usmeni kod prof.Brizite

Started by MiKy, 04-06-2007, 15:52:04

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

malabu

Profesorka ne gleda koncept, pa ni formule, ali nije zgoreg da ih napises ako ih znas. Uglavnom se svodi ispit na konverzaciju. Ispit se pise u lab-u gde smo imali vezbe.

igrackica

Jos kad bi mi neko rekao sta je "formulacija izopeptida"????
Ja sam 2 puta sve presla i na takav pojam nisam naisla, bilo me sramota do sad da pitam sve sam mislila da sam previdela, medjutim...
Help, imam sutra ispit!

igrackica

Profesorka je cista desetka, svaka joj cast, da je bar vise takvih!
Sve pohvale, retko prijatan ispit, trazi sustinu, ja da sam profesor identicna pitanja bih postavljala!

zooca

svaka cast!jesi saznala na kraju za te izopeptide odgovor?i mene zanima,anisam znala za to pitanje

igrackica

Ne! Moja drugarica je u junu to imala i na kraju je napisala sve o peptidima, ali uopste nije shvatila sta su tacno izopeptidi! Profesorka joj je rekla da je to neka r-ja kod peptida. Ja sam ciljala da je to mozda onaj tripeptid sa prolinom, jer je onaj amin sekundaran, ali uopste ne mora da znaci da je to!

zooca

i ja sad nesto gledam,ako je u pitanju r-ja,onda jedino ta,kao neki izuzetak kod kondenzacija AK-odstupa od linearne kondenzacije..

igrackica

Najbolje otici na konsultacije, ako spremas za oktobar...

*

Nema konsultacija u ispitnom roku, kako sam ja negde cula  :hmm

ambrozija

Pitanja od jutros (za MB):
1. vitamin C
2. Lizinoalanin
3. podela uh prema ulozi u hrani (a i sve druge podele po malo)
4. bazalni metabolizam
Ne pita da pricas bez kraja i u sitne detalje, vec posle uvoda pita konkretno i da se povezuje. Narocito biohemicare pita da zakljucuju. Navodi, ne isistira niti detaljise, smirena, ljubazna. Ne gleda koncept i ostavlja ga studentu. Ne pita brojeve za kalorimetriju vec princip. E, da je vise takvih!

Kamicak


igrackica

Apsolutno ne! Niti gleda koncept, naravno moras imati predstavu u glavi o cemu pricas, ako je r-ja ili pak neki deo na formuli koji je bitan...

philoserbiana

kombinacija kod prof.BRIZITE
1.uh-uloga,podela
2.vit.C
3.bazalni metabolizam
4.sinteza lizinoalanina

jedva sam nabavila,vise od ovoga ne mogu   :cvet

malavestica

Quote from: zooca on 24-09-2007, 21:09:15
svaka cast!jesi saznala na kraju za te izopeptide odgovor?i mene zanima,anisam znala za to pitanje
opsta biohemija:
izopeptidi se formiraju reakcijom -COOH grupe proteina ubikvinona i E-amino grope lizina. pretpostavljam da je to u stvari bilo koja peptidna veza koja se tako stvara, tj -COOH grupa bilo koje amino kiseline i zadnja amio lizina. a i logicno je

Hera

#43
Za sve zainteresovane, evo jos dve kombinacije pitanja:
1.Proteini - potrebe i uloga u organizmu
2.Mallard-ova reakcija
3.Vitamin B2
4.Kalijum

1.Zasladjivaci
2.Meso
3.Izopeptidi
4.Preporucen dnevni unos

ljudi, ajd dajte utiske sa jucerasnjeg ispita, u kakvom je raspolozenju profesorka ovih dana  :wink:  :cvet

orlja

ima li jos neka kombinacija? napisite nam utiske i pitanja kod profesorke.hvala unapred