Strani jezik

Started by Bred, 01-06-2006, 09:50:29

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Bred

Raspored ispita
Francuski-pismeni-27.6.2006. u 10h

Engleski za apsolvente-12.6 A4


Nemacki jezik - 20.6.2006 10h
                     12.9.2006. 10h
                     17.10.2006. 9h   

Darker

Engleski za obične smrtnike je 23.06.

Nagflar_the_Sinner

Ljudi, uzmite NEMACKI!!!
Polozis ga a ne pojavis se dvaput tokom godine...
Procitas neki text, prevedes par recenica uz pomoc profesorke i ostalih kolega, smeskas se malo i dobra ocena!

A ako ti nije toliko bitna ocena, uradis isto kao i jedan lik:

"Profesorka, ja sam u srednjoj skoli ucio RUSKI i nemacki nisam video u zivotu. Jel' moze 6?!   - Pa zasto 6, procitaj bar nesto da ti dam bar 7?!"

Toliko o tome.

Hellen

Kako da nabavim novije testove iz engleskog jezika? Moze li mi neko reci kako izgleda taj ispi i  kada su konsultacije kod profesora? :'(

Darker

Spojio sam teme :wink:
Nikako, jer ne postoje! Naime, danas sam iza¹ao na pismeni deo, sastoji se od dva dela:
1.Prevod 5 reèenica sa srpskog
2. Prevod teksta sa engleskog (bio je neki o salmoneli)
Trebalo bi da je max opu¹teno, videæemo...
Za vreme raspusta ne znam kada su konsultacije, u toku godine su bile ponedeljkom i sredom oko 12...

Hellen

Hvala za ovaj odgovor!  :)Nego izgleda da ja nisam u toku :roll:, ti si rekao da imaju 2 dela je li to nesto novo tj. novi nacin polaganja, posto sam ja apsolvent i ostao mi je eng. za kraj a davno sam jednom izlazila na taj ispit? Je li i dalje isti profesor?

Masha

Ako si engleski slusala kod profesora koji se, cini mi se zvao Dusan, a mislim da jesi posto kazes da si apsolvent, onda da znas da on vise nije na faksu. Sada je tu neka profesorka za koju kazu da je mnogo bolji lik od njega. Ja znam samo ovo, a za ostale informacije moras da cekas dok ih neko drugi ne stavi na forum. Pozz

Hellen

E hvala ti puno!!!Da,da zvao se Dusan taj prof. i bio je grozan!Bas si me obradovala sa ovom novosti!!!Txs Pozdrav! :-)

Darker

Ja sa srednjo¹kolskim znanjem engleskog i onog ¹to znam iz muzike i filmova(dakle nisam pipnuo gramatiku ili bilo ¹ta za ispit!!!!!!) izaðoh u èetvrtak na pismeni i dobih 8!!!!! Tako da Hellen, opu¹teno izaði, ja sam iza¹ao bukvalno samo da vidim kakv je ispit, nisam èak ni srpsko-eng reènik poneo... E sad, usmeni je u utorak, ajde ako je neko polagao usmeni, da mi ka¾e ¹ta se radi, kontam da bih to mogao bar malo da pripremim(postoji knjiga sa textovima, koja je preop¹irna dodu¹e, ko¹ta 650 kinti u skrpit. ja sam je slobodan posuditi posle junskog roka, po¹to sam je zaludan pazario :> :> :>)

yeca

ja jo¹ nisam polagala taj jezik ali ka¾u ovi ¹to jesu, da se vodi opu¹tena konverzacija sa profankom o tekstovima a malo i sa strane..
i hoæe da podigne ocenu i sa 8 na 10..  :)

Darker


Bred

Hoce, kod nas je trazila da joj prepricas neki text a onda te pita neke sasvim opustene stvari iz zivota... Sve u svemu-veoma prijatan ispit koji ostaje u lepom secanju :>

Hellen

Moze li neko da mi kaze koji tip recenica dolazi na pismenom? Da li samo "If " recenice ili...    i ako se neko seca nekog primera! :o)

Darker

MA jok razne reèenice, ali ako imalo zna¹ eng neæe biti problema... Nema if reèenica(bar nije sad bilo) a bio je jedan upravni govor, ali lagano sve... Aj pa javljam sutra ¹ta je bilo :>

catwoman

Molim vas ako neko zna kada je rok u septembru iz engl i da li se treba potvdjivati? :-)