Treba mi recept za urea kremu

Started by faR, 30-09-2012, 20:34:15

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

faR

Molim vas,  treba mi neki dobar recept za urea kremu. Pravila sam neki dan po receptu sa lanolinom i bas nije lepo ispala. Pa bi mi znacilo ako bi neko imao neki proveren recept. Hvala vam!

Sleeping Beauty

Nisi izabrala dobru podlogu.
Obicno pravim 5% urea krem, a kao podlogu koristim Bazu O. Mozes da uzmes Fambazu ili Galsanu. Sad stvarno nemam neki kontakt sa nabavkom sirovina, pa i ne znam sta je trenutno aktuelno na tržistu od podloga ovog tipa.

Mislim da nema potrebe da pisem detaljnije, a da preracunas sigurno znas.

faR

Imamo kristal bazu, mogu nju da iskoristim. :) Znaci samo mi treba urea i baza. :)
U ovaj recept koji imam, ide holesterol koji se rastrlja sa parafinskim uljem, pa im se doda vazelin i lanolin. Na kraju se u tu podlogu doda, urea i NaCl rastvoreni u vodi. Ima lepu konsistenciju, ali taj lanolin je uticao na boju i specifican miris, mislim, ne bih je ni ja kupila, verujem da ne bi ni pacijenti.

Hvala ti!

Jovana Bg-Bl

U drzavnoj apoteci kao podlogu koriste iskljucivo emolliens...(bitno je da je odnos urea:voda=1,5:1 jer u suprotnom emolliens nece emulgovati svu vodu).Poz ;-)

faR

Quote from: Jovana Bg-Bl on 10-10-2012, 09:55:07
U drzavnoj apoteci kao podlogu koriste iskljucivo emolliens...(bitno je da je odnos urea:voda=1,5:1 jer u suprotnom emolliens nece emulgovati svu vodu).Poz ;-)
Probacu i tako. :)
Inace, bas sam danas napravila, po izmenjenom receptu, umesto lanolina sam stavila kristal bazu. Lepo je ispalo, mada je vise kao losion, nego kao krema. Manje vode treba da stavim. :)
Pozdrav i hvala na odgovoru! :)

Sleeping Beauty

Najbolje je da ureu ovlazis sa malo vode, a ne da pravis rastvor i da je tako rastrljas ili razribas, kad prestane da skripi, onda dodajes podlogu.
Ja sam se po tom pitanju ispraksala, tako da ces nakon par puta moci sama da primetis koliko je vode dovoljno.

Sleeping Beauty

Ako se ne varam, Ung. emolliens je industrijska Baza 0.

Jovana Bg-Bl

Quote from: Sleeping Beauty on 11-10-2012, 09:45:21
Najbolje je da ureu ovlazis sa malo vode, a ne da pravis rastvor i da je tako rastrljas ili razribas, kad prestane da skripi, onda dodajes podlogu.
Ja sam se po tom pitanju ispraksala, tako da ces nakon par puta moci sama da primetis koliko je vode dovoljno.

E bas tako ;-)