Zanimljivi slucajevi iz apotekarske prakse :)

Started by Bred, 26-12-2006, 09:23:20

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

damnjan

Ja sam pomagao kolegenici u apotekici kad se desila ova nadasve cudna storija.
Naime, ribica koja je usla je bila super skockana, naravno odmah sam pretpostavio da se radi o nekoj vrsti prehlade.Ipak, nije. Doticna dama ima je problema sa curenjem iz pojedinih delova tela. I bilo je sramota da ode kod lekara, a dromfulja je dosla kod nas. Svejedno, pomogli smo joj, ja i kolegenica. Posle nedelju dana, tegobe su prestale.
I ja stvarno ne znam dokle ce ti Bogonjci da imaju olaksice. Gde su moje olaksice? Sto ja nisam taj Bogonjac? Uvek ista pesma.Oj Srbijo, mila mati...

Al-Jasmina

Bogonjci????

ne zvuci zanimljivo- pre je tuzno da jedna devojka na taj nacin "brine" o sebi i svom zdravlju!

vladimir

Quote from: damnjan on 06-04-2007, 22:09:25
Doticna dama ima je problema sa curenjem iz pojedinih delova tela. I bilo je sramota da ode kod lekara, a dromfulja je dosla kod nas. Svejedno, pomogli smo joj, ja i kolegenica.

Lave, kad si veæ pomagao koleginici u apoteci, za¹to nisi izdvojio par minuta da proèita¹ Kodeks Farmaceuta, koji ima svaka apoteka?
Ne mo¾e da ¹kodi, koristilo bi ti... :wink:


Quote from: Al-Jasmina on 06-04-2007, 23:51:58
pre je tuzno da jedna devojka na taj nacin "brine" o sebi i svom zdravlju!

Najtu¾nije je da buduæi farmaceut (ili veæ diplomirani) tako naziva pacijenta (boldovao sam u prethodnom citatu) koji je do¹ao u apoteku po lek... :wall:

Al-Jasmina


stef

 Koji si ti luzer... :wall:...Mozda je decko prevario sa nekom devojkom??? Ma necu ni da komentarisem... :pst

woolloomooloo

#20
POZAREVACKI KRAJ
-Dajte mi molim ve "MAS ZA UBISTVO"-,cesto se po selima umesto,udario,povredio,kaze UBIO SAM SE!!!! :pljes:

-Imate li molim vas "MECI ZA U DUPE"-misli na supozitorije,tj. cepice!! :pljes:

-Apotekar:Vaginalete cete stavljati svake veceri po jednu u VAGINU!
Pacijentkinja:u redu,hvala vi!
Dolazi pacijentkinja posle nedelju dana i zali se:
Dete moje,ja svako vece ovo stavljam po jednu u VITRINU,al ono nista,meni sve gore!!!!! :pljes:

-Doso ciga na red u punoj apoteci i kaze mladoj farmaceutkinji:jel imas ono sto moja Zaklina stavlja u picku!,ova poludela kaze "kako vas bre nije sramota,puna apoteka ,a vi tako,ne kaze se to tako vec se kaze u VAGINU,kad se naucite lepom ponasanju vi dodjite ovde po lek!!"ciga je gleda belo,okrete se i stane na kraj reda!!dodje opet red na cigu,te ce on:JEL MALA<KAKO RECE DA JOJ SE ZOVE nono2 M A R I N A !!!!!!!!!" :pljes:

             OHCHCOOH

pcelicaso

Dok ne pocnete da se susrecete sa svim tim situacijama, pomislite da je sve samo sala... na zalost, nije....
Meni su trazili Berelgan (mislili su na Barallgetas), a Sindrom mast im je Sinoderm, a Sindrom bez masti im je Sintrom...
Za Hepalpan gel su se cudili sto vise nije u plavom pakovanju, a kada su ga konacno prihvatili, vec na vratima apoteke se okrecu i pitaju da li da mazu pre ili posle jela.. Mislim, stvarno....


Wolhard

Dok sam bio na praksi,dosla je neka starija zena koja mi je trazila spric sa dve debele i tri tanke crtice! :K

pig_am_am

dosla zena i kaze: meni nista ne deluje ona "spolja". pijem je vec nedelju dana... :shock

jecapereca

Ulazi ciganka u apoteku i pita:"Imate li one zvake HORBIT?"


:siza:

Adabidabi

 Dolazi deda u apoteku i otpocinje svadju:
'Kako vas dete nije sramota da nam dajete ovako velike tablete da pijemo,
pa k'o da ste ih za konje pravili'! :wall:
Naravno,radilo se o supozitorijama koje je deda uredno pio,umesto. . .

E,da! Dolazi skockana devojka i zali se:
'Izgleda da su vam ove vaginalete pokvarene,cim ih stavim u usta one pocnu da mi pene'! :hmm

Bla_bla_blaaaa

Quote from: Adabidabi on 21-01-2008, 11:24:28
Dolazi deda u apoteku i otpocinje svadju:
'Kako vas dete nije sramota da nam dajete ovako velike tablete da pijemo,
pa k'o da ste ih za konje pravili'! :wall:
Naravno,radilo se o supozitorijama koje je deda uredno pio,umesto. . .

E,da! Dolazi skockana devojka i zali se:
'Izgleda da su vam ove vaginalete pokvarene,cim ih stavim u usta one pocnu da mi pene'! :hmm


Omb....zar ima i takvih ljudi koji ne znaju gde sta ide... :hmm

SLATKIS

ima i to mnooooooogo treba to doziveti pa se uveriti koliko ljudi malo znaju ali koliko i farmaceute mrzi da ljudima objasne pri izdavanju leka kako se on na propisan nacin koristi. :nonono:

Al-Jasmina

 :cvet nikada ne smemo suvise predpostavljati
jer ljudi zapadnu u kojekakve neugonde i blamirajuce situacije
Mada, opet nekima od ovde pomenutih bisera zaista nema pomoci ni u apoteci sa pricljivim i susretljivim apotekarima
:lol: :lol: :lol:

hulio_salinas

Pre nekih 5-6, kad sam mlađan dečko biJo ja i kad nisam ni sanjao da ću upisati farmaciju, odem u ap'teku u nameri da pronađem bilo šta što će mi ublažiti bol u kolenu. Ulazim, sačekam svoj red, pita me ljubazna devojka šta želim i ja joj kažem kakav problem imam i zatražim joj da mi predloži nešto. Ona mi na to odogovara:
(paz'te sad)
"Hm... Tebi treba nešto na bazi azota!" :hm

A ja: :shock :H (30 sekundi ružnog ćutanja i gledanja njenih lepih očiju su mi prolazile kao večnost... ne zbog očiju). Promucam: "Da, šta god..." (jedva sam se uzdržao da ne vrisnem od smeha).

I ona mi dade neku kremu, a ja  :shock, :run, :116:.