Pitanja brucosa sk 2008/09.god

Started by Bred, 16-09-2008, 20:00:03

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bred

evo vam teme buduce kolege, znam da ste nestrpljivi.  :lol3:

Ali MOLIM VAS da se pitanja ne bi ponavljala, dobro procitajte vec postojecu temu Pitanja brucosa (http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/topic,8289.0.html) u gornjem desnom uglu svake strane teme imate polje za pretragu same teme kako biste se lakse snasli  :wink:

mr.chew

e meni treba informacija od nekoga ko nije iz bg-a vec zivi u domu ili privatno...koliki vam je budzet?koliko mesecno trebam da izdvojim para,otprilike?

Bred

pa ne izdvajas ti nego roditelj valjda? :)

uf, da stavimo sve na papir?

Pa da vidimo ovako:
130e min kirija + troskovi ako ste u stanu ne u sobi
~5100din za menzu ako ste na budzetu(dorucak+rucak+vecera+markica+stanarina za dom ako ste u domu). To je i iznos studentskog kredita/stipendije
Posto je retko kome menza dovoljna-bar 200din dnevno kao dodatak prehrani  :K2:, to je dakle ~6000din.
Ako biste da izadjete bar 1 nedeljno, da racunamo "luksuzni" budzet od oko min 2000din po izlasku ...

A ako cete svaki vikend ici kuci tu su troskovi i za autobusku kartu u dva smera ...

Ne smem ovo da sabiram ali treba mnogooooooooo para ....

:face:
:wink: :K2:

mr.chew

dobro,dobro, nije to mnogo...ja sam mislila da ima vise stvari ,ja sam na budzetu,samo mi menza treba jer sam kod babe..a to za svaki vikend kuci... :K2: nije mi bas blizu...znaci jedno 200e ce biti i vise nego dovoljno?

EddieH

vala ne verujem da ce ti 200 biti dovoljno
ja jos trebam da placam komunalije plus nisam na budzetu  :wall: :wall:,posle svaki vikend kuci ,hranu da ne spominjem a tu je jos i  :ziveli tesko mojima kad imaju vakog sina  :)):
btw da li ja mogu da uzmem one bonove za menzu od jedne drugarice koja je sada 3 godina i na budzetu je ali se ne hrani u menzi,pa da li mogu da se nekako provucem :D i da li mogu samofin studenti da se hrane u menzi ? kolike su cene od prilike i da li je bolje u menzi ili da se hranim po pekarama jer ja da kuvam ne znam  :help2: trazim cimerku koja zna da kuva :D  :>: :>: :>: :> :love:

mirror-girl

I ja nisam na budzetu :wall:,kad sam idiot najobicniji!
A da sabiram koliko ce mi kinte trebati,iskreno ne bih :>:
A za kuvanje,nije mi bas posebno islo jer to nisam radila,ali sad mogu da se pohvalim da necu da crknem gladna:K2:,a za menzu-izmuvacu

P.S.eddieh,vataj serpu u ruke,imas jos vremena,prosto je,ja sve super odradim,ali nikad ne posolim koliko treba,zato slatkise spremam-prste da pojedes,a slano uvek bude u stvari neslano pa naknadno dodam belo :smekerica:
mora se,stislo me...

EddieH

onda zovi kad budes pravla nesto swatko  :lol:
a poceo sam ja sada malo da se muvam po kuhinji ali jbg kad sam antitalenat za kuwanje  :F
bar znam jaja da isprzim :D

mirror-girl

Imas da pocnes da kokodaces ako samo to jedes.... :K2:

Kazem ja-serpu u sake!!!

Bla_bla_blaaaa

Ja mislim da mozes da uzmes tu karticu za menzu ok drugarice sa budzeta...i mislim da obroci nisu skupi...tipa dorucak i vecera su oko 40 dinara a rucak recimo 50(mislim da su mi prosle godine pricali da je tako jeftino)...a sto se tice svakog vikenda kuci...necete vi imati vremena za to :P  :K2: Mislim u pocetku da, ali onda kad naicdju kolokvijumi svakog vikenda,pa ne idete kuci em zbog kolokvijuma, em da bi ucili za sledeci  :>: A videcete kako ce to funkcionisati :)

mirror-girl

E a kad se pada prvi kolokvijum iz mate?? Joj samo da mi ne bude prva nedelja novembra...

Bla_bla_blaaaa

Joj ja mislim da je nama bio tako pocetkom novembra...ustvari ne bio je 21.10...Hehe profesorka prvo sto kaze kad udje je kad je prvi kol i sta ce biti na njemu... :K2:

Bred

dakle, kao sto rekoh, u onoj gore linkovanoj temi imate pola odgovora na vasa pitanja

za cip karticu ako niste na budzetu -> http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/topic,8289.msg135775.html#msg135775

Cena obroka u menzi (http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/topic,8289.msg126296/topicseen.html#msg126296)

Kolega, kreni da ucis da kuvas inace ces ziveti na jajima, salami podrigusi i pasteti.

hahahahaha.

salim se ...
Kao sto rekoh, menza ce vam biti dovoljna u principu, ako zafali, dokupljivacete ...

Videcete sami koliko sve kosta kada krenete, ali rekoh vam, trebace vam mnogooooo ....  :wink: :wacko:

mirror-girl

Ma neka bude i nama krajem oktobra samo ne pocetkom novembra...Zeni mi se brat,a ja taj cirkus ne smem da propustim,mrzim svadbe,ali jbg,na ovu moram da idem....
Joj sto mi se ne ide na fax.... :)):
Joj sto mi se ne ide na fax.... :)):
Joj sto mi se ne ide na fax.... :)):

:>:

mr.chew

na sajtu je izasao raspored predavanja za 2008/9 god ali ne mogu da ga otvorim..zabranjeno mi je :help2: kako cu saznati to???ne bih da se prvi dan vrtim izgubljeno po zgradi a005

Ivana_89