10 stvari koje Vas sef ne zeli da cuje od Vas:

Started by Bred, 26-01-2013, 23:38:21

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bred

 Inspirisao me je ovaj tekst koji sam procitao na  ali sam ga malo prilagodio domacim potrebama. Posto SEKA (Svetska Ekonomska Kriza) vlada i dalje a mi zivimo u zemlji Srbiji, nezaposlenost je ogromna, gotovo da nema zanimanja koje je bas, bas deficitarno, preporucujem Vam da cuvate svoje radno mesto kako znate i umete. Ljudi su ocajni, nema posla, nema para ali to, s druge strane, ne znaci da treba da trpite mobing i zlostavljanje. S obzirom da je kod nas vlada surovi kapitalizam dobro razmislite sta Vam je ciniti.


10 stvari koje Vas sef ne zeli da cuje od Vas:

       
  • Nije moja greska. Cak i ako je tako, zvucite kao dete od 6 godina. Odrasli preuzimaju odgovornost, a onda preuzimaju akciju da isprave stvari. Sefovi zele zaposlene koji su ivek deo resenja – posebno kada su oni bili deo problema.
  • To nije moj posao. Vase obaveze nisu samo one koje su navedene u opisu Vaseg radnog mesta. Ako sef od Vas zahteva da se nesto uradi, onda je to Vas posao. Kada mu kazete bilo sta drugo, delovacete detinjasto, nekooperativno i kao da nemate respekta.
  • Nije bilo dovoljno komunikacije. Danas svi moraju biti jako komunikativni i ne sme se desiti da zbog neadekvatne komunikacije izmedju zaposlenih firma trpi stetu.
  • Mamuran sam. Dalji komentar nije potreban.
  • Ne mogu da izdrzim. Sefove zaista nervira kada moraju da trose vreme od avznih zadataka za resavanje nesuglasica medju saradnicima, i ne zele da se mesaju u kadrovska pitanja, kada dva radnika ne mogu da rese svoje nesuglasice na profesionalni nacin. 99% ljudi danas u Srbiji radi prekovremeno, bez ikakve nadoknade za prekovremeni rad, sto pre se pomirite s tim, bice Vam lakse.
  • Muka mi je od posla. Ovo Vam bas moze napraviti problem pogotovo u sadasnje vreme ekspanzije drustvenih mreza, jedan nezgodan komentar na Facebooku, Twitteru itd, ili ako dodje do saradnika koji vole da Vas ogovaraju – moze Vam zaista stvoriti problem.
  • Previse ili premalo. Zaposleni se nikad ne pitaju kada i koliko treba sa sefom da komuniciraju, mogu imati krticino vazne informacije ili ga zamarati u vecnost trivijalnim stvarima.
  • Kukanje i negodovanje. Posto je velika ekonomska kriza, od svih radnika se ocekuje da rade vise za istu platu. Negodovanje, zalbe i kuknjava iritiraju poslodavce.
  • Potrebna mi je povisica. Vas poslodavac nije odgovoran za minuse koje ste napravili na Vasoj kreditnoj kartici, zato sto ste bili na odmoru ili jedete previse. Treba da Vam posteno plati za ono sto radite na poslu. Ako mislite da stvarno zasluzujete povisicu, pridjite mu sa konkretnim dokazima da zaradjujete svoju platu posteno i zapocnite dvosmernu komunikaciju – bez teznji za konfrontaciju. S obzirom da mi zivimo u zemlji Srbiji i da je nezaposlenost ogromna, ovo Vam bas i ne savetujem.
  • Dacu otkaz ako ... Nikad ne pretite otkazom ukoliko niste spremni da snosite sve posledice koje iz toga mogu da proizadju.
Ostale savete vezane za posao mozete procitati ovde: