Predsednièki izbori 2008- I i II krug

Started by darusaz, 12-12-2007, 17:44:40

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Bred

I definitvno narod ne voli one koji koketiraju na dve strane i zele da sede na dve stolice.
:wink:

willie the scot

ovde nekima nije jasno pa cu da ponovim...

eu salje misiju. mi produzavamo saradnju sa eu. malo se bunimo da to nema pravnog osnova, ali u sustini time govorimo da je u redu i da hocemo sto pre status kandidata tj. priznajemo pravo eu da odlucuje o sudbini kosova.

u eu nema konsenzusa. neke drzave se boje za svoje autonomne regije.

pojedine drzave zele da priznaju kosovo, ali ne i cela eu.

zbog toga eu trazi zaobilazni put kojim ne bi priznali kosovo i pokusavaju da ucine da izgleda da se srbija odrekla dela teritorije, a ne da je eu priznala nezavisnost dela suverene drzave.

time je bojazan tih drzava otklonjena, jer nema govora o presedanu- srbija se sama odrekla teritorije.

eu poziva srbiju u clanstvo i daje (ovaj put eksplicitan ) uslov da prizna kosovo.

ove drzave koje su sada protiv nezavisnosti ce da stave veto na ulazak srbije u eu ako srbija ne prizna kosovo.






Vampire 666

Ovo sto si napisao uglavnom stoji...ali ovde ljudi spominju potpisivanje nekog dokumenta gde se Srbija odrice dela teritorije zarad ulaska u eu, a to ne postoji. U dokumentu koji se trenutno nudi na potpisivanje nigde nije eksplicitno spomenuto Kosivo, tako da sve price koje plasira DSS su notorna laz i pokusaj manipulacije javnoscu u cilju spasavanja svog politickog postojanja...
Na kraju krajeva jedina perspektiva za ovu zemlju je ulazak u eu. Sto se vise otezava taj proces to ce vise ljudi otici u tu istu eu i bez Srbije...

Darker

Zbog radi objektvinosti-nije ni Èeda èestitao :wink:

peho_atropin

Quote from: Darker on 05-02-2008, 17:56:08
Ja sam glasao za odvajanje Tadiæa od Ko¹tunice. To je sve. Mislim da je rejting Ko¹tunice drastièno opao ispod pominjanih 15-20%
I drago mi je zbog toga. :happy:

Oèekujem ubrzan rasplet :wink:
E pa Dare,misljenja sam(a videcemo u danima koji dolaze), da nikakvog raspleta nece biti.Rasplet se dogodio tokom onih pet meseci prosle godine.A Kostunici za svoju poziciju je dovoljno i 10%.A zbog cega mislim da je takav igrac potreban nasoj politickoj sceni, cu pokusati da objasnim na ovaj(svoj,kockarski) nacin:
Politika je po meni slicna pokeru!Ulozi su veliki,dobici i gubici se smenjuju i ne zavise samo od tebe vec i od karata(drugih igraca i njihove pozicije),blefira se i vara na svaki moguci nacin i svi imaju neki svoj stil igre!A svi vrhunski igraci se slazu,da je u pokeru STRPLJENJE najvaznije.A zatim odmerena agresivnost.Preterano ostri i agresivni brzo dobijaju ali brzo i gube pa nikad nisu najbolji na kraju turnira!E sad sto se vecini uvek vise svidja neki Gus Hansen, cak i kad gubi, to je nasa politicka nezrelost ili junacka tradicija ili sta vec...Ko razume,shvati ce!

Al-Jasmina

 :)): Da ali Kostunica deluje kao neko ko ce otezati sa odlucivanjem cak i kad najzad dodje taj famozni trenutak odluke na kraju Vremena  :roll:
Meni je muka od ove himere koju predstavlja nasa vlada,
toliko glava i svaka zeli da krene u nekom svom pravcu...
Stojimo u mestu?

dirigent

Quote from: Vampire 666 on 05-02-2008, 19:01:18
Ovo sto si napisao uglavnom stoji...ali ovde ljudi spominju potpisivanje nekog dokumenta gde se Srbija odrice dela teritorije zarad ulaska u eu, a to ne postoji. U dokumentu koji se trenutno nudi na potpisivanje nigde nije eksplicitno spomenuto Kosivo, tako da sve price koje plasira DSS su notorna laz i pokusaj manipulacije javnoscu u cilju spasavanja svog politickog postojanja...
Na kraju krajeva jedina perspektiva za ovu zemlju je ulazak u eu. Sto se vise otezava taj proces to ce vise ljudi otici u tu istu eu i bez Srbije...

      Pa u tome je i fora prelazni sporazum za malenu uslugu tj. da evropa za pocetak posalje misiju dole. Iako se to explicitno ne pominje, izmedju redova se cita.
     Posle sledi VELIKI sporazum za veliku uslugu , a znamo sta je to.
     Evropa sprovodi jednu lepu , apotekarski dozrianu politiku stapa i sargarepe prema nama.

      A vec sam pisao negde koko to funkcionise u EU . Prvo je Sarkozi pustio buvu pre par mesesci kako ce ulazak u EU biti uslovljen priznavanjem Kosova. Tadic je prokomentarisao da su NOVI uslovi neprihvatljivi ,i da nisu naisli na prihvatanje drugih clanica.
      Evo sad tog koncepta kako polako iz anonimnosti izlazi na svetlo.

Bred

nastavljamo ovde http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/topic,12771.html