SNIF Centar

Started by Skarlet, 20-11-2007, 14:09:32

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Skarlet

Студентски парламент
Студентски научно-истраживачки фармацеутски центар
SNIF Centar

SNIF Centar је организација студенaта при Студентском парламенту која за циљ има организовано укључивање студената нашег факултета у научно-истраживачки рад.

SNIF Centar ће у току године објављивати јавне конкурсе са темама студентских радова које предлажу асистенти и професори нашег факултета. На конкурс се могу пријавити студенти  који испуњавају опште услове конкурса:

1.   У изради научно-истраживачког рада може учествовати сваки редован студент (који није изгубио ниједну годину) и који је уписао најмање трећи семестар студија

2.   Студент има право да ради рад из предмета који је положио и добио најмање оцену 8 или из предмета који је одслушао или слуша (а није положио), при чему је у току досадашњих студија остварио просек оцена најмање 8.



SNIF Centar ће организовати пријем радова и учешће наших студената на 49. Конгресу студената медицинских наука Србије који ће се одржати у мају 2008. године, као и на осталим домаћим и међународним конгресима.


За све додатне информације, пишите нам на е-mail: [email protected] 


-----------


Студентски парламент
Студентски научно-истраживачки фармацеутски центар
SNIF Centar

Обавештавамо студенте да је отворен конкурс за израду студентскких научно-истраживачких радова од 21. новембра до 30. новембра.

У том периоду заинтересовани студенти треба да пошаљу своје податке SNIF Centru: име и презиме, годину студија и број индекса, просечну оцену у току студија и оцену из предмета из кога желе да раде рад (уколико су тај предмет положили), редни број теме за коју су заинтересовани и своју e- mail адресу. Подаци се шаљу на адресу:  [email protected] .
Предложене теме:                  

Аналитичка хемија и биохемија
1.   Одређивање садржаја неестерификованих масних киселина

Токсиколошка хемија
2.   Олово и кадмијум у иглицама Pinus sp. са различитих локалитета у Београду
3.   Утицај припреме узорака иглица Pinus sp. на садржај олова и кадмијума

Фармакологија
4.   Бихејвиорална карактеризација новосинтетисаних супсанци селективних за поједине подтипове GABA A рецептора

Фармацеутска технологија

5.   Развој биорелевантног теста за испитивање брзине растварања изабраних модел супстанци
6.   Развој препарата са модификованим ослобађањем изабраних модел супстанци

Физиологија
7.   Утицај централно апликованог грелина на морфометријске карактеристике тимуса пацова
8.   Утицај централно апликованог грелина на морфометријске карактеристике вентралне простате пацова

Социјална фармација и фармацеутско законодавство

9.   Промоција здравља и превенција болести жена на територији града Београда


О резултатима конкурса одлучиће Комисија за научно-истраживачки рад студената. Резултати ће бити објављени 3. децембра на сајту факултета и на огласним таблама у згради факултета. Студенти који буду добили теме обавезни су да се својим менторима јаве до 7. децембра.




21. новембра 2007. године

AquArius

Nemam reci, osim pozitivnih za postojanje SNIF-a!
Svaka cast.

:pljes:

To je konacno pravo studiranje, uz praksu i kontakt sa profesorima u kom postajemo vise nego broj.
Nadam se da ce mnogo studenata biti zainteresovano.

I tata bi sine,
da nije diplomirao.

:happy:


Jedino mi SNIF (usmrkavanje, mirisanje, udisanje) ima jos neku asocijaciju..


zoe

Quote from: AquArius on 20-11-2007, 17:05:50

Jedino mi SNIF (usmrkavanje, mirisanje, udisanje) ima jos neku asocijaciju..


Aqua, њушкање за истином (научном) и јесте поента! :1

Weishaupt

Samo sto bi to trebalo da bude dostupno svim studentima, a ne samo onima koji imaju prosek osam.

Alberta

Da li mozemo da se prijavimo za vise tema i da tako imamo vise sanse da budemo primljeni za neku?

zoe

Quote from: Weishaupt on 21-11-2007, 15:04:37
Samo sto bi to trebalo da bude dostupno svim studentima, a ne samo onima koji imaju prosek osam.

Па и није доступно само онима који имају просек осам. Доступно је и онима који имају виши просек.

Quote from: Alberta on 21-11-2007, 15:08:34
Da li mozemo da se prijavimo za vise tema i da tako imamo vise sanse da budemo primljeni za neku?

Можеш да се пријавиш за више тема, али нагласи у мејлу шта би ипак више волела да радиш.

Weishaupt

#6
Greska je moja, ali je poenta ista, minimalno moras imati prosek osam da bi nesto mogao da radis.Jdino mi nije jasno zasto se stalno osnivaju duple organizacije, koje imaju istu ili slicnu delatnost? Koliko znam vec postoji jedna slicna organizacija na fakultetu.

cvjetic

mozda slicna,ali sigurno ne i ista!

SNIF je u svakom slucaju pozitivna stvar,i definitivno korak naprijed u evoluciji u odnosu na te druge organizacije.

Adonis_Vernalis

FID je prica za sebe. Uz svo uvazavanje ove organizacije, oni bi mogli i u Knez Mihailovoj da imaju svoje prostorije (pod uslovom da mogu da ih plate), jer nekih bitnih dodirnih tacaka sa Farmaceutskim fakultetom i nemaju. Registrovani su kao grupa gradjana, tako i funkcionisu. Imaju svoj ziro-racun, svoju politiku, sve svoje... i uzivaju ogromnu autonomiju u odnosu na fakultetske strukture. Jako ih volim, ali to sto oni saradjuju samnom i ja sa njima - to je obostrana dobra volja i prakticni primer bontona, na obostranu korist. Niti mene neko obavezuje da sa FID-om saradjujem, niti njih.

SNIF je nesto sto bi trebalo da objedini, ujedini ili bar koordinise vase napore da se dokazete i na naucnom planu. Ugradjen je u Fakultet, cine ga fakultetski ljudi... studenti, profesori, asistenti. FID moze, ali i ne mora da saradjuje sa SNIF-om. Paralelizam ne postoji. SNIF bi trebalo, po definiciji, da bude nesto IZNAD...

Nisam ucestvovao ni u stvaranju FID-a, niti u stvaranju SNIF-a. I jednoj i drugoj organizaciji zelim sve najbolje, jer obe trebaju da postoje. Moj dosadasnji rad sa studentima je pokazao da... sa studentima vredi raditi (videti moje postove na temi FID, a i razmisliti o tome sta sam pricao na vezbama i predavanjima).

A zasto 8 i navise? Stari, dobri indeks... :)

Enea

#9
ovo bi trebalo da bude nekakav push up?

da, kako?
kapiram da preambicioznima to nije problem.

gde da utaknem jedan takav rad, kada praktichni spremam mesec dana, a za usmeni tek, tek ponegde pa postoji knjiga.. koliko ste vremena do sada izgubili deshifrujucji razne skripte? i opet za ispit to nije dovoljno..

razmishljam josh o ogranichenosti studiranja..

tik, tak..

ipak,
+ pomak opet, @ last!
ko voli, nek' izvoli!
me? well, hell yes.. kada mi ostane jedan do kraja..



[ da necje mozda ministarstvo da placja studentima kotizaciju? ]

Adonis_Vernalis

Quote from: Enea on 21-11-2007, 19:20:51
[ da necje mozda ministarstvo da placja studentima kotizaciju? ]

Hoce. Pitajte Becksa, ili Shumshi.

zoe

Енеа, твој пост ме на нешто подсети...

Како чух, професорка Плећаш са физиологије је вољна да ове теме овде објављене буду прихваћене и као дипломски рад! У том случају би рад радила само једна особа (или могу и две, али да се друга одрекне ауторства)...

Е још везано за физиологију: ако буде доста заинтересованих, на институту су вољни да понуде још тема или да прошире постојеће!

Enea

oh God, pomislih na beck's apatinske pivare  :K

BK

Zvuci primamljivo ovo za diplomski....
Jel se to radi na faxu..koliko dugo...znaju li se neki detalji ili to sve nakon 3.decembra..

zoe

Ради се на факсу и онолико дуго колико захтева тема. У сваком случају, они који добију теме добиће детаље од својих ментора. А то значи, после 3. децембра...