Jos 2 mozgalice

Started by Bred, 19-06-2007, 14:27:08

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Bred

5 kuæa je obojeno u 5 razlièitih boja, u svakoj kuæi ¾ivi osoba druge nacionalnosti; tih 5 vlasnika piju odreðeno piæe, pu¹e odreðene cigarete i dr¾e odreðene kuæne ljubimce; nijedan vlasnik nema istog ljubimca, cigarete ili piæe.

KO DR®I RIBICE?

Nagove¹taji:

1. Britanac ¾ivi u crvenoj kuæi
2. ©veðanin dr¾i pse
3. Danac pije èaj
4. Zelena kuæa je levo od bele kuæe
5. Vlasnik zelene kuæe pije kafu
6. Osoba koja pu¹i Pall Mall gaji ptice
7. Vlasnik ¾ute kuæe pu¹i Dunhill
8. Vlasnik srednje kuæe pije mleko
9. Norve¾anin ¾ivi u prvoj kuæi
10. Èovek koji pu¹i Blend ¾ivi pored onog koji gaji maèiæe
11. Èovek koji dr¾i konje ¾ivi pored èoveka koji pu¹i Dunhill
12. Vlasnik koji pu¹i Blue Master pije pivo
13. Nemac pu¹i Prince
14. Norve¾anin ¾ivi pored plave kuæe
15. Èovek koji pu¹i Blend ima suseda koji pije vodu

Ovo je sastavio Albert Ajn¹tajn u pro¹lom veku i rekao da 98% ljudi nije sposobno da re¹i test. Da li ste meðu 2 % ?

Re¹i zadatak za manje od 30 minuta.
AJ SAD DA TE VIDIM!

malena

E ovaj Ajn¹tajnov problem sam pokusavala pre par godina da resim i moram da priznam da nisam uspela...Pokusacu ponovo ali kad se setim kolko sam se tada nervirala...  :wall: Cisto sumnjam... Tad sam bila saznala i resenje ali sam ga zaboravila,tako da stvarno moram opet da resavam...  :ball2:

josefina87

hahah...
znam i ja,ali je bila data tablica i imao si foru nekoliko gre¹aka,a ja ga re¹ila iz prve! :K
sada æu da zapi¹em..pa æu javiti ako ga ponovo re¹im..ovog puta bez tablice i malo je drugaèije :roll:

josefina87

pih..isto je kao sa tablicom! :roll:
neæu vam reæi re¹enje..muèite se malo! :K
nego poku¹aæu da se snadjem da vam ubacim sa tablicom mislimda æe vam biti lak¹e! :happy:

igrackica

Test je sou porgram, ja isto ne znam resenje, resavala sam ga pre 4 godine... Svi smo se mucili u kuci, neko vreme... Srecno :)

Chef

Za ovu drugu imam 20. Ajnstajna jos nisam pokusao da resim.

malena

U ovom drugom imam 16 ali mozda resim jos nesto... Bar se nadam...  :hmm

Sole

#7
e, i ja sam radila ovaj Ajnstajnov test, resila sam i zapisala negde resenje, jos samo kad bih znala gde...?    
inace, taj moj nije bio sa Dancima vec bili Sumadinac, Macvanin i slicno. ;-)
moracu i ovaj drugi da pokusam...

malena

Evo resila sam 19,postala sam Pera kojot super genije...  :K

shiky

Jao ja sam ovog Anstajna bila resila,ali mslim da mi je trebalo malko vise od 30min
Joj da li bese Nemac u zelenoj,joj ne secam se!!!A ovo drugo idem sad da vidim sta je!

igrackica

Resila sam opet Ajnstajna, nek pise neko resenje na PM, da vidim je l` dobro.
:) :) :)

Masha

#11
U drugoj mozgalici sam resila sve. Imalo je nekih stvari koje su me mucile, ali sam se izborila. Ako vam zatreba pomoc, pitajte. Sto se prve tice, pokusacu kada odmorim mozak malo, sto je mnogo, mnogo je  :wink:

Masha

I meni se cini da sam upala u ovih 2%  :~. Sad cu da se konsultujem sa igrackicom  :wink:

Smrda

ovaj test je bio u zabavniku pre te 4 godine...
ja sam u 2 %(skromnost mi ne manjak,ali nije ni Ajnstajnu...heheh)
a,ja ne vidikm drugu mozgalicu?
hmmmmmm

tarantulica

Imash spajalicu ispod poruke... :cvet

I morash da imash ch, sh, tj i ostala PRAVA  latinichna slova da bi ti prihvatili reshenja...  a005