Razlike izmeðu specijalistièkih studija za potrebe zdravstva i akademskih

Started by Air Jordan, 25-11-2008, 10:39:41

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Air Jordan

Interesuje me da li postoji neka razlika, da li su jednako priznate itd.

Bred

Da li ste procitali ovu temu => Razlika izmedju specijalistickih i doktorskih studija? (http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/topic,11152.0.html)

bozana

Mene interesuju specijalisticke akademske studije (kozmetologija ), tj.koliki je potreban prosjek?

dekky

Sudeci prema proslogodisnjem upisu, prosek nije neki problem, rekao bih da je skolarina veci... :dole:
http://www.pharmacy.bg.ac.rs/dokumenti/razno/studenti-specijalisticke-akademske-2011.pdf

bozana

Hvala puno na informacijama. Vjerujem da je skolarina skupa, ali bitna je volja. :D

happy

Da li se na specijalizaciji iz FZZ-a vezbe (na klinici ili fakultetu) odrzavaju vikendom ili radnim danima i da li su obavezne?

Bred

Koliko sam ja informisan, neke tj vecina specijalizacija se odrzava u blokovima pa tako npr blok moze biti u aprilu od srede do nedelje po ceo dan sto je veoma nezgodno za one koji rade i totalno besmisleno pa ispada da je vise pristupacno onima iz drzavnog sektora.

Sleeping Beauty

Najbolje je raspitati se koliko dana traje nastava. Pozvati asistenta i on ce vam sve reci. Tako sam ja uradila, jer sam morala da uzimam tokom radne nedelje dane od godisnjeg odmora. Veoma je nezgodno za one koji rade u privatnom sektoru. A i skolarina na pojedinim specijalizacijama je visoka.
U mojoj grupi je bilo par nas koji smo imali "viska" para, pa smo novac korisno ulozili u svoje dalje obrazovanje. Sada nakon odbranjenog specijalistickog mi je ostala samo gorcina i prazan džep.
Ako imate sponzora - obavezno upisite, a ako ne, vredi se zamisliti. Nadam se, da sam samo usamljeni slucaj, a da drugi imaju vise srece.


Bred

Ne verujem da si usamljena, trenutno se spicalizaciju ne isplati ni upisivati ni zavrsavati sem ako vas ne finansira drzava i ako ce vam dati i platu u skladu sa tom specijalizacijom. Inace, DOBRO se raspitajte oko termina odrzavanja blokova pre nego sto uplatite samo specijalizaciju posto to ni profesori (neki) ne kazu dok ne uplatite a posle cvrc.


dekky

Ova nova specijalizacija - Bioloski lekovi, anybody, anything...?  :smekerica: