Lekovito bilje, biljni lekovi i racionalna fitoterapija

Started by Adonis_Vernalis, 20-09-2007, 15:57:05

Previous topic - Next topic

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

zerocool

sto se tice svedske grancice, ona je super, Marija Treben je preporucuje u svojoj knjizi "Zdravlje iz bozje apoteke", ali ovo sto se prodaje kao sveden biter nije to, tj to je plagijat. Preparat se priprema od Svedske grancice i najjace rakije, a ovaj mix od 30 biljaka je mozda ok ali nije to to
Moja drugarica je sama pripremala puzeve, ali ona je zivela na primorju i ima te lude ideje.
Narucila sam preparat, kapsule sitaki pecuraka, antikancerogene su. Citala sam o njima, kazu svi da su super, a proizvodi ih nemacka firma i ne postoji fabrika za istocno trziste

Enea

uchile smo shta su sve pomocjne komponente pri izradi kapsula..
mnogo bolje bi bilo da mozemo da umesto preparata, koristimo hranu kao lek..
puzevi, zbog lektina, uglavnom proteinske prirode, imaju sposobnost da aglutiniraju antigene koje kancerogene cjelije proizvode u ogromnim kolichinama..
verovatno tako deluju i te sitaki peruchke :hmm

moze li ime te nemachke firme?


i da se jednom kada chujesh, vidish tu drugaricu, setish da je pitash kako se pripremaju puzevi?  :cvet

zerocool

za puzeve javljam sto pre :cvet
proizvodjac sitaki kapsula je Dr Forster, o je sa dve tacke gore :stid:, a sajt je www.drfoerster.de
inace, ovo su zelatinske kapsule, pa bolje to nego tablete
ja sam cula da je ova firma jako ozbiljna, pa sam zato uzela ovo
a za vision jos ne znam

Enea

Quote from: zerocool on 14-05-2008, 17:49:49

Narucila sam preparat, kapsule sitaki pecuraka, antikancerogene su. Citala sam o njima, kazu svi da su super, a proizvodi ih nemacka firma i ne postoji fabrika za istocno trziste

kao antioxidansi ili ovo kao kod puzeva?

tnx, javi kada saznash  Rp :cvet

zerocool

ovo sto se tice pecuraka nam je preporucila zena koja radi sudoku akupunkturu, a citala sam u prospektu da podizu imuni sistem i da ciste kancer iz krvi, ali ova prica pije vodu ako se veruje da tumorske celije jesu virusnog porekla i da je bitan imuni sistem u borbi protiv toga
osim sitaki ima i vit e, nikotinamid, pantotenska kis, vit b itd.
poenta uzimanja sitaki p je kombinacija sa makrobiotickom ishranom, mada ne treba preterivati, ali svako moze da se odrekne krompira i da forsira pirinac, da se jede vise ribe, bareno pilece meso, a ne svinjsko, nikako ne jesti paradaiz, pogotovu zimi, forsirati sve sezonsko

Enea

daaaa,
good work batman!!
:friend:

[smeta mi sto izbacujem paradajz, papriku i crne maslinke]:

zerocool

makrobiotika podrazumeva pripremanje hrane i odgovarajucim posudama, mogu metalne, ali nikako tu ne smeju da ostanu, a plasticne ne dolaze u obzir, pa preostaju emajlirane serpice.
Voda ne iz flase, ok cesmovaca, ali postoje odgovarajuci filteri i oko 40eura su.
Ne sme paradajz, paprike, meso, ali ima super predlog kako postepeno prelaziti. Mada ne treba se rigorozno voditi ovim jer sam cula da je neka zena koja je propagirala makrobiotiku imala mozdani udar, a navodno je znala i drzala predavanja sta treba jesti.
Eto koristi od broma, bar znamo da preracunamo koliko cega, a treba naci recepte na netu o nekim super sosevima. Inace, kinezi u bl 70 imaju super radnjicu sa zacinima i pirincanim testeninama i sl.
malo smo skrenuli sa teme, ali kad nema profe, misevi kolo vode :wink:

Bred

kad ste vec spomenule sitaki
Quote:: KAPSULE SITAKI - LECITIN

30 kapsula

"Sitaki - lecitin" kapsule predstavljaju preparat na bazi lecitina i su¹ene peèurke ¹itaki. Preparat je namenjen kao dopuna ishrani.

Preparat se preporuèuje kao dopuna unosa fosfolipida (lecitina), esencijalnih masnih kiselina i holina, koji su neophodni za izgradnju i odr¾avanje integriteta æelijskih membrana, za normalno funkcionisanje nervnog tkiva i jetre.

Gljiva ©itaki (Lentinus edodes) sadr¾i brojna jedinjenja sa povoljnim delovanjem na smanjenje nivoa holesterola, poveæanje imuniteta i za¹titu od infekcija. Lecitin se pokazao uspe¹nim u tretiranju arterioskleroze i bolesti cirkulacuje krvnih sudova. Povoljno deluje na sni¾avanje visokog krvnog pritiska i nivoa holesterola u krvi.

Udru¾eno delovanje ove dve komponente svrstava ovaj preparat u veoma efikasan i znaèajno dovodi do sni¾avanja triglicerida (oko 40%) i ukupnog holesterola (oko 27%).
http://www.vetprom-hemikalije.co.yu/novosti.htm
Bio sam na strucnom, farmaceutskom predavanju o istim i tamo su ih nahvalili.
mada mislim da smo i u offu.
:wink:

zerocool

pa dok ne neko konkretno ne pobuni mozemo dalje :roll:, a ne znam i kako dati ime novoj temi.
I ove sitaki imaju lecitin, a znam jednu klinku koja preventivno pije i jezik joj je bez flekica, ten blistav, jeste dete, ali ja sam bila pokretna zaraza u njenim godinama

Enea

http://www.vetprom-hemikalije.co.yu/novosti.htm
koliko dobijash za reklamu?  :K

zashto bi unosili lecitin iz njih kada ga ima i u soji?

hocje li mi neko odgovoriti na post sa prethodne strane?

Bred

dobijam 1000e.


cekam da izbace prezentaciju na sajtu pa cu i to postovati u ovoj (http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/topic,13619.0.html) temi
:wink:

Enea

[off]pu, pa i nije neshto! mozesh ti bolje![/off] :K

osim toga, zero ne mislim da smo u offu, ali nimalo..

galen

tema vam je super...ja radim dosta u apoteci sa slicnim preparatima kod raznih vrsta pacijenata...treba da vodite racuna da je uvijek bitna doza i dnevna i inace koliko ce dugo neko piti neki preparat..zatim , doze u medicini klasicnoj se ne podudaraju sa dozama koje preporucuju neki alternativni sajtovi , postoje termin tkzv mega doze, gdje vi umjesto npr 10mg necega npr vitamina B dajete 100mg....to vam ljekari nece prihvatiti, jos ce vas proglasiti ludim ali...na zapadu se koriste i takve terapije...zatim..makrobiotika..moja majka je bila nutricionista..treba sve to povezati i izracunati..i nije bas jednostavno..da jeste ne bi bilo gojaznih..izmedju ostalog....ali da mozete napraviti cuda npr u internoj medici sa ishranom , mozete :~

Enea

[off]znam, Galen ali Steady State je SState, sve ostalo je za mene, sada, samo grupa ispitanika.. al' ajde.. mislim shta se dogodi ako osoba primi mega dozu sa bubregom, zuchi, jetrom?[/off]

zerocool

kad se radi sa ovim preparatima, doza se moze odrediti merenjem biorezonance, to se radi nekim ruskim uredjajem i na tome se zasniva informoterapija, tj pitaj celiju. Znam da ovo zvuci sektaski, ali ja sam usla u tu tematiku i sad mi je nmanje cudno. Znam da ljudi na tom uredjaju odredjuju doze b blokatora jer im one koje im je doca prepisao ne odgovaraju.