Knjige

Started by Darker, 08-05-2006, 23:50:38

Previous topic - Next topic

0 Members and 62 Guests are viewing this topic.

Darker

Ljudi, čitate li vi išta? Sem knjiga za fax? Very Happy I novina u wc-u
;D ;D ;D
Bred::
QuotePriznajem da ne pamtim kad sam procitao neku knjigu, znam da je bruka i sramota ali sta cu ... Smucilo m i se vise da citam i novine, samo po naslovima pogledom preletim cak mi je mrsko da citam i neki duzi post Mr. Green Rolling Eyes

AG::
Quoteauuu,kako bre nista ne citas????
Ja ne znam da li nesto volim vise da radim koliko volim da citam,dobro ima nesto... Very Happy
Znaci ujutru kafica i novine obavezno...a inace se bavim nekim filozofskim i moram da priznam ljubavnim knjigama Smile
Inace moja omiljena knjiga je "Spletkarenje sa sopstvenom dusom", M.Jovanovic
Admine,menjaj tu naviku obavezno,dzabe ti i 10 fakulteta bez nacitanosti!!!

Bred::
QuotePaaaa,evo citam,visim na netu non stop, postao sam net ovisnik Laughing

TweeTy::
QuoteJedna od mocnijih knjiga-Danil Harms,,Slucajevi,i jos ponesto" Idea

Vladimir::
QuotePoslednja knjiga koju sam procitao bila je "Uvod u mrezni marketing", pisac je neki nas baja, ali ne znam kako se zove. Embarassed

Darker::
QuoteZahir, Koeljo. Extra knjiga, šta god ko pričao... Doduše, ja sam posle svake njegove knjige kao u transu sledećih nedelju dana...

Lady Jane::
QuoteZavrsila drugi deo Vampirskih hronika od Anne Rice. Odlicno napisano, bez obzira na to da li se nekom svidja tematika ili ne. Mnogo bolje od filma.

AquArius::
QuoteOvako, pored trenutnog ispita, citam Orkanske visove (Emili od sestara Bronte).
A od Sajma knjiga (koji je bio krajem oktobra) procitala sam 7 knjiga.
... wow, 7 knjiga... Kojih? Sve od Trejsi Sevalije, zatim Biti zajedno i Ipak zajedno i Harija VI deo... pa eto...
I neka niko ne kaze kako je nemoguce postici! Wink

Natasa::
QuoteMegi O'Farel "Kada si otisao" ....cita se brzo, bolje receno guta. Odlicna knjiga! Vuce te da procitas do kraja.

AquArius::
QuoteVidim, "sushi" nam se tema Knjige pa da je ponovo izbacim medju prve. Pocela sam da citam Kucu listova, ali cini mi se da ce mi trebati vremena da je procitam isto koliko i Danijelevskom da je napise Very Happy

Darker::
QuoteE jes, dobro kažeš... Ja sam skoro pročitao post office od Bukovskog. genijalno, kao skoro sve dotičnog... Sad ima da se bacim na njegovu poeziju Cool

Bred::
QuoteE pa posto vas dvoje strebera imate vremena i za citanje ne-fakultetskih knjiga, ne bi bilo lose da u nekoliko recenica napisete o o cemu se radi u tim silnim knjigama koje citate Razz Mozda nas jos i zainteresujete Very Happy

Darker::
Quote"Prase sreće", Edvard Monkton
To je ludnica... Ima možda 20-ak strana i urađeno je kao slikovnica... Ja sam happy evo već treći dan, haos... Ima na Platou... Idealan poklon svakome, ali bez zezanja...

AquArius::
Quote
Ta knjiga me interesuje veoma.
Vise kao fazon, ali ako vredi... super.

Citam Na Drini cuprija.
Obnavljam gradivo.
Kako se neke stvari drugacije gledaju posle nekog vremena.

Darker::
QuoteOd njega sam samo pripovetku Aska i vuk pročitao sa uživanjem, ovo ostalo sve zato što sam morao... Ne znam, Šekspir, Andrić i Rusi me nikad nisu nešto očaravali i oduševljavali, čak su mi smrtno dosadni... Embarassed

AquArius::
QuoteZato sto su lektira, pa kao moras da ih citas, a sve sto moras je ... u najmanju ruku dosadno! Sad

Ipak, dobio je Nobelovu nagradu za tu knjigu i deluje kao cool lik taj Ivo. Red je da pruzim sansu, jos jednu knjizi, jer mi se nije svidela.
Nije dosadna. Kompleksna je. Kompletna je. Neverovatno, mozda bih ti rekla nesto drugo pre nekoliko dana!

Jedna od najboljih knjiga je Garavi sokak Mike Antica. Smile

Darker::
QuoteZnaš šta, i Stranca i Čekajući Godo-a sam pročitao zato što sam morao, pa sam i dalje oduševljen...
A što se lektire tiče, mislim da je najveći promašaj i kretenizam prosvete uopšte, što smo za lektiru u prvom-drugom-trećem razredu (ne sećam se više) osnovne imali Malog princa... Gluplje knjige u životu nisam pročitao... A onda kada sam je pročitao ponovo sa nekih 17-18, potpuna katarza!!!! Jedna od mojih omiljenih. Ali definitvno treba paziti kada šta čitati...
Tako da ko zna, možda kad za 20 godina ponovo pročitam Andrića se oduševim Laughing

AquArius::
QuoteDarker ::
Tako da ko zna, možda kad za 20 godina ponovo pročitam Andrića se oduševim Laughing


He, he, shvaticu ovo kao kompliment, ne kao poruku da sam matora Laughing
A, u sutini Mali Princ i jeste pisan za odrasle (zato se pisac onako silno i izvinjava u uvodnom delu).

zvrk

istorija sveta u 10 i po poglavlja-Dzulijan Barns,Justejn Gorder(devojka s pomorandzama............) i ,mozda je i suvisno reci,mali princ, tako.

Darker

E, podseti me, baÅ¡ pre neki dan zavÅ¡ih Acide House od Irvina VelÅ¡a(a.k.a. pisac Trainspottinga,i extazi-a) i raspao sam se na sastavne deliće skroz... Mislim , svaka knjiga je sve nenormalnija u svakom pogledu...  :o :o
car, totalni...

AquArius

E, dobro je da se neko setio.  :)

Mesijansko zavestanje je sledece na tapetu.

nimerija

STRVINARSKA UTEHA Den Simons-a i PRICA O DUHOVIMA Piter Straub-a ko voli totalno drugacije, nalik na psiholoski triler sa primesama horora i skroz uvrnuto, nepredvidivo totalno i doslovno da ne ispustas iz ruku... Eto...
CRNA KUCA Stiven King-a ko voli morbidno...

Darker

Opa!
Moram priznati da me je King malo smorio, a i svaka knjiga mu je ekranizovana, ¹to da se cimam :> :> :>

Vampire 666

Ja se mogu pohvaliti bogatim citalackim iskustvom. Ranije sam citao vise romane, pretezno beletristiku, a sad uglavnom forsiram filozofiju. Zadnja knjiga koju sam procitao je ''Neka Nesavremena Razmatranja'' od Fridriha Nichea...

nimerija

#7
Quote from: Darker on 09-06-2006, 00:54:15
Opa!
Moram priznati da me je King malo smorio, a i svaka knjiga mu je ekranizovana, ¹to da se cimam :> :> :>
Smorio????????? Nema sanse........ :/  Ovu je pisao sa Straub-om i skroz je ok ako imas dobar stomak.... Opisi su tipa: pas glodje otkinuto stopalo u patici neke devojcice....  :shock

Citate li epsku fantastiku?

Vampire 666

Da. Mac Od Shanare me je odusevio!

nimerija

Dobro,dobro.... Ja trenutno citam NEBESKI OGANJ i grickam nokte do nastavka GOZBA ZA VRANE... Sta mislis o BELGARIJADI jel vredno citanja?

Darker

QuoteOpisi su tipa: pas glodje otkinuto stopalo u patici neke devojcice....
Auuuuuu, sad æe LB da baci crnu magiju na tebe :> :> :> :>
Jok more, Bukovski i Irvin Vel¹ su mi trenutno u opticaju...

cvjetic

Quote from: Vampire 666 on 09-06-2006, 08:50:23
Ja se mogu pohvaliti bogatim citalackim iskustvom. Ranije sam citao vise romane, pretezno beletristiku, a sad uglavnom forsiram filozofiju. Zadnja knjiga koju sam procitao je ''Neka Nesavremena Razmatranja'' od Fridriha Nichea...
ma zamisli!jeste da sam nova,ali dalo se pretpostaviti!

Darker


cvjetic

posto je :OFF ajde da kazem!ZAHIR Paulo Koeljo,toplo preporucujem,specijalno onima koji jos nisu nasli svoj put!poucna knjiga! :)

Darker

o fala q... :> :> :> :>
Bar ne¹to gde se sla¾emo :> :> :>
I behave yourself :/
:> :> :> :> :>