Usmeni ispit kod prof. Violete Dopsaj

Started by plisani, 27-06-2006, 00:16:58

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

misisipi

Da li neko zna gde ispituje prof.Dopsaj? :help2:

Kamicak

Ona pita na klinickom, cini mi se na prvom spratu. Pozz  :K2:

pakili

Mene zanima da li neko zna kad ispituje profesorka u aprilu?  :help3:

misisipi

Quote from: Kamicak on 01-04-2010, 17:07:39
Ona pita na klinickom, cini mi se na prvom spratu. Pozz  :K2:
Hvala :thanx2:

malavestica


misisipi

Ni oni jos ne znaju kad ce poceti ispitivanje. Rekli su da nazovemo u utorak..

malavestica

pa koj broj se zove za violetu, valjda samo kod sing i ignjatovic?
e vise stvarno, niko nista da kaze konkretno

misisipi

Usmeni je 14.4. u 13h. Pretpostavljam da je za sve jer me nisu pitali ni za ime,prezime ni smer...

malavestica

utisci sa ispita:
profesorka je extra, pita potpitanja konkretna sta je zanima, ne gnjavi te da pricas vazdan, ako vidi da znas i razumes pitanje prelazi na sledece. Ja ni jedno pitanje nisam ispricala celo, uvek me je prekidala, pitala neko pitanjce vezano za pitanje i prelazila sam na sledece.Da pita sat vremena, da ide u sitna crevca itd nije uopste tacno! Zaista, odlican ispitivac  :pljes:
pitanja:
1. regulacija Ca u organizmu, PTH na bubrege i kosti, vitD, kalcitonin, uticaj drugih hormona
2. metabolicka acidoza, extrarenalni gubitak bikarbonata, povecana produkcija kiselina u organizmu, RTA, mehanizmi kompenzacije
3.metabolizam HDL cestica, apolipoprotein(a), enzimi i receptori koji imaju vaznu ulogu u metabolizmu lipida
4.kvantitativni testovi za ispitivanje funkije jetre
Eto, to je moja kombinacija, sto se tice kombinacija sa foruma, nikako nisu sve obuhvacene, ima bogme poprilican br papirica koji se izvlace.Koncept se pise poprilicno dugo, tj prof je izasla pa smo je zvali kad smo zavrsili, tako da ima vremena i da se razmisli i priseti, a mozda pomalo i konsultuje sa kolegama  :K2:
srecno!  :~ :~ :~

pakili

Profesorka je skroz ok!   :ok:
Pusti te da ti pricas i onda te pita nekoliko pitanja, ali su pitanja ok i logicna. Pitala me je kod zutice kako se zovu nasledne bolesti usled nedostatka UDP-glukuronil-transferaze, ja nisam znala. Imam utisak da je to ocekivala da znam, ali na kraju nije uzela za zlo.

Moja pitanja su bila:
1. Ispitivanje ekskretorne funkcije jetre, ikterus
2. Transport Fe, celijski transferinski receproti, recirkulacija Fe
3. Struktura lipoproteinskih cestica, apoliproteini
4. Klasifikacija dijabetesa, metabolicke posledice, funkcionalni testovi

Srecno svima! a meni je ovo bio poslednji ispit tako da :wave:

mina-L

Da li profesorka pita metode odredjivanja, referentne vrednosti i ono sto smo radili na vezbama? :cvet

malavestica

ne pita vezbe, ni metode odredjivanja, ali normalne vrednosti glukoze, masti i klirensa trebalo bi znati, za svaki slucaj  :wink:

mileena

pitanja kod dopsajke
1.lipoproteini
2.stvaranje i izlucivanje NH4 jona i odredjivanje
3.hipo i hiperfosfatemije i odredjivanje fosfata
4.proteini akutne faze
Pita punooooo punooooo punooo,ali je korektna.

mortisha2

Jel zna neko kad pita prof Dopsaj u novembru? Hvala :)

mortisha2

moja pitanja kod Profesorke Dopsaj
1. Ispitivanje deficijencije gvozdja, parametri za ispitivanje, i opterecenje gvozdjem.
2. Zucne kiseline nastanak metabolizam i poremecaji.
3. Intracelularni i ekstracelilarni fosfat, mehanizmi regulacije, kalcijum i hiperfosfatemije.
4. Kvantitativno ispitivanje funkcije jetre.

Pitanja se ne secam od reci kako su glasila, ali to je sustina.Usmeni mi je trajao nekih pola sata, nisam pisala koncept, mada sam mogla. Da ti nekih 5 minuta za koncept i sedi pored studenta za to vreme, sto je meni licno zbunjujuce :D ja sam polozila ispit mada nisam bas zadovoljna kako sam znala, tako da sve u svemu ok zena :)