Usmeni ispit kod prof. Marine Stojanov

Started by crazy ball, 31-08-2006, 13:33:24

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

crazy ball

Cao svima! Ima li neko kombinacije za Marinu Stojanov? Zna li se kada pocinje ispitivanje, i kakva je? Hvala unapred na informacijama.

ivilija

#1
Marina Stojanov...uf...za*****a! Ne znam sta bih ti rekla zena je totalni frXX!!! Ja nisam mogla da podnesem njenu pricu dok sam isla na par njenih predavanja! Meni se uopste ne svidja! U junskom roku je devojci koja je polagala med. biohemiju (devojka je MB) dala ladno pitanje iz klinicke hemije i molim lepo nema bunis! Devojka je izvisla! Ne znam nikog ko ima dobro iskustvo sa njom ali ne kazem da takvih studenata nema! Ako si MB dobro spremi i vezbe sa prakticnog jer iako si polozila prakticni to ne znaci da ce ti progledati kroz prste ako neznas nesto sa prakticnogf!
Sve u svemu srecno, akombinacija mislim da nema ucestalih!
Pozdrav!

Vanna

#2
Cao, Ivilija. Hvala na informacijama. Tako nesto sam i ja cula. Da je frXX... Ali posto sam u junu vratila kombinaciju, ima sada to da polozim. Inat je cudo!!! Hi, hi!
                                                                                                                                                                                  KISS!

ancic

Ima li ko pitanja kod Marine Stojanov? DF :cvet

sladjana

Imam jednu kombinaciju Marine Stojanov:
Insulin-sinteza,sekrecija,proinsulin,c-peptid,mehanizam delovanja
Primarni poremecaji u metabolizmu proteina
Masne kiseline:transport,katabolizam,ketogeneza

majce

ljudi,da li je neko skoro polagao kod M.Stojanov i da li postoji jos nesto o njoj ili ono da je z******a bas sve govori? :(

salesale

Zna li neko neku kombinaciju koja dolazi kod Marine-smer DF?Hvala :cvet

sladjana

Moja kombinacija kod Marine:
Insulin: sinteza,sekrecija,proinsulin,c-peptid,mehanizam delovanja
Primarni poremecaji u metabolizmu proteina
Masne kiseline:transport,katabolizam,ketogeneza

salesale

Quote from: salesale on 30-11-2006, 17:28:29
Zna li neko neku kombinaciju koja dolazi kod Marine-smer DF?Hvala :
Sladjana u kom roku si ti imala ovu kombinaciju?Meni ovo lici na opstu biohemiju?


sladjana

Sale ovo jesu pitanja iz med. bioh.
Insulin (uglj. hidr.)
Poremecaj u metab. proteina (proteini)
Masne kiseline (lipidi)
To su tri prve oblasti u predavanjima
:wink:

salesale

Hvala ti u svakom slucaju!Ono sto me je zbunilo je to kako su pitanja postavljena.O ketogenezi se u stvari prica kod akutnih komplikaija dijabetesa,a o transportu masnih kis nesto malo ima kod vrenja lipida i kod lipoproteinskih cestica.A koji su to poremecaji u metabolizmu proteina?Da li se misli na dejsvo hormona na metabolizam proteina? :cvet

sladjana

Primarni poremecaji metabolizma proteina:
1. Polimorfizam proteina: iz jednog gena koji nosi informaciju za sintezu odredjenih proteina mogu da nastanu razlicite forme oznaceni kao aleli. Od razlicitih alela nastaju razlicite proteinske varijante koje su funkcijonalno iste ali se razlikuju po fizicko-hemijskim osobinama. Sinonim za naziv proteinske varijante je polimorfizam proteina. Poznate su mnoge proteinske varijante proteina krvi,enzima krvi (izoenzimi). Polimorfizam proteina je opsta pojava i najcesce nema patoloski znacaj.
2. Proteinski defekti: zbog mutacije u genima nastaju promenjeni genski proizvodi. Posledica takve mutacije moze biti da se u jednom proteinskom lancu jedna aminokiselina zameni drugom a nastali protein imaima promenjene i funkcionalne i fiz.-hem. osobine. Ako se takva promena desi u proteinu enzima, nastali enzim ima drugaciju konformaciju sto dovodi do velikog smanjenja ili potpunog gubitka enzimske aktivnosti.
3. Paraproteinamija: manifestuje se kao povecana koncentracija imunoglobulina koji nastaje iz jednog jedinog klona
     Ovo sam nasla u predavanjima prof. S.Spasic.

salesale

Koliko se predavanja razlikuju u odnosu na knjigu i ako ti nje problem da li bi se mogli naci da ih iskopiram i odmah ti ih vratim!VEC MI JE POPRILICNO FRKA ZA OVAJ ISPIT SAMIM TIM STO SAM KOD MARINE!Sta god odlucila hvala ! :cvet

marina_m

Da li neko zna kombinacije kod Marine Stojanov za smer DF?