Postupak (uslovi) vracanja studentskog kredita

Started by Bundevica, 12-10-2007, 15:03:24

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

ikaira

#15
QuoteTacno je da TI moras njima da se javis nakon diplomiranja (trebalo bi 30 dana nakon diplomiranja ali moze i kasnije ) i da se treba TI da se raspitas o visini rate, nacinu otplate etc.

Ali je isto tako tacno da su i oni duzni da me obaveste neposredno.
Kredit se mora vratiti, i nemam ja problem s tim (na ovaj ili onaj nacin). No, nije toliko ni bitno sada. Cilj mog posta je bio nesto drugo.

QuoteAko si video da ti obavestenje vec ne stize, onda si trebao da ih zajases i cak i licno odes do tamo i raspitas se.

Ja i jesam licno odlazio u 27.marta u dva navrata plus telefonom. Moguce je da je posta zakazala, mada danas je bilo jos istih slucajeva iz drugih krajeva grada. Malo mi je cudno da su svuda poste zakazale. Zar nije bolje da bude preporuèeno pismo, a ne obicno i sl...Postoji bolje resenje, slozices se.

Cilj mog posta je upravo i bio da upozorim kolege koje su u slicnoj situaciji, primali su kredit, istekao im je aps. staz,ali im ne stizu obavestenja o otplati, jer ce na kraju biti gore po njih. A covek se opusti, i vreme proleti. Ja sam samo zeleo da eto upozorim kolege da budu azurniji od mene, da insisitiraju, dosadjuju koliko treba. Da odmah dobiju podatke o visini svoga duga po isteku aps. staza...
Tu je jedino bila moja gre¹ka. Nisam bio "smaraè". Dopustio sam sebi da odem odande dva puta uz obecanje da ce mi stici sve na kucnu adresu.
Covek se uci na greskama, i eto mozda nekog pokrene ova prica.

Bred

E pa hvala ti u ime svih kolega kojima si mozda pomogao.
:cvet

Ocigledno i u toj banci, kao i u celoj drzavi, vlada javasluk.  :dole:

Ni ja ne razumem zasto se ne salje preporuceno.  :hm

Ja sam, pravo da ti kazem, bio toliko dosadan da su mi , mislim, morali da posalju kako znaju i umeju ne bi li me skinuli s vrata  ...  :wink: :K

ikaira

QuoteJa sam, pravo da ti kazem, bio toliko dosadan da su mi , mislim, morali da posalju da me skinu sa vrata 

Upravo je ovo poenta, nazalost, ali jedino tako cete izbeci "opomenu pred tuzbu".
Javasluk je totalni, kao i svuda.

iwanna 87

Joj,hvala na obavestenju Ikaira! Car si sto o ovome pises! Mucisima gracias! :love:

djoleprolece

Sto se tice vracanja, ja sam generacija 04, kredit sam krenuo da primam 2006 (primao sam kredit u III i IV godini), nisam obnovio ni jednu godinu a diplomirao sam pred kraj apsolventskog staza, tj krajem septembra 2009 sa ocenom 8,80.
Kad sam otisao u Univerzal banku, "JAKO LJUBAZNA" gospodja kojoj sam predavao uverenje o diplomiranju me je pitala kad sam krenuo da primam kredit, i kad sam joj saopstio, ona mi rece da NEMAM PRAVO da budem oslobodjen jer nisam diplomirao u roku od 6 meseci, tj do marta 2009.
Rekla mi je i to da svi koji su kredit krenuli da primaju do 2005. imaju mogucnost da diplomiraju u roku od godinu dana, a za nas koji smo krenuli da primamo od 2006. pa na ovamo je taj rok skracen na 6 meseci. Tako da sam ja blago receno POLUDEO! Udri!
Osim toga mi je rekla da mogu da se uverim da je to zaista tako ako pogledam ugovor, medjutim, nemam pojma gde sam ga ostavio... Smrc
Kad sam je pitao da li bih mogao da vidim njihovu kopiju ugovora, rekla mi je da to moze jedino da vidi sud!
Aaa

Bred

Hm, nazovi ti banku i pitaj neku drugu sluzbenicu i pogledaj na sajtu banke da li pise sta ...  :wink:

iwanna 87

E,sad ,kada se tacno vraca kredit?? da li pocinjemo sa otplatom,kada zavrsimo staz ili cim diplomiramo? :run

Bred


iwanna 87


Bred

A sta ti ovde (http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/topic,10246.msg158437.html#msg158437) nije jasno?  :wink:

iwanna 87

Hm.....,a zar ti nije bilo lakse da napises kad?? ..... ne bitno..

Bred


Bred

Novi brojevi telefona Odseka Studentskih kredita i stipendija

Novi brojevi telefona Odseka studentskih kredita i stipendija su:

011/3340-727

011/3340-886.

Odsek se nalazi na nepromenjenoj lokaciji u Beogradu u ulici 27. marta broj 39.

http://www.ubbad.rs/code/navigate.asp?Id=4

nikol

 Brede, nisam razumela na osnovu cega si pisao zahtev za odbijanje dela duga? Meni je pre neki dan stiglo prvi put obavestenje da platim ceo iznos 101 000  :shock2:.....

Bred