Bezuslovan upis godina - Stav Parlamenta

Started by hulio_salinas, 08-10-2007, 18:11:53

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

anica_maja

Quote from: Ksenija on 08-10-2007, 22:13:42
...kome fali taj jedan ispit da upise godinu ima novu,do sada nepostojecu ,sansu ...pa ko vredi i ko se trudi i treba da upise... :cvet
mozes da pojasnis malo

Masha

Quote from: KsenijaLJudi realno nas fax ne uvodi nista sto se ne mora...isto tako oni ove godine ne moraju da uvedu bezuslovnu godinu jer sadasnja 3 i 4,ako obnove tu godinu imaju generaciju ispod sebe kojoj mogu da se prikljuce jer studira po istom studijskom programu...Iz njihovog ugla to je isto kao i bilo koje prethodne godine kad i nije bila uvedena bolonja..
Isto tako jos uvek mogu da sadasnju 2 fuzionisu sa bolonjom jos ove godine jer je razlika 2 ispita...
ali vec od sledece taj broj se penje na preko 20 ispita,sto je priznacete duplo vise nego sto je taj student dao za celo dotadasnje studiranje..tada ce MORATI da pribegnu tom bezuslovnom upisu ...
Mislim da ovo jeste sustina cele ove price. Dakle, da ljudi sledece godine ne bi morali da prelaze na Bolonju i polazu 20 ispita razlike dajte da akciju pocnemo vec od ovog oktobra, da se to predlozi, da se vide rekacije, da se po reakcijama zna sta dalje i kako, a za sve to treba vremena. Znaci, pocnimo na vreme da se bavimo svojim statusom.

katarina

Mislim da ce sledece godine MORATI da uvedu bezuslovnu. Al naravno da to mora da se proveri mnoooogo ranije.

Ksenija

#33
Pa taj rok ,dodatni vanredni koji ce da se trazi,do sada nije postojao..
mi necemo da ga imenujemo oktobar II jer je nas fax ocigledno alergican na tu rec...
ali realno gledano zato sluzi taj rok kako god ga nazvala,da student kome fali 1 ispit za uslov ,ima sansu(taj rok) da polozi i da uslov...
taj rok ce biti SAMO za one kojima fali 1 ispit za uslov


Quote from: katarina on 08-10-2007, 22:32:09
Mislim da ce sledece godine MORATI da uvedu bezuslovnu. Al naravno da to mora da se proveri mnoooogo ranije.

Naravno da neke stvari valja raditi na vreme...

Weishaupt

Toga do sada nije bilo, iako je bilo stalno predloga za to.Pogotovo od ukidanja oktobra II i drugih rokova od strane tada¹njeg dekana.
Ono ¹to meni nije jasno,je za¹to studentski parlament nije uzeo u obzir da æe do ovoga doæi,za¹to su morali studenti sami da se sete u minut do 12? :hm

katarina

Mislim da je decembar bolji. Al ajde, meni je ostao samo jos jedan uslov u zivotu, tako da je bolje da vi mladji glasate.

Weishaupt

mislim,hej ovo je stalna prièa koja samo menja formu,te da se spusti uslov za jedan ispit,da se vrate rokovi,da se...
Nikada ne¹to ¹to nije bilo po volji uprave faksa nije pro¹lo (osim davno).
I vreujte mi iza svega stoje pare! :box

stef

 To je trebalo da bude zakonom regulisano...

anica_maja

pa neka stave vanredan ispitni rok 1000 din ali neka ih bude cesce

katarina

Verujemo i znamo! Zato se ja i ne nerviram mnogo oko toga! Ali i dalje ne mogu da verujem da na primer mogu ladno da odbace peticiju! To mi nikada nece biti jasno! I tu se mi zaustavimo, umesto da nastavimo da delujemo, ali ne primitivnim silama, vec na visem nivou!

cvjetic

a ne draga moja katarina,kod nas sve mora primitivno...nazalost...

mene izbacuje iz cipele cinjenica da se neko nasao pametan da proziva Sonju Nektarijevic sada,a niko joj nije pruzio ruku kada je ukinula fiziologiju kao uslov za brome,i omogucila velikom broju studenata da upise petu godinu...

svaka vam cast,vama treba da se da vlast u ruke,da i ovaj fakulet bude zlatni primjer kuda ova zemlja ide... :pljes:

Weishaupt

#41
ajmo malo o zakonu.ja sam upisom na fakultet postupio po tada¹njem zakonu o visoko¹kolskom obrazovanju koji mi je garantovao sedam rokova godi¹nje, moguænost bud¾etskog finansiranja,dom,abonentsku,lekarsi, studensku polikliniku, besplatnu prijavu ispita, konsultacije,knjigu,odredjenu cenu skolarine, moguænost da po prvom padu godine ostane¹ na bud¾etu...
Taj zakon se nije promenio kada je sve to ukinuto dolaskom novog dekana, to je uradjeno radi love!
I ova ¹kolarina je nerealna, a na¹ fakultet nije èak ni na svetskoj listi farmaceutskih fakulteta,gde èak ima i par afrièkih.
Dakle,da se vratim,fakultet je jednostrano promenio pravila igre,na ¹tetu naravno studenata, i to idalje traje,jer oni imaju korist i do direktnu od toga.
I to æe se te¹ko promeniti!
Samo jedinstveni ih mo¾emo naterati da postupe kako treba.Problem je ¹to je sada do¹lo do promene zakona, i ima previ¹e rupa koje oni koriste. Jedino jo¹ ostaje da ih privatno tu¾imo po okonèanju studija! :batina :nene:


cvjetic
Hej nije ovde u pitanju vlast, ovde je ne¹to drugo u pitanju!
Medju nama nema sloge,jer neæemo medjusobno da komuniciramo,svi vuku na neke svoje principe i ¾elje, i na kraju oni ¹to su radili u korist kolektiva ostanu sami na vetrometini.Bivaju razoèarani i gube bilo kakvi respekt ka organizacijama.reci mi da to nije taèno

anica_maja

toliko o ugledu naseg fakulteta.
a sto se tice ugleda naseg zanimanja on je srozan na nulu otvaranjem tzv fakulteta u ns nisu nesto sam cula i kragujevcu a ovde se iznosi neki ugled

*

Auuu, ljudi...
Pa, ja stvarno nemam komentara za neke postove ovde, pogotovu za one sa druge stranice...
da li je moguce da ste em neinformisani, em napadate? :hmm

Dajte, pa, gde vam je kolegijalnost, razumevanje? Uostalom, svako ima pravo da iznese svoje misljenje, da pita sta mu nije jasno na kulturan nacin, da se raspita sta radi TAJ Studentski parlament i predsednik nam u Fr?!!! Ne znam zasto imate potrebu da pitate NAPADANJEM kad svima nama gori pod petama i svi smo vec na rubu zivaca???

:namcor

Ayrton Senna

Pa normalno da je ugled spao na nulu, kad sami nismo sposobni da ga najpre povratimo, a onda i podignemo. Sve se mo¾e uz komunikaciju i kompromis, ali tvrdoglavost i povlaèenje konaca, svako na svoju stranu, neæe nam doneti ni ugled niti ne¹to mnogo va¾nije, ¹to svako od nas nosi u sebi.