Fotografija

Started by Adonis_Vernalis, 23-08-2006, 11:35:19

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Naziv naseg foto-kluba. Glasam za:

Camera Obscura
FK Fotosinteza
Photographia Pharmaceutica
Mala krava Kumodraza
FaxArt
PharmArt
FK Fokus
KF3

besno pile

sreca da jos uvek dobro vidim,pa se ne osecam prozvanom  :>

avgogh

uuu cooool....   8) 8) 8) svidja mi se ova ideja... ne znam da li imam talenta, ali moze se valjda nesto i nauciti od onih koji imaju i znaju... i ja sam za... :V

Maslacak

Quote from: besno pile on 29-08-2006, 16:01:36
ma,sve te fotke su super,ali hajde da se mi pokrenemo......da ne ostane samo na prici :wink:

Kada pocnes malo vise da gledas tudje fotografije, i to dobre, i gledas komentare drugih ljudi na njih...pocnes vec da razlikujes malo bolje od malo losijih, pocnes i da formiras neki sopstveni ukus (volis li pejzaze, portrete, jace kontraste, li "meksu" fotografiju...), kada vec vise nece bas sve biti "super"...a o tome koliko tehnickih stvari moze da se nauci da i ne govorim... Ako zelite da ucite o fotografiji, zaista preporucujem da se ovakvi sajtovi malo bolje pregledaju... jer ljudi zaista znaju posao :wink:

A nadajmo se da nece sve ostati na prici, ali to zavisi od vas, sto profesor rece, "entuzijasta". :> Ako imate neke fotografije, postujte ih ovde, to bi bilo lepo za pocetak...

Adonis_Vernalis

Pa naravno... Pogledajte samo sta ste uradili sa Sportskim drustvom i sa FID-om... Ponosan sam na ova vasa udruzenja! I nimalo me nije blam da imena studenata koji su radili na, npr., projektu ispitivanja antioksidantnog potencijala samonikle flore Golije, upisem uz svoje ime u zaglavlje rada koji sam napisao i planiram da ovih dana posaljem u medjunarodni casopis koji nosi naslov "Phytotherapy Research"...

A i ta drustva pocinjala su od nule. Pa su se onda pojavili studenti koji su bili spremni da "povuku". Kada je to zazivelo, onda su se i neki profesori ukljucili u rad FID-a, a sada sve to bitno drugacije izgleda... Na ponos svih nas koji smo u tome barem malo ucestvovali...

Adonis_Vernalis

Nedavno sam, od osobe do cijeg mi je misljenja itekako stalo, dobio grdnju: ti svoje studente samo naprzis, pa se onda izvuces... I za fotografiju, i za habaneru, i za projekat e-prijave, i za Zvecansku....

Da li je tako?

Izgleda kao da jeste. Teme zamiru. Medjutim, da ne bi bilo tako, potrebno je da vidimo sta mozemo da uradimo po tom pitanju. Potrebna mi je pomoc svih vas koji ste se bavili fotografijom. Ja cu biti na fakultetu od ponedeljka, redovno.... Malo sam se odmarao, sta cu, ali sad sam se odmorio i hocu da pokusam sve to da ostvarim... Voleo bih da se vidimo, tet-a-tet, u neko doba dok masinerija jos nije pocela da mrvi i mene i vas...

Maslacak

Glupo je ocekivati od vas da cete vuci studente za usi da urade nesto do cega bi njima trebalo da je stalo... Fali nam inicijativa, ali u tom nedostatku je pogresno smatrati vas za nekog ko je obavezan da je preuzme. Ako smo se "naprzili", treba da uradimo nesto povodom toga, a ne da cekamo da neko to uradi umesto nas... I sami ste nabrojali 2 drustva na nasem fakultetu koja rade, i dobro su organizovana, i to bez udela profesora.

A ja se ovde bezveze petljam u sve to, iako se fotografijom uopste ne bavim, samo zato sto bih jako volela da vidim da tako nesto na nasem fakultetu postoji i funkcionise... Ali na ovoj temi ispadam najaktivnija ja, i ljudi koji trenutno znaju malo (ili nista), ali zele da uce... sto za start, i nije neki prosek.

Avendon je taj koji se razume, i bavi fotografijom, mozda bi on trebalo da bude "the boss" u celoj ovoj prici, i da se nadje sa vama, da se dogovorite o "realizaciji projekta"... ne znam nikog drugog (sto ne znaci da ne postoji). Ali njega ne vidjam nesto na forumu poslednjih dana...

Adonis_Vernalis

BTW, a gde je Avendon? Formalno, on je prisutan na ovom forumu, jer je po podacima sa servera, poslednji put bio aktivan 16. septembra leta gospodnjeg 2006, sto ce reci prekjuce? Sustinski, odavno ne videh ni jednu poruku od njega...

yeca

Quote from: Maslacak on 09-09-2006, 00:16:24
Avendon je taj koji se razume, i bavi fotografijom, mozda bi on trebalo da bude "the boss" u celoj ovoj prici, i da se nadje sa vama, da se dogovorite o "realizaciji projekta"... ne znam nikog drugog (sto ne znaci da ne postoji). Ali njega ne vidjam nesto na forumu poslednjih dana...
Pa sve dok se sam ne javi, bez veze je da ga neko drugi aktivira....
Predlog je dao Adonis, ostali podr¾ali, pokrenite se.... pa æe Avendon doæi... Ako ne mora Adonis da vuèe studente, ne mora ni Avendon, ¹ta mislite??

@Adonis: Preneæemo Avendonu va¹u brigu :)

Adonis_Vernalis

Prenesite mu moju brigu, kao i pozdrave...

Ah, pa neko mora da povuce. Tako je bilo i sa FID-om, i sa Sportskim drustvom. Ako treba Fodi i ja da povucemo, pa dobro... C'est la vie...

Sanjam izlozbu nasih fotografija velikog formata u holu Farmaceutskog fakulteta... Izlozbu otvara Djordje Bukilica, ili neko drugi od renomiranih umetnika fotografa, drzi govor, sve u superlativima... Dolazi g-din/g-dja Gradonacelnik, diplomatski kor, vojni atase SAD, briljira Zoe sa svojim kvartetom, hor raspevanih farmaceuta oduzima dah svojim vokalnim majstorstvom... Svi prisutni uzivaju u majstorskim fotografijama...

Neiskorisceni potencijali... Ah, da li vam je bas toliko stalo do te laskave titule?

Maslacak

#39
Rekla sam da Avendon, uslovno receno, treba da "povuce", jer je za sad jedini za kog sam primetila da se zaista bavi fotografijom. Tesko da pocetnici mogu ucestvovati u dogovoru o kupovini opreme i organizaciji svega....

Nista Adonise, izgleda da je ipak na vama...udrite ako mozete, napravite startnu liniju, a gomila ce se vec skupiti za trku... :>

Adonis_Vernalis

OK, evo ovako: vec koliko u ponedeljak idem kod Fodija da pregovaram o tome da, kao prvo, bar on i ja krenemo, a kao drugo, da ga molim da za potrebe buduceg Foto-kluba "Camera obscura" (potencijalni kumovi, javite se, dajte predloge, pa da napravimo anketu... predlog imena koji pobedi povlaci pocasno clanstvo u klubu) ustupi foto-laboratoriju Instituta za botaniku, koja postoji.

Kad se namlatimo para, ne samo sto cemo kupiti opremu, vec i adaptirati (dozidati) atelje i mracnu komoru...

Toliko.

katarina

Adonis, volela bih i ja da pripomognem, ali mi trenutno uslov stoji za vratom, pa cim se toga resim eto mene sa konstruktivnim predlozima: I za ime buduceg kluba i za nas buduci rad! :~   :loptica

Mislim da Avendonu najmanje trebaju drveni advokati! Kad se javi, javio se!

Alnus Glutinosa

Na nevidjeno glasam za katarinin predlog za ime buduceg kluba. ima iskustva u tome...  :)

katarina

Jao Alnus...! Kad te budem u`vatila da te slikam....gotova si:))))

Adonis_Vernalis

#44
Dragi moji fotografi,

saljem vam link ka sajtu jednog americkog univerziteta, gde cete moci da saznate MNOSTVO stvari o optickoj mikroskopiji, o fotomikrografiji, o optici en general, o specijalnim tehnikama fotografije/fotomikrografije... Ukratko, o mnogo cemu gde je fotografija nasla vrlo cvrsto uporiste...

Uzivajte istrazujuci ovaj OGROMAN sajt... Mozda cete uspeti da se povezete i sa kursevima Kodak-a i Olympus-a, da downloadujete pdf fajlove tih kurseva... Ucite od majstora. Sta da vam drugo kazem?

http://www.micro.magnet.fsu.edu/index.html