pitanja kod prof.Katarine Ilic

Started by suncokret, 28-01-2011, 14:35:32

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

cana

 Da zamolim na vreme kolege koji odgovaraju u sredu,da napisu ovde svoja pitanja. Hvala unapred  :K2:

neutralna

Da li je neko danas izlazio na ispit ili slusao ispit kod prof Katarine? Znacilo bi nam da napise pitanja koja su bila na ispitu... Unapred hvala :K2:

plavooka

Ima li iko da je odgovarao danas? Znacila bi nam makar jedna kombinacija pitanja, pliz!!!!!!!

Shix

Tipovi receptora
Th i profilaxa migrene
L-DOPA
Diuretici koji stede K
topikalna primena kortikosteroida
Stitasta zljezda

neutralna

Da li je neko polozio? Koliko detaljno ispituje?

dekky

Ovu kombinaciju gore je imalo njih troje i svi su polozili, koliko ja znam. A posle je odgovaralo jos dvoje nas, i mi smo polozili, a ovo je bila kombinacija:
1. Farmakoloska dejstva morfina
2. Nezeljena dejstva atropina
3. Miorelaxansi
4. Funkcija endotela
5. HOBP
6. Tuberkulostatici

A ispituje ne detaljno, nego deeeeetaljno... Nas je sat vremena ispitivala, i ispitala nas je celu farmakologiju (a bogami i fiziologiju i patolosku): apstinencijalni sindrom i predoziranje kod morfina, transmisija bola, myastenia gravis, emfizem, cor pulmonale, nezeljena dejstva izoniazida, koji su centri u hipotalamusu, koji su centri u produzenoj mozdini, centar za povracanje i antiemetici, karcinoidni sindrom, broj respiracija u minutu, broj srcanih otkucaja u minutu, koji su najjaci vazokonstriktori u organizmu i jos gomila pitanja... Bas je bilo hardcore, ali na srecu uspesno...  :roll:
I sto se tice koncepta, ne mora bas da se napise sve, dovoljno je da to sto napisete ima smisla i da konkretno odgovara vasem pitanju, ali je bitno napisati svih 6 pitanja. Moj koncept je stao na jedva 2 ipo stranice.
Ne znam sta da kazem ljudima, osim srecno, dugo i iscrpljujuce odgovaranje, ali valjda tako to ide sa farmakologijom, nezavisno od profesora.

nikol

 Znam da je kraj roka i da nije aktuelna tema ali mozda ce nekom posluziti za ubuduce...pitanja sa ispita od osmog jula:
1.afinitet, efikasnost, th index, th sirina
2.NORA,A i dopamin kao lekovi
3.litijum
4.th angine
5.th osteoporoze
6.hormoni hipotalamusa
a utisci...s obzirom da sam kod istog ispitivaca vec vracena sa nedovoljnim konceptom, nisam bila mirna sve dok mi nije upisala ocenu u index. Za razliku od ostalih kolega koji su ispisali po 6 strana, moj koncept je bio mnogo, mnogo kraci ali ispostavilo se da je to dobro. Dakle, ako je pitanje o th angine treba pisati samo o th....inace sa koncepta me je retko sta pitala...pitala me je serotonin, koje su mu uloge u org, pa onda gaba, na koje rc deluje, koji lekovi deluju na gaba rc, kako se daju bisfofsonati, sta je raloksifen i u kojoj bih ga ind dala, zasto je Li toksican, kakva mu je th sirina, ako ne reaguje pacijent na Li sta bih mu dala za stabilizaciju raspolozenja i tako, bilo je jos pitanja ali nadam se da je i ovo od pomoci....i na kraju cini mi se nikad vaznija i veca osmica u indexu  :ziveli

milicagm

Ima li ko njena predavanja?Sa sajta fakulteta ne moze da se udje u njih :(

angel_ma

Njena predavanja moraš da skidš sa faksa,tj. iz računskog centra.Imaš ih i u fotokopirnici.Ja sam u septembru kod nje.

thedarkmoon

Molim kolege koje su u septembru polagale ispit kod profesorke Katarine da podele utiske i ispitna pitanja.  :help2:
Hvala puno.  :Z

milicagm

Pitanja od 23.9.
1.Zavisnost i tolerancija od barbiturata/morfina
2.psihostimulansi,metilksantini
3.th angine pektoris
4.fluorohinoloni
5.th osteoporoze
9.paracetamol/aspirin

Neuobicajena kombinacija za nju.
Ne znam sta da vam kaze.Generalno ne pita puno,ali je koncept koji cita izuzetno bitan,tako da ako se ne snalazite sa pisanjem (kao ja npr. ) nemate puno sanse ni da pokazete da li znate i koliko znate...U svakom slucaju,moja preporuka je da izadjete kod nje obavezno.
Ja cu sad u ovom roku da mucim muku sa Savicem  :wall:

miss_M

Odnos doze i efekta
migrena
mao-I
Klinicka primena diuretika
fluorohinoloni
Th influence

malena

#27
‎1.postupak sa uocenim n.d
2.noradrenergicka transmisija
3.sprovodni sistem srca
4.fluorohinoloni
5.bezbednost primene glukokortikoida
6.Lekovi u Th glaukoma


1. interakcije medju lekovima
2. ergot alkaloidi
3. SSRI
4. terapija astme
5. terapija HIV-a
6. bezbednost primene glukokortikoida

nanavuc

Antihistaminici,lokalni anestetici,sedativi i hipnotici,Li,HOBP,glikopeptidni antibiotici

misika82

U oktobru:

1. Oralna primena lekova
2. HOBP
3. TCA
4. Ca blokatori
5. Antituberkulotici
6. Hormoni adenohipofize