Problem - ponovna aktivacija proizvoda

Started by Al-Jasmina, 25-12-2007, 13:10:18

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Al-Jasmina

 :ohwell: Nakon ugradnje DVD rezaca moj Microsoft Office XP Professional ne radi kako treba, tacnije mogu u njemu da otvaram i word dokumente i prezentacije ali nista ne mogu da editujem, odnosno da pravim nove dokumente...
Pritom izlazi sledeca poruka

(http://img66.nono9.us/my.php?image=troubleshootingmycompgh7.jpg)

a kada ubacim cd na kom je doticni program
odakle je i instalirano - nece da radi...


Stavise u Control Panelu / Add or remove programs
nece da ga obrise  :wall: kao nije dobro instaliran ili e Windows u safe modu


Predlozi? :cvet
Unapred hvala

Comfortably Numb

ne znam da li si resila problem(glupavi XP i Office),ali ono sto bih dao kao prvi predlog  je da skines prvo taj rezac i probas tad office i eventualno ga deinstaliras,pa ubaci opet rezac i onda instaliraj taj ili ipak bolje neki drugi office,a drugi predlog(mada ne znam koji je rezac u pitanju) je da nabavis noviji firmware za taj rezac i instaliras ga jer je moguce da trenutno postoji neka nekompatibilnost izmedju postojeceg firmware-a rezaca i office-a,treca opcija - da nabavis neki jos program za deinstaliranje programa kao npr. Your Uninstaller pa probas preko njega da deinstaliras office itd.

a mozda si i resila problem...

Al-Jasmina

 :cvet Nisam i dobri ti saveti...  :wave:

Pocecu od najlakseg (mrzi me da vadim rezac napolje)
tj da skinem Your uninstaller  :~

Javicu sta je bilo :)

Comfortably Numb

#3
Quote from: Al-Jasmina on 27-12-2007, 22:33:50
:cvet Nisam i dobri ti saveti...  :wave:

Pocecu od najlakseg (mrzi me da vadim rezac napolje)
tj da skinem Your uninstaller  :~

Javicu sta je bilo :)

samo napred sta ti najlakse,nego sta uradi tom office-u,jel ima pomoci ili da se traze druga resenja?


Quote from: Al-Jasmina on 27-12-2007, 22:33:50

Javicu sta je bilo :)

Al-J,ne bi bilo lose samo da kazes sta bi sa ovim problemom,da li si uspela

Al-Jasmina

 :wink: Skinula sam Your installer i skinula program
ali posle nije htelo iznova da instalira isti Office

pa sam uzela 2007 edition
ali i tu je bilo problema sa instalacijom

e sad mi je Dyki dao Registry Mechanic
koji mi je nasao 1000 nekih problema i ispravio...

Pokusacu opet to 2007 cisto da vidim da li je do mog kompa ili neki drugi da instaliram  :cvet

javicu brze  :>

:wave:

Comfortably Numb

Quote from: Al-Jasmina on 08-01-2008, 21:45:38
:wink: Skinula sam Your installer i skinula program
ali posle nije htelo iznova da instalira isti Office

pa sam uzela 2007 edition
ali i tu je bilo problema sa instalacijom

e sad mi je Dyki dao Registry Mechanic
koji mi je nasao 1000 nekih problema i ispravio...

Pokusacu opet to 2007 cisto da vidim da li je do mog kompa ili neki drugi da instaliram  :cvet

javicu brze  :>

:wave:

ok,super,bitno da si skinula taj office,samo oprezno sa ciscenjem registry baze(samo da nije uklonjeno i sto ne treba),imas za te probleme i System Mechanic i Tune Up kao dobre programe za odrzavanje sistema...ne bih preporucivao da instaliras(sto ocigledno i ne mozes) istu kopiju office-a zbog gore pomenutih sumnji za nekompatibilnost...e,sad ne znam koliko pase taj office 2007 za tvoj sistem,ali svejedno nije lose probati,ali ako si navikla na stari office,bice ti potrebno ne malo vremena da se naviknes na novi office 2007...radim i na office-u 2007 i 2003,ali mi vise odgovara office 2003,koji ti preporucujem da nadjes i probas da instaliras...ako treba linkova za download,ti vichi da proba da se nadje nesto  :wink:

Al-Jasmina

 :ohwell: Nece onaj 2007 .. izgleda da nesto nije ok sa tom verzijom generalno...

Kako me smara pomisao na ponovno reinstaliranje XP-a
mislim da mi je tu koren svih problema ali ajde,
da se zakrpim dok ne resim ispite cija predavanja imam u vidu pdf prezentacija na kompu  :cvet

Comfortably Numb

Quote from: Al-Jasmina on 08-01-2008, 22:23:16
:ohwell: Nece onaj 2007 .. izgleda da nesto nije ok sa tom verzijom generalno...

Kako me smara pomisao na ponovno reinstaliranje XP-a
mislim da mi je tu koren svih problema ali ajde,
da se zakrpim dok ne resim ispite cija predavanja imam u vidu pdf prezentacija na kompu  :cvet

pa,ne znam sta nije ok sa tom verzijom,osim sto su je poprilicno vizuelno(i mozda malo funkcionalno izmenili,vise mu default extenzije nisu xls,doc itd. vec ima svoj default format xlsx,docx...koji nije kompatibilan sa ranijim verzijama office-a,osim ako se na ranije verzije ne instalira neki microsoft-ov patch,ali mogu da se pamte fajlovi i po starim extenzijama)...vec je uveliko koristim i nisam imao problema pri instalaciji...no,ajde,ne mogu da pricam o toj verziji koju ti imas...pokusaj,izvuci sve sto mozes pre nego li dodje format diska,ako bash mora...

Al-Jasmina

 :cvet Nismo se razumeli, mada je super sto si napisao to o novinama u extenzijama,
nisam znala  :happy:

mislila sam da tom Officu koji sam ja uzela neki momenat nije sasvim u redu...pa je instalacija otezana ili nemoguca.
Mozda mi nije dorbo kopiran ili zahteva da bude narezan na cd-u da bi se mogao instalirati  :hm

Sada koristim Ashampoo Office 2008 :trfr:
Nije toliko fancy, ali radi posao  :lol: :lol: :lol:
Dyki  :cvet :Bog

Comfortably Numb

ih,ja zaboravih i ovo kao predlog,portabilna verzija office-a,
imas je na:http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/topic,12363.0.html

pa biraj,mada iako nisam probao te ashampoo programe,a imam ih nekoliko,verujem da je taj ok,kao osvezenje posle office-a,verovatno odradjuje posao

Al-Jasmina

 :> Odradjuje ali nedostaju neke opcije,
ili ne mogu da se snadjem (da ih nadjem)

Danas sam shvatila i da Microsoft Installer otkazuje
i definitivno digla ruke od svega
mora da se formatira,
problem je u samom XP-u
(damn your version cika Rile :trfr: )