nekih ¹arenih dezena. Ako odaberete haljinu potpuno ¹irokog kroja, savetujem da je uz struk privijete ¹irokim kai¹em boje srebra ili zlata. U tom sluèaju, dozvoljne su i cipelice i baletanke, ali smatram da su èizmice koje lagano dodiruju listove pu pogodak. Sve to zaèinite nekom e¹arpom koju æete nehajno prebaciti preko ramena ili kasnije obmotati oko vrata…

Svima ¾elim dobar provod i super dru¾inu uz koju æete u¾ivati! Znam da je odabir toalete za to veèe od velike va¾nosti za vas, ali najbitnije u svemu ovome je igra, ma¹ta i udobnost…