Sa usmenog ispita kod profesorke Vujic

Started by Bred, 27-06-2006, 10:27:18

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Jeca

Ma meni je to sasvim korektno da ne pita sesto pitanje...ne znam to je moj stav!

Kao i na drugim predmetima kad vide da znas nesto, nema sta da te cima i postavlja pitanja, nego idemo dalje sledece pitanje (ili mislis da mozda treba da je pita "zbog korektnosti" sva pod pitanja koja pita i druge studente)....ustedi muke i maltretiranja i sebi i studentu! Volela bih da je vise prof.koji nece traziti dlaku u jajetu i kad se vidi da neko nesto zna....zdravo - dovidjenja!

SPRING

Ne mogu sad da nadjem gde sam procitala da ima sanse da dobijemo ispitna pitanja iz farmaceutske, da li se zna kad ce to cudo da se desi?  :`?

SPRING

Poceo je ispitni rok... Da li cemo i u ovom roku ovde da ostavljamo kombinacije, kad vec nisu izasla zvanicna ispitna pitanja? :`?

Bred

Postawljajte kombinacije zbog drugih studenata

Jeca

JA se iskreno nadam da ce se nastaviti pisanje utisaka, pitanja itd... :loptica

BK

Zna li neko kad prof Vujic pocinje ispitivanje, i da li preskace neke dane, isla bih da slusam..

Maslacak

#21
Ja sam danas slusala ispit kod prof. Vujic. Na spisku je bilo 15oro, pojavilo se 8oro, a odgovarala je samo jedna devojka. Dakle, samo nju smo i slusali.
Profesorka je bila poprilicno ljuta zbog date situacije - da ispituje samo jednog studenta, od toliko prijavljenih. I rekla je to nama koji smo slusali - uz dodatak da se ne odnosi konkretno na nas, vec da prenesemo svima sta je rekla. Pa kontam da je najbolje mesto za prenosenje informacije - forum :>
Sustina je u tome, da je saznala, da se izmedju ostalog, prijavi mnogo vise ljudi nego sto ce zaista polagati, zato sto oni kojima prezime pocinje na neko slovo s pocetka abecede, zamole svoje kolege sa prezimenima na S, T itd, da prijave ispit iako ne polazu. Posto te kolege zapadnu u poslednje dane ispitnog roka, a ne izlaze, to otvara mogucnost zamene - tako da neko ko se recimo preziva na B, zamoli profesorku da se "zameni" sa nekim ko "polaze" poslednji, pretposlednji dan, i ko ce se sa tim (naravno) sloziti. I na taj nacin studenti sebi odloze ispit. Ono sto profesorki u svemu tome smeta je cinjenica da ispit prijavi (i potvrdi!) mnogo vise ljudi nego sto ce zaista polagati, tako da njoj (a verovatno i ostalima), ispitni rok traje mnogo duze nego sto bi morao - i naravno, to je tracenje vremena.
Zato je rekla da definitivno mora uraditi nesto po tom pitanju, i da ce najverovatnije zabraniti zamene! Spomenula je i kako zna, da ako to uradi, pojavljivace se studanti sa raznoraznim mastovitim razlozima zbog kojih eto, bas njima treba da izadje u susret, i da ni sama vise ne zna sta da radi, jer ona zeli da bude otvorena za studente, ali da se to iskoriscava, a ako uvede bilo kakve "sankcije" da ce odmah krenuti price kako je ona ovakva ili onakva, kako mrzi studente i slicno, sto uopste ne zeli.

Sto se mene tice, njena prica je sasvim na mestu, i ja je razumem, a vi sad vidite. :K Samo prenosim informaciju.

Inace, kolega koji je takodje slusao ispit, dodao je da je jos jedan razlog za to sto je puno studenata potvrdilo ispit, taj sto je potvrda za ovaj rok bila prerano, skoro mesec dana pre ispita, a mnogi odustanu u medjuvremenu. Profesorka je rekla da je to ovaj put bilo zbog apsolvenata, ali da razume i zahvaljuje na primedbi, i da ce gledati da se to ne desi drugi put.

Eto, toliko :wink:

Bred

ma profesorka  je super. :cvet za nju . :)

Duke

Mislim da ko upadne kod profesorke ne moze da se zali, ne trazi rupe u znanju kao neki koje necu da imenujem ovde i sve u svemu ako imalo vladate gradivom, tesko cete pasti. Slusao sam i kod Sotea, kod Agbabe nisam ali... Price ucio/la 3 meseca i pao/la, ne ide mi u glavu...

Sto se mene tice juce sam polozio.

Zdravo, dovidjenja idem na more i nema me do daljnjeg

pig_am_am

bravo Duke!
ja sam isla na predavanje i nisam ni jedno propustila.
profesorka je stvarno super!

katarina

Da je malo srece da zapadnem kod nje u septembru...mada mene sreca u zivotu slabo sluzi, uvek sam morala da se pocepam da bih postigla cilj!
Slusala sam prof. Vujic u aprilu i bas je korektna, mada mi se cini da se malo unervozi tamo pred kraj...mada ko ne bi!

malavestica

odgovarala sam kod prof i jedino sto mogu da kazem je wow!!! elem, od kad sam prvi put krocila na fax stariji studenti su me naplasili sa farmaceutskom hemijom, ali, totalno sam odusevljena, a bas sam imala trip zato sto, sticajem okolnosti, nikad nisam slusala ispit kod prof vujic.
prof se trudi da uspostavi normalan odnos na ispitu, i atmosfera uopste nije napeta, sta vise bilo je jako prijatno prodiskutovati o necemu sto sam toliko ucila, i nikako se ne razlikuje od ostalih ispita, naucis-polozis  :wink:
dakle,zaista najbolja prof, i svako ko zapadne kod nje, nema sta da se zali
dakle, knjiga u ruke i napred, nema potrebe za tolikom bukom i galamom oko farmaceutske hemije
:wave:

mina-L

Profesorka je odlicna,slusala sam ispit kod nje,podpitanja su jasna,razumljiva,ne trazi milion formula da nabubas napamet,trazi da se zna mehanizam dejstva,uslov za dejstvo..Ma skroz je korektna!

BK

Koliko se secam ona najvise od svih profesora voli da znas imena, ali nece puno zameriti

mina-L

Jel treba dobro znati IUPACA kod prof.Vujic? :cvet :stid: