Kako biti sreæan

Started by Bred, 11-01-2007, 11:08:27

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bred

Jeste li se ikada zapitali za¹to se oseæate bolje posle duge ¹etnje ili trèanja ili za¹to ste, nakon dobre komedije, jo¹ dugo nasmejani? Nije reè o tome da ste mo¾da sretni jer ste izgubili nekoliko kilograma, do¾iveli fantastièan orgazam ili se dobro naspavali. Radi se o otpu¹tanju endorfina.

Endorfin je neurotransmiter koji mozak proizvodi kako bi ubla¾io bol, ali je endorfin i najèe¹æi izazivaè euforiènih raspolo¾enja. Droge su klasièni otpu¹taèi endorfina – ve¹taèkim putem. Sreæom, priroda se pobrinula za prirodne naèine otpu¹tanja endorfina kako bi telo bilo zdravo i sretno.

Neki od naèina veæ su dugo poznati i primjenjivani u narodnoj medicini, poput ljutih paprièica. One izazivaju protektivni odgovor tela, a ¾vakanje paprièica mo¾e da ubla¾i bolove u glavi i usnoj ¹upljini.

Snaga pozitivnog mi¹ljenja je jo¹ jedan od prirodnih "okidaèa" sreæe. Meditacija, pa èak i snovi lepog sadr¾aja mogu pomoæi osobi da se oseæa psihièki bolje.

Ljudi koji redovno ve¾baju sretniji su od onih koji sede i ne rade ni¹ta. Suoèavanje sa moguænostima na¹eg tela, prela¾enje granica i postizanje ciljeva – èine nas sretnijima, zdravijima i dugoveènijima. Seks je poznati okidaè sreæe, a deluje po sliènom principu kao i ve¾banje. Orgazam je samo ¹lag na vrhu torte.

Hrana poput èokolade deluje na oseæaj sreæe i sigurnosti. To, ipak, ne znaèi da, kada ste tu¾ni, morate da pojedete celu tortu – jedna kri¹ka biæe sasvim dovoljna.

Okidaè adrenalina i endorfina je i strah. Bavljenje ekstremnim sportovima ili gledanje horor filmova uèiniæe vas ¾ivljima.

U prirodi ne zaboravite na sunèanu svetlost. Ovaj prirodni okidaè puni telo snagom i energijom. Ne zaboravite da pro¹etate po suncu svaki put kada za to imate priliku.

(Veèernji list)

b92

Wolf

Endorfin je cudo :K

Me like da otpustam endorfin  :lol2:

Dukica

E,da,super je sve ovo.Samo za papricice nisam znala... :hm..Probace se i to... :loptica

stef

 Sex :Lj+Sport :box:lol:...
A stvarno deluje sport, dok su me boleli umnjaci, posle vezbanja bi me manje bolelo...

lycos

misli pozitivno-i bice pozitivno

jeca87

A to je stvarno cudno koliko vreme utice na raspolozenje! Kad je lep prolecni dan, mogu i bombe da mi padaju ja sam vesela. Za sve imam elana, mogu cak i da ucim...

Al-Jasmina

Jeco, do¾iveli smo da se osmehujemo u proleæe kad bombe padahu :)

Istinit text Bredly
Sunce mi nedostaje uvek...

Smrda

ja bas nesto ne patim od vremena...
ako sam zadovolja ssobom,moze i da snezi i da seva i da grmi,ai da sija...nema razlike za mene...
a ako nisam...e onda...ni na Havajima ne bih bila srecna.

Wolf

Ziveti svaki dan kao da je poslednji...

Coolgemini

Mislim da za srecu nisu potrebni ni lekovi,ni lepo vreme...Sreca dolazi uvek samo od vas i nalazi se u sitnim stvarima....
Wolf i Smrdo....Ziveli :ziveli............... :cvet............

Wolf

Naravno da nisu potrebni ni lekovi ni lepo vreme. Ja lekove ne pijem ni kad sam zesce bolestan, a taman posla da ih pijem kad sam neraspolozen. Ne verujem da coveku treba bilo kakav vestacki stimulans da bi bio srecan...

CoolG ziveli i tebi  :ziveli

Smrda

sve je u mozgu...
i u teznji coveka...
nekog moze da usreci solja kafe,lepa rec,dobra pesma...
a nekog ni avioni,ni kola ni novci,ni nista...
sve je u cudi covekovoj...

zabica

mastati...

sto da ne?! kad mastas tebi je lepo i srecan si, nema veze sto posle nije sve tako kao u tvojoj masti, makar si sebi dopustio da na par momenata zaboravis surovu realnost i uzivas u svom malom svetu!

cvjetic

Quote from: smrda on 13-01-2007, 20:17:36
sve je u mozgu...
i u teznji coveka...
nekog moze da usreci solja kafe,lepa rec,dobra pesma...
a nekog ni avioni,ni kola ni novci,ni nista...
sve je u cudi covekovoj...
sve si rekla,smrdice...kao i uvijek... :cvet :cvet

mikele

QuoteLjudi koji redovno ve¾baju sretniji su od onih koji sede i ne rade ni¹ta. Suoèavanje sa moguænostima na¹eg tela, prela¾enje granica i postizanje ciljeva – èine nas sretnijima, zdravijima i dugoveènijima.
Ja sam licno svedok za to jer covek se oseca katastrofalno kada je statican i kada nema nikakve aktivnosti.I cim sam krenuo sa nekim aktivnostima,odmah sam bio opusteniji i bez stresa,srecan i zadovoljan.Zato ljudi plivanje,trcanje,vezbanje pod obavezno,narucito za nas farmaceute
I kao sto rece Stef  :Lj +  :loptica = :)