Usmeni ispit kod prof. Dragane Vujanovic

Started by marmache, 20-06-2006, 20:24:23

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

vladimir

I, Mare, koji je krajnji ishod tvoga ispita? :)

mare

Polo¾ila sam! :smile: Ne pitaj za ocenu, neæu ti reæi. Èudan mi je ovaj ispit, sve ne¹to na brzinu, ali gotovo je. Jedan manje!!!!!
©ta bi sa tobom?

vladimir

Eto me,ziv sam i zdrav! :)
Da castis u kafani za polozene toksine!!! :ziveli

z

sto se testova toxicnosti tice, postoji nesto u jokanovicu. procita se jednom i zapamti. nije neka filozofija.

ja sam u junu polagala kod dragane. imala sam:
1. eliminaciju otrova (i metabolizam i exkrecija)
2. H2S
3. Hg.
pregledala je bila koncept, al me je pitala i to sto je na njemu pisalao, i jos ponesto.
pored kruzenja Hg u prirodi, pitala me je i nesto oko enterohepaticne cirkulacije tog elementa.
to bas i nisam znala, pa me je dodatno pitala i
4. radioaktivnost (a tu sam zablistala  :happy:).

ikaira

Ja imam extra iskustvo sa prof Draganom!!!! Opusteno skroz,muzikica svira...Ako ne zna onaj ko odgovara pita ove druge..I da,obozava ekotoxikologiju(time se i bavi),staklenu bastu,tipove zagadjenja vazduha itd.Moze da pita i tvoja pitanja mada cesto pita nesto trece...

ikaira

kod prof dragane sam imao pitanje dejsstvo otrova na jetru, i samo sam nabrojao primere iz predavanja!!!!

sladjanats

kolege, da li je neko odgovarao danas, posebno me interesuje kako je bilo kod Dragane?

sladjanats

evo drage kolege,i ja bih podelila sa vama utiske sa ispita.znam da bi vam vise znacile informacije o novim ispitivacima,ali ja sam odgovarala kod dragane,pa cu vam preneti samo neke kombinacije,posto i od ranije znate da je gaga super,bar sam je ja tako dozivela.moja kombinacija mn,strihnin i dejstvo otrova na jetru,ostala pitanja kojih se secam benzol,fluoridi,aerozagadjenje,alkohol,cs2,salicilati,ziva

LAKICA

Danas sam polagala kod Dragane i stvari stoje ovako-1.zena je nevidjeno prijatna,voli dobar koncept,tj,sto je koncept bolji to se manje odgovara;mene je pitala samo 2-3 pitanjca,jer sam koncept dobro odradila.
2.DANASNJA PITANJA SU:
Hg,As,Mn,metanol,etanol,benzol,CN,fluoridi,kiseline i baze,zagadjenja-voda,vazduha i zemljista,uranijum,ozon,benzodiazepini,fenotiazini,tca,strihnin,brucin,organohlorni insekticidi.To je to! Iz opsteg dela ovog puta nista.SRECNO!

vukmir

Polozila sam kod Dragane pre neki dan.Ne propustajte da odgovarate kod nje jer sve ostale traze mnogo vise.Narocito Mirjana Djukic.Uglavnom dolaze pitanja koja su medju prvim odgovorima na forumu.DAje ih iz glave i najvaznija joj je ekotoksikoliogija,a gljive me dolaze kao pitanje za dipl. farmaceute.

jele

da li neko zna kada u ovom roku pocinje da pita Dragana?

Nadja

moja pitanja (MB) kod dragane :
lekovi u akutnom trovanju
opste osobine organskih rastvaraca
zootoxini
olovo

srecno :wink:

bocca

Ljudi, odakle ste ucili alkaloide i uopste cetvrtu grupu otrova? Znam da Dragana voli alkaloide, pa me interesuje odakle to da spremam, jer u predavanjima ima jako malo! Nadam se da ce se neko javiti sa info, jer mi je hitno.

benefit

Imas alkaloide u novim predavanjima na netu, ali ni tu nije nesto mnogo opsirnije nego u skripti.

bocca

Znam, ali i tu je slabo obradjeno, a kod Dragane imaju pitanja pojedinacnih alkaloida o kojima u skripti, a i na netu nema nista. Ovo je da poludis! Hvala ti u svakom slucaju!